1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Reballing - kilka pytan :)

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez jabs13, Listopad 14, 2010.

1. jabs13

jabs13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, mam zamiar wykonac swoj pierwszy reballing, jednak chce sie upewnic co do pewnej informacji, a mianowicie srednica kulek, pod procesorem. W necie znalazlem info, ze wynosi ona 0,60mm. Czy wszyscy sie z tym zgadzaja ? Prosze o opinie na ten temat.

Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. Supex

Supex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Legnica
    Witam, tak średnica kulek zarówno pod GPU jak i CPU to 0,6 jednak bez sita będzie Ci ciężko. Dodaje zdjęcie abyś wiedział co cię czeka.
    Pozdrawiam i powodzenia.
    Picasa Web Albums - [GM]Supex

4. jabs13

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja nie mam zamiaru robic tych kulek :) za duze ryzyko moim zdaniem, ze beda nierowne czy cos w tym stylu. Na allegro mozna kupic gotowe kulki. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy procesor moge podgrzac lutownica gazowa, ktora wytwarza cieple powietrze do 800st C ? Z jakich stron powinienem grzac procesor ? Od bokow ? Od gory ?

5. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    jak pierwszy raz bedziesz robil reballing to na bank rozwalisz proca albo plyte ;) potrenuj na jakims trupie najpierw. I zakladam ze masz hotair i preheater a nie sama lutownice gazowa?

6. jabs13

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Napisalem juz co mam, a hotair to pieniadze wyrzucone w bloto. Niby dlaczego na bank mam cos zepsuc ? Lol...

7. deploytbb

deploytbb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Bo jak byś był w temacie nie pisał byś ze masz lutownice do 800c skoro do stopienia kulek wystarcza 234c, w teorii a w praktyce 300c i trzeba jeszcze grzać od dołu tzw. preheaterem.

8. jabs13

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czlowieku ty umiesz czytac ? Lol nie wcale nie wiem ze wystaczy 200st. zeby podgrzac procek. Chyba logiczne, ze nie bede go grzal 800st. Poza tym to jest forum, na ktorym zadaje sie pytania po to, zeby otrzymac na nie odpowiedz. Nie chcesz odpowiadac na pytania, nie pisz w ogole nic, bo to nie ma sensu. I co to ma znaczyc "jakbys byl w temacie"? Napisalem wyraznie, ze to bedzie moj pierwszy reballing, a ty niby co mistrz teballingu ?

Ponawiam pytanie, z ktorej strony powinienem podgrzewac procesor ? I czy moge wykonac odlutowanie za pomoca lutownicy gazowej ?

9. deploytbb

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie nie możesz gazową nie nadaje się jak chcesz przykryć cały procesor gazówka musisz mieć odpowiednia dysze, z obu stron z dołu preheater na 200c z góry hotair oczywiście według profilu czas/temperatura. Poćwisz na jakimś wraku nie tak łatwo sciągnać z xboxa procesor/grafikę. Ja nie daje rady chociaż mam hotaira z płynna regulacją temperatury (cyfrową) i preheater zrobiony z grilla i 2 termopar, jedna bada temp. od dołu druga góry. Reflow ok mi wychodzi:)

10. jabs13

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam w planach zrobic dysze do reballingu, tzn. wykonac dysze z aluminium, ktora obejmowala by procesor tak, zeby cieple powietrze lecialo tam gdzie chce, a nie na wszystkie strony. Powietrze mialoby leciec pod procek, od boku, a przez srodek byloby wycagane gorac powietrze zeby uniknac uszkodzen procesora podczas jego odlutowywania.

11. deploytbb

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Raczej zrobił bym dysze do niej obejmująca cały procesor łacznie ze środkiem, inaczej możesz mieć problem z równomiernym nagrzaniem procka, no i koniecznie coś do grzania od dołu zwykły grill wystarcza chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, ale preheater tej wielkości kosztuje około 1000pln. Rozumiem że ta gazówka ma płynnie regulowaną temperaturę. No i przydał by Ci się jakis statyw do gazówki ale z budową jego akurat nie ma problemu. Tylko zastanawia mnie jak chcesz gazówka utrzymać odpowiedni profil i co masz do mierzenia temperatury układu.

12. CasperPL

CasperPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Babimost
  13. Supex

Supex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Legnica
    No to ja zadam troszkę odmienne pytanie, potrzebuje schemat i listę części do budowy czujnika temperatury w czasie rzeczywistym. Niestety obecnie mam pirometr i troszkę niewygodny do pracy. Pozdrawiam

14. Apacer

Apacer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polkowice
    Najłatwiej znaleść na forum elektroda.pl.

15. Alex_Xbox

Alex_Xbox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Heh następny Hardkor, ja z laptopa gpu wylutowałem na kuchence gazowej i nie urwałem żadnego pada, był to mój pierwszy wylut i nie miałem nawet hot-air'a, tymczasem życzę powodzenia!

P.S: Napisz do UKENU na gg to na pewno postarają się Ci pomóc, ale przydało by się mieć preheater, na elektrodzie (elektroda.pl) jest parę takich własnoręcznie robionych preheaterów - koszt wykonania to z 15zł.

16. Riiko

Riiko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

hmm fajnie opisane, wszystko jak nalezy, widac pelen profesjonalizm duzo rzeczy w liczonych w cene.
    Czy ktos juz oddawal tam do naprawy?
    I czy pelny reballing + dodatkowe radiatory + chlodzenie dodatkowe i zmieniona pasta itp. co oferuje ten serwis uchronia konsole x360 premium falcon od rroda [0110 błąd], bynajmniej czy w jakims stopniu? Bo oni tam te kulki to maja z ołowiem ze niby duzo lepszy, ja mialem reballing w 2008 ale sama cyna.
    A i ostatnie pytanko do tego tematu, czy pelny reballing naprawi mi blad 0110, to problem z pamiecia, a reballing to chyba chodzi o gpu/cpu wiec jak to jest z tym ramem.

17. leonheart

leonheart Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Rebaling to inaczej wymiana kulek i można go wykonać na każdym układzie wlutowanym na kulkach, czyli i na pamięciach.

Kolego jabs13.

Pierwsza sprawa to pomiar temperatury. Ja używam multimetru z termoparą. Bez pomiaru nawet nie zaczynaj. Druga sprawa nie możesz grzać płyty tylko miejscowo. płytę koniecznie trzeba zagrzać cała od spodu conajmniej do 100 stopni. Inaczej wygnie się cała w łuk i nie będzie już możliwości wlutowania układu, kulki na środku nie dostaną do padów na płycie. Kolejna sprawa to osłonięcie kondensatorów. Wytrzymuja do 100stopni więc bez osłonięcia przed ciepłem padną. Układu nie odrywaj na siłe, musi pływać na cynie inaczej uszkodzisz pady i płyta do wyrzucenia. Naprawa padów jest trudna, bez specjalistycznego sprzętu niewykonalna. Kolejna rzecz procesor wytrzyma około 330 stopni przez 2sekundy więc bardzo łatwo go zniszczyć. Grzanie otwartym płomieniem nie wydaje mi się dobrym pomysłem.

Procesor po lutowaniu trzeba umyć i oczyścić z cyny i pozostałości topnika ( tak potrzebny będzie topnik)

kule kup na allegro, jak nie masz sit można je wkleić na topnik i ułożyć pensetą. Jest ich jakieś około 400 na gpu ;P.

Generalnie jest to trudna zaabawa i szansa, że uda się za pierwszym razem jest nikła niestety. W dodatku nie masz sprzętu. minimalny koszt sprzętu nawet żeby amatorsko spróbować to kilkadziesiąt zł. Topnik bylejaki min 10, chemia 50 , kule 20.

Wczytywanie...

Poleć forum