reballing

xbox rrod

Banned
witam czy może ktoś opisać reballing (co potrzebne jaka chemia i ogólnie jak sie to robi)
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
stacja lutownica, hotair, flux, sita do BGA, kulki z olowiem i przede wszystkim WIEDZA I DOSWIADCZENIE!!!
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
bardzo ważny jest też preheater, bo bez niego podniesienie procka samym powietrzem jest bardzo ciężkie
 

xbox rrod

Banned
a do czego ten preheater
 

xbox rrod

Banned
kupiłem na aukcji xbox'a z E74 i chce zrobić swój pierwszy reballing ponieważ kumpel ma stacje lutownice i te inne ponieważ naprawia laptopy
i mam pytanie poco ten preheater
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
Preheater jest po to, żeby wstępnie nagrzać płytę główną od spodniej strony procesora. Jeżeli tego nie zrobisz, pod wpływem nierównego rozkładu temperatur płyta główna zacznie się zniekształcać.
Jeżeli robisz swój pierwszy w życiu reballing, to poćwicz najpierw na jakiś uszkodzonych sprzetach, bo wbrew pozorom, jest to bardzo trudne. Bez preheater`a podniesienie procesora bez uszczerbku dla płyty głównej (bezołowiówka) jest praktycznie niemożliwe.
 

xbox rrod

Banned
ale poco Preheater jeśli ma stacje bga grzeje od dołu i od góry
 

xbox rrod

Banned
a jeśli zrobię tak samo jak oni YouTube - XBOX 360 REBALL REBALLING FULLHD QUALITY - PART 1 / CZESC 1 - FIRMA UKEN LUBLIN
oni nie mają chyba Preheater
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
A na jakiej stacji zamierzasz ten reballing robić ?
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
No to ma podgrzewacz. Sita kup odpowiednie, lub użyj uniwersalnych i jazda ;)
 

xbox rrod

Banned
i mam pytanie

jaka powinna być temperatura wylutowywania gpu ile czasu powinno trwać i jaka odległoś podczerwieni od gpu

drugie pytanie
jeśli postawimy nowe kule bga na gpu i położymy na stacji to jaka powinna być temperatura ile czasu i jaka odległość stacji

i ostatnie pytanie
mamy nowe kule na gpu i nakładamy na płyte główną jaka powinna być temperatura ILE CZASU I JAKA ODLEGŁOŚĆ
 

xbox rrod

Banned
Stacja Lutownicza PT 909 HOTAIR GROTÓWKA ZASILACZ (1414530192) - Aukcje internetowe Allegro kumpel ma tą stacje i mam pytanie jaka temp. grotówki musi być aby wylutować stare kule bga
 

cezeusz

Użytkownik
Użytkownik
i mam pytanie

jaka powinna być temperatura wylutowywania gpu ile czasu powinno trwać i jaka odległoś podczerwieni od gpu

drugie pytanie
jeśli postawimy nowe kule bga na gpu i położymy na stacji to jaka powinna być temperatura ile czasu i jaka odległość stacji

i ostatnie pytanie
mamy nowe kule na gpu i nakładamy na płyte główną jaka powinna być temperatura ILE CZASU I JAKA ODLEGŁOŚĆ
Panie xbox rrod widać że nie ma Pan bladego pojęcia jak to robić. Niech Pan sobie kupi książkę o lutowaniu tam wszystko jest napisane. Jeśli zna się Pan na fizyce, na oddziaływaniu przedmiotów na przedmiot. To mogę śmiało powiedzieć, że z pomocą książki śmiało i bez problemu samemu rozwiąże problem. Dodam jeszcze tylko, iż nikt co umie to robić i na tym zarabia nie powie nic sensownego w tym temacie.
Niech Pan napisze na priv'a co ma Pan za sprzęt a ja postaram się w miarę szybko stwierdzić czy przy pomocy tego jest Pan w stanie zrobić prawdziwy reballing.
 

novak512

Użytkownik
Użytkownik
http://allegro.pl/stacja-lutownicza-achi-ir6000-bga-reballing-kit-i1396643662.html

Jeżeli masz taką stacje to spokojnie możesz się brać za BGA. :) Jest to stacja na podczerwień, jeszcze lepsza niż preheater, bo przystosowana głównie pod BGA.
Najpierw mimo wszystko poćwicz na jakimś elektronicznym złomie bo szkoda xa. :p
pozdro
 

cezeusz

Użytkownik
Użytkownik
Stacja Lutownicza PT 909 HOTAIR GROTÓWKA ZASILACZ (1414530192) - Aukcje internetowe Allegro kumpel ma tą stacje i mam pytanie jaka temp. grotówki musi być aby wylutować stare kule bga
Nie dostrzegłem Pana wypowiedzi. Tą stacją nie zrobi Pan reballingu. Jedynie moża Pan podgrzać układ i niech tak ostygnie. Jak Pan ściągnie GPU/CPU to już Pan tego nie postawi tak żeby działało.
 

Do góry Bottom