Regulacja obrotów wentylatora

Brychu88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam wszystkich forumowiczów,jestem tutaj nowy,posiadam xbox 360 którego dostałem z darmo bez pada i hdd z uszkodzonym napędem i na dodatek jest to 1 wersja z 2006 roku...Klocek jest już po 6 rodach a mimo to nadal działa.Moim zadaniem jest modyfikacja chłodzenia tak by klocek się nie grzał i nie występowały kolejne rody.Moje pytanie,czy zna ktoś sposób jak zamontować potencjometr do oryginalnych wentylatorów żeby samemu regulować ich prędkość?Z góry mówię że nie dbam o bana na live ponieważ nie zamierzam korzystać w ogóle z tej usługi,konsolka ma tylko i wyłącznie służyć do zwykłego giercowania w wolnych chwilach;)
 

zbakanytkacz

Użytkownik
Użytkownik
nie lepiej kupić jakieś coolery, a przy rrodach nie zostało wymienione chłodzenie jak oddawałeś do m$
 

glizda360

Banned
Użytkownik
nie lepiej kupić jakieś coolery, a przy rrodach nie zostało wymienione chłodzenie jak oddawałeś do m$
Wiesz przeróbka chłodzenia to duży wydatek nie lepiej popatrzeć na allegro za nowym z płytą Jasper albo Flacon z dyskiem 20 kosztują 450zł
 

Brychu88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie,coolery na moje nic nie pomagają,przeróbka chłodzenia to żaden wydatek,dodatkowy wentylator mam,regulator obrotów mam,pastę termoprzewodzącą mam,radiatory na pamięci,chipset i inne scalaki mam.Pozostaje mi tylko uszczelnienie tunelu,wycięcie dziury w obudowie na dodatkowy wentylator.Dostałem ją za darmo i tanim kosztem mogę jej zmodyfikować chłodzenie,jak nie pomoże i nadal będą rody to nic si nie stanie,zastosowane komponenty do modyfikacji będę mógł wykorzystać w PC;)
Proszę o rady związane z tematem a nie propozycje wymiany płyty głównej,to tak jak byś mi napisał kup sobie nowego ixa...Dostałem go za free i chce spróbować go przystosować do "życia"...Jak bym miał pieniążki to uwierz że nie bawił bym się w takie mody tylko poszedł bym do najbliższego sklepu i kupił nowego klocka...
Zna ktoś rozwiązanie problemu z regulacją obrotów standardowego chłodzenia ixa?
 

zbakanytkacz

Użytkownik
Użytkownik
Wiesz przeróbka chłodzenia to duży wydatek nie lepiej popatrzeć na allegro za nowym z płytą Jasper albo Flacon z dyskiem 20 kosztują 450zł
coolery kosztują do 60 zł...

nie wiem jak Ci pomóc, spytać się w jakimś serwisie czy wprowadziliby jakieś usprawnienia systemu chłodzenia lub wymienić płytę główną na nową ale to znowu będzie koszt bo trzeba zasilacz zmienić
 

gangster6669

Użytkownik
Użytkownik
Wiesz xbox sam zwiększa obroty wiatraków gdy się grzeje. Jak już chcesz poprawić chłodzenie to podłącz te wiatraki bezpośrednio na 12v i wtedy myślę że żaden dodatkowy wiatrak nie będzie potrzebny. Oczywiście będziesz mógł sobie podpiąć w tym przypadku potenciometr i samemu sobie regulować obroty. Kuiedyś na forum był poradnik mojego autorstwa jak podłączyć wiatraki na 12v lecz teraz go juz nie widze jak coś to odezwij się na PW to jakoś ci pomoge.
 

Brychu88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W serwisie mi nie powiedzą,z bardzo prostej przyczyny,serwisy oferują taką przeróbkę w cenie 60 zł co uważam za ździerstwo no ale takie jest życie...Google nic na ten temat nie odpowiada,myślałem że ktoś już znalazł sposób jak to zrobić w domowych warunkach:D będę szukać dalej,jak coś znajdę albo sam wymyśle napisze wam,może komuś się przyda;)
 

Nero1324

Użytkownik
Użytkownik
 

zbakanytkacz

Użytkownik
Użytkownik
 

Brychu88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki ziomale za ogromną pomoc;) Nie spodziewałem się takiej pomocy:D Wentylki już podłączone z regulatorem obrotów i grzecznie hulają na 3/4 mocy;)
 

Maciek797

Użytkownik
Użytkownik
Wiesz przeróbka chłodzenia to duży wydatek nie lepiej popatrzeć na allegro za nowym z płytą Jasper albo Flacon z dyskiem 20 kosztują 450zł
COOOOOOO??????? jasper arcade od 800-1000 zl:eek: na allegro jak znajdziesz mi premium jaspera z 20 gb za 450 zl kupie ci ta konsole co ty wogole piszesz wlasnie szukam na allegeo jaspera bo mam zamiar wymienic konsole i jeszcze sie z taka cena nie spotkalem pomysl--->napisz pozdro:confused:
 

Do góry Bottom