Restart konsoli przez wadliwy HDD

bakalarz

Świeżak
Świeżak
Witam,
mam problem z HDD. Podczas nieudanej próby zainstalowania gry na HDD konsola mi się zrestartowała. Po ponownym uruchomieniu podziała jakieś 5 sekund, zawiesza się i leci następny restart.
Domyśliłem się, że chodzi o HDD bo po jego wyjęciu śmiga ładnie.
Moje pytanie jest następujące - co zrobić? :D Czy sam format wystarczy? Jeśli tak - to jak go wykonać? Jak mogę uratować profile zapisane na hdd? Czy fakt, że mam je zarejestrowane na live daje nadzieję, że są zapisane na serwerze MS czy nie bardzo?
Pomocy :)
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co do profilu to zawsze go możesz pobrać z live, więc nie będzie problemu nawet jeżeli stracisz całą zawartość dysku.
 

bakalarz

Świeżak
Świeżak
Chociaż tyle dobrego :) Jedna sprawa z głowy, tylko co z HDD?
 

bakalarz

Świeżak
Świeżak
Problem wciąż aktualny i w pewien sposób podbijam, ale mam jeszcze jedno pytanie a nie chciałem robić nowego tematu.

Postanowiłem zrobić format dysku za pomocą kompa. Upatrzyłem sobie do tego celu kabel na allegro, jednak w trakcie szukania rozwiązania problemu przeczytałem, że po "zwykłym" formacie na kompie xbox będzie widział tylko 16gb i nie będzie można instalować gier.
Wiecie coś na ten temat? Ewentualnie co zrobić żeby było ok?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Problem wciąż aktualny i w pewien sposób podbijam, ale mam jeszcze jedno pytanie a nie chciałem robić nowego tematu.

Postanowiłem zrobić format dysku za pomocą kompa. Upatrzyłem sobie do tego celu kabel na allegro, jednak w trakcie szukania rozwiązania problemu przeczytałem, że po "zwykłym" formacie na kompie xbox będzie widział tylko 16gb i nie będzie można instalować gier.
Wiecie coś na ten temat? Ewentualnie co zrobić żeby było ok?
Tylko format pod konsola, w twoim wyoadku nie idzie. Dysk do itylizacji zakup nowego. Zabawy na pc uniemożliwiają dzialanie dysku pod konsola

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4
 

bakalarz

Świeżak
Świeżak
Da się uratować zapisane stany gry?
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Nic nie uratujesz z dysku, format na "zabił" dane na zawsze.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Horizonem skopiuj na pc co bedzie działające

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4
 

bakalarz

Świeżak
Świeżak
Nic nie uratujesz z dysku, format na "zabił" dane na zawsze.
jeszcze nie robiłem formata ;)

Horizonem skopiuj na pc co bedzie działające
No dobra, ale wtedy żeby na nowy dysk zrzucić te dane musiałbym go podłączyć do kompa? Czy wystarczy pen drive odpowiednio skonfigurowany?
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Podłącz normalnie do kompa, skopiuj co się da lub wszystko przez program np. FATXplorer v2.5 lub Horizon i sformatuj przez program FATXplorer v2.5 (tylko w nim można robić format HDD pod Xbox'a 360).

Nawet jeśli dysk sformatowało by się przez np. PC to można go później przywrócić (sam robiłem to z dyskiem 20GB).
 

bakalarz

Świeżak
Świeżak
O super! Normalnie możesz instalować gry i wszystko śmiga? Z dyskiem 250 GB podziała ten sam numer?

taki kabel nada się do tego celu?
 

bakalarz

Świeżak
Świeżak
Witam ponownie,
jeszcze jedno pytanie :) Czy jest coś o czym powinienem wiedzieć ZANIM przystąpię do formatu hdd? w informacjach fatxplorera przeczytałem coś o zabezpieczeniu Security Sector, nie wiem czy dobrze zrobiłem, czy on ma rozszerzenie *.bin?
Czy oprócz zabezpieczenia tego pliku powinienem zrobić coś jeszcze żeby po formacie cieszyć się działającym dyskiem?
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
O super! Normalnie możesz instalować gry i wszystko śmiga? Z dyskiem 250 GB podziała ten sam numer?

taki kabel nada się do tego celu?
Wszystko polega na przywróceniu HDD oryginalnego Security Sector. Najważniejsze to jest to, aby taki plik znaleźć na internecie jeśli nie zrobiło się kopii. Oczywiście ta operacja w Twoim przypadku raczej jest nie potrzebna, bo z HDD stało się coś w X'ie, a do PC zawsze można podłączyć tylko nie można go sformatować pod Windows (wtedy właśnie to jest potrzebne). Tego nie jestem pewny, ale powinien wystarczyć format w FATXplorer v2.5 w trybie Xbox 360 HDD. Tam właśnie podczas klikania dalej w pewnym momencie jest napisane czy dysk ma odpowiedni Security Sector czy nie (jeśli nie to chyba jak kliknie się dalej to jest komunikat, że po formacie taki dysk będzie działał tylko na konsoli z JTAG/RGH).
 

bakalarz

Świeżak
Świeżak
Problem rozwiązany dzięki ~XBOX-M4ST3R. Twoje wskazówki doprowadziły do szczęśliwego finału :) Dysk działa, nawet część danych udało się odzyskać :)
Dzięki wszystkim za wypowiedzi!
Pozdrawiam!
 

Do góry Bottom