1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

rgh 1.2 falcon

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez baq172, Wrzesień 24, 2015.

1. baq172

baq172 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, mam problem z falconem. Chciałem zrobić rgh 1.2 według instrukcji z youtube, wszystko fajnie, luty niby dobre sprawdzane i poprawiane przez majstra ( myślałem że to coś przy kablach, bo ci się okazało jeden był średnio przylutowany a drugi dotykał jedną żyłą do innego, ale dalej to samo). Doszedłem do punktu gdzie trzeba włączyć xboxa i czekać na glich. I tak czekam i czekam, wrzuciłam chyba wszystkie możliwe timingi i dalej nic. Słychać jak CR resetuje procka po wentylatorach, co 5-6 sekund gaśnie zielona dioda. Chciałem coś pogrzebać, ale cały czas mam bład w JR:

Version: 10
    Flash Config: 0x00000000
    Can not Continue

przy próbie ponownego czytania nand jak i próbie write ecc a nawet przy ustalaniu wersji płyty.

Może napiszę co mam i co zrobiłem:

dash : 16547
    tu wybrałem w JR moją wersję dasha i program coś tam pobrał

CR ver. c

JR programmer

JR v 0.3 beta 7

Nand zgrany 2x bez badblocks

Stworzyłem ECC bez problemów i bez takowych zapisałem go do konsoli.

HELP!!

Dodam log w którym widać że wszystko szło dobrze. Konsola nie chciała się zbootować więc chciałem znowu przeczytać nand co widać w logi i program wyrzucił że mam płytę trinity i że nand nie powinie tak wyglądać, po czym dałem cancel. Od tamtej chwili nie mam kontaktu z płytą co widać w logach. Edit- gdzieś wyczytałem, że po ponownym czytaniu nand po moich zabiegach może wyrzucić nand trinity.

Edit

Ze względu na to ,że jestem zielony w sprawach rgh mam kilka pytań:

- czy dioda przy coolrunnerze powinna się cały czas świecić na zielono i co 5-6 sekund gasnąć czy na odwrót?
    -jeśli na odwrót to znaczy że miałem coś źle przylutowane, ponieważ jeszcze raz sam zrobiłem luty, i teraz led świeci co 5-6 sekund, słychać reset po wentylatorach, oczywiście nadal nie wstaje xell, ale co mnie dziwi po przejrzeniu chyba wszystkich filmików to to, że u mnie led sie zapala, gaśnie i chwile po tym mruga, może coś z 3v3? Poprawiałem luty ale tylko z tyłu płyty
    - czy może mi ktoś podać link do jakiegoś tematu który pomoże mi powrócić do pierwotnego nand i zobaczyć czy konsola wstaje - edit bez klucza ani rusz
    - nadal nie mam kontaktu z płytą, zrobiłem update jr programmera, ale nic to nie dało

EDIT:

Dzięki za pomoc...
    Konsola żyje dzięki pomocy kolegi z xecuter

Do skasowania

Załączniki:

• Log.txt
      Wielkość pliku:
      21,8 KB
      Wyświetleń:
      2
    Ostatnia edycja: Wrzesień 26, 2015
  2. Lotnik421 Xbox One

3. szymonm2

szymonm2 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  4. baq172

baq172 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Poprawiłem luty na CR i na płycie, odlutowałem kable od nand, dałem timing "18" na CR i odpaliłem, xell po 2-3 sekundach, XeBuild zrobiony ale wgrany przez USB z Xell-a, bo nadal miałem błąd przy próbie r/w nand. Teraz walczę z Live:)

Wczytywanie...

Poleć forum