1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RGH a LT 3.0 / potencjalne awarie xboxa / kupno używanego x'a

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez eit, Luty 22, 2012.

1. eit

eit Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, mam kilka dosyć prostych pytań, na które odpowiedzi nie potrafię, o dziwo, znaleźć.

W temacie xboxów jestem właściwie całkowicie zielony. Po pierwsze: czym tak naprawdę różni się RGH/JTAG od przeróbki LT 3.0? Prosiłbym o jak najprostsze wytłumaczenie. Chciałbym się także upewnić, że zarówno na tej, jak i na drugiej będę w stanie na chwilę obecną odpalić wszystkie gry. Dodatkowo, jak wygląda uruchamianie gier na obu tych przeróbkach: potrzebna jest płyta, wystarczy zainstalować na dysk, jak to wygląda, bo o tym też nie wiem kompletnie niczego.

Kolejne pytanie dotyczy potencjalnych awarii xboxa: jakie, poza rodem, przytrafiają się najczęściej oraz czy ktoś jest w stanie wycenić ile może wynieść ewentualna naprawa? Pytam, ponieważ chciałbym się upewnić ile w najgorszym wypadku będę musiał zainwestować w x'a w przypadku awarii.

Ostatnie dotyczy kupna używanego xboxa: czy jest to opłacalne, czy to duże ryzyko? Nie mam, szczerze mówiąc, bladego pojęcia, jak wygląda awaryjność konsol. Na pewno chciałbym konsolę przerobioną, ale wiem, że jest szansa przeróbki bez oderwania plomby, więc może lepiej poświęcić nieco więcej gotówki i kupić jednak nowy sprzęt? Dodam od razu, że gra przez sieć mnie w ogóle nie interesuje: konsoli używałbym jedynie do gier w single player.

Na koniec chciałbym prosić o pomoc w ocenie wystawionego sprzętu (w chwili obecnej dopiero się przymierzam, nie są to więc już konkretne oferty, na które mam ochotę się rzucić, po prostu konsola mnie zaciekawiła, ale wolałbym wiedzieć, czy są tutaj jakieś potencjalne niebezpieczeństwa): Xbox 360 ELITE 120GB z RGH/JTAG - NOWOŚĆ! BCM! (2116196478) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Używałem wyszukiwarki. Jeśli ktoś znajdzie tematy faktycznie wyczerpujące zadane pytania, to z góry przepraszam i bardzo dziękuję.

Liczę na ludzkie odpowiedzi ; ) dzięki.

2. Lotnik421 Xbox One

3. SerwisKonsol

SerwisKonsol Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Rgh - zhackowany dash, gry z dysku bez plyty, emulatory, dlc, kazdy dysk do 2tb
    LT 3.0 - możliwość odpalania kopii zapasowych z plyty u możliwa gra online na kopiach.

Co do awarii wszystko zależy od płyty głównej. Konsola do czerwca - lipca 2008 są bardzo podatne na 3rod-e74. Koszt naprawy 100-200zł, ten błąd i tak po jakimś czasie wróci. Konsole od sierpnia 2008 (falcon v2 i od 2009r jasper) są pozbawione szansy na rod (choć widziałem jaspera z rodem).

Jeśli kupić używanego to tylko fat jaspera lub slima.

Co do tej konsoli - normalna aukcja z konsolą z RGH.

4. YellowFlash

YellowFlash Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bełchatów
    Co do RGH, to oczywiście dużo lepsze niż LT, ale jak wolisz kupić taniej, bo np. budżet ci nie pozwala na RGH, to LT na początek wystarczy.

Najlepiej kupić wersję Slim, bo jest praktycznie bezawaryjna (z tego co wiem :p)

A co do używanych konsol to są różne opinie, według mnie lepiej kupić nową.
    Mogę ci polecić sprawdzonego gościa, który za 1350zł sprzeda ci full zestaw Xbox Slim 250gb z RGH. Plus do tego 2.letnia gwarancja ;)

5. Haremhaton

Haremhaton Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Konsolę z RGH przerabia się jeden raz i do końca życia wszystkie gry będą działały. Konsole przerobione na LT czy inną przeróbką czytnika dvd mogą zostać zablokowane przez Microsoft w jakiej to sytuacji należy przerobić je ponownie. No i oczywiście trzeba kupować płyty oraz specjalną nagrywarkę, żeby gry działały na tej przeróbce.
    Jeżeli nie interesuję Cię na 100% gra przez internet to RGH wychodzi dużo taniej i wygodniej ponieważ:
    a. Nie musisz wypalać gier specjalną nagrywarką i trzymać kciuki żeby się dobrze wypaliła
    b. Nie musisz szukać swojej wersji regionalnej gry, bo każda Ci pójdzie
    c. Możesz grać również w gry z innych konsol za pomocą emulatorów oraz ściągać dodatki DLC oraz gry z Xbox Live Arcade
    d. Jeżeli przez przypadek ściągniesz grę z językiem np. japońskim i nie możesz zmienić na angielski czy polski, to masz szansę podmienić/zmodyfikować pliki
    e. Możesz korzystać z trainerów, cheatów i innych ciekawych rzeczy
    f. Jak w przypadku Skyrima możesz bezproblemowo bawić się polską wersją gry mimo, że oficjalnie nie wyszła
    g. Możesz bawić się również grami, które wyciekły przed premierą i można je odpalić jedynie na konsolach RGH/Jtag

Generalnie za RGH przemawia naprawdę sporo o ile jest się zdecydowanym pozostawać offline :)

6. mario1500

mario1500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    No właśnie jeśli lubisz offline. Ale z mojego doświadczenia (po sobie i po znajomych) jeśli już raz poczujesz klimat liva to nie będziesz potrafił bez niego żyć :D
    Ale jeśli jesteś zwolennikiem gier w samotności to jak najbardziej RGH jest bardziej korzystne.

7. eit

eit Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To znaczy kumpel przekonywał mnie, że Live konsolowy a pecetowy to dwa różne światy. Nie wiem - grałem nieco po sieci na pececie, ale mnie to odrzuca. Mnóstwo trolli, bezustanny hejting, zero przyjemności. Ja mam ochotę się relaksować, a nie stresować albo denerwować, bo ktoś po drugiej stronie kabla ma przerośnięte ego albo ADHD. To oczywiście moja odosobniona opinia, nikt się zgadzać z takim osądem nie musi ; )

To jeszcze zapytam: jak ma się RGH w stosunku do gwarancji? Bo wiem tyle, że w przypadku przeróbki LT jeśli nie oderwie się plomby to rzekomo jest te magiczne 10%, że w razie czego MS wykryje przeróbkę i odeśle konsolę zbanowaną, natomiast najczęściej konsole wracają naprawione. A jeśli zdecyduje się na przeróbkę RGH to jak ma się gwarancja i czy można to jakoś 'obejść'?

I czy jest coś więcej, poza dyskiem oraz płytą główną, na co koniecznie warto zwrócić uwagę przy kupnie konsoli?

8. Haremhaton

Haremhaton Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przy RGH do konsoli trzeba wlutować chip, więc gwarancja odpada. Nawet jeżeli przed wysyłką się odlutuje, to ślady zostają.

W sumie to właśnie płyta główna (jasper/slim) i dysk. Z tym, że na najnowszych slimach i tak nie można zrobić RGH natomiast jeżeli właśnie na tę przeróbkę się zdecydujesz, to możesz dowolny dysk podpiąć. Nawet jeżeli masz np. teraz jakiś swój, więc wielka wygoda. No i przy RGH jest kilka rzeczy, których trzeba się po prostu nauczyć, ale to wszystko jest opisane ładnie na forum.

9. Ivanow

Ivanow Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    WWL
    Bierz slima z RGH, ja sprzedałem PS3 i kupiłem nowego slima 250GB z datą produkcji luty 2011(podobno bezawaryjne). Od razu oddałem do polecanego gościa na tym forum.
    Slim kosztował 900PLN przeróbka 250PLN.
    Konsolę odebrałem bez żadnego oprogramowania, na początku trochę mnie to wkurzyło bo nie dostałem gotowca, ale...dzięki temu wszystkiego uczyłem się na bieżąco instalując xexmenu i FSD itd. po paru dniach wiem już co w trawie piszczy. Dodam że był to mój pierwszy kontakt z xboxem,
    Bardzo wygodna opcja to RGH, żadnych problemów z gierkami, DLC, Arcade czy emulatorami, wrzucasz na dysk wewnętrzny lub zewnętrzny, odpalasz i śmiga...POLECAM

10. eit

eit Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zastanowię się nad kupnem nowej konsoli.

Mam już chyba ostatnie pytanie: do x'a pasują tylko oryginalne pady, czy jeśli mam zwykłego pada na USB to będę mógł go podpiąć i będzie działał (pytam z myślą o grze w dwie osoby, dodatkowa stówa na pad to kolejny wydatek, który mi się nie uśmiecha po prawdzie)?

Wczytywanie...

Poleć forum