1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RGH + Cool Runner Rev C + LPT - pare pytań

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez karek314, Sierpień 6, 2014.

1. karek314

karek314 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, aktualnie kończę zbierać potrzebny sprzęt do zrobienia rgh, zaznajomiłem się z tematem głownie:
    [JTAG/RGH/R-JTAG] Xbox 360 Ultimate Exploit Guide | Se7enSins Gaming Community
    Xecuter CoolRunner Rev C - Slim Wire Install Guide

I teraz mam pytanie, zgodnie z pierwszym linkiem, robiąc rgh, w skrócie,
    1.a Dump nand poprzez bezpośrednie połączenie lpt spi do mobo xboxa x2
    1.b odlutowywuje Kabel LPT od mobo
    2.W Jrunnerze tworze plik ecc z wcześniej podanego dumpu biosa, i w opcjach wybieram rgh2 (najnowszy dash)
    3.Następnie, podpinam Kabel LPT Xlinixa, i wrzucam plik ecc do coolrunnera
    4.Zakładam płytke coolrunnera w xboxie, dobieram najlepsze warunki bootowania poprzez przewód resetu
    5.Xbox gotowy z rgh? dalej juz instalcja fsd itd. bez problemu?

Tylko ze sam mam pewne ale, gdyż w tutorialu od xectuer jest mowa o wgraniu pliku xsvf zaleznie od wersji mobo. A w przypadku pierwszego tutoriala wygrywamy ecc?
    Xbox 360 250gb trinity
    Proszę o naprowadzenie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Masz na forum dział JTAG/RGH po co szukasz gdzieś indziej jak tutaj piękne opisy ze screenami i krok po kroku, tylko zanim zaczniesz przeczytaj

1a Odczyt nandu minimum x2
    1b Tak i nie bo zaraz znów będziesz wgrywał ecc/nand ( sam nand możesz wrzucić przez xella po wygenerowaniu freebota )
    2 Tak, ecc- RGH2 i WRITE ECC
    3 Tak
    4 Tak lutujesz CRa ( wsad TRINITY ) dalej nie, najpierw XELL a później freeboot i dopiero po tym dobierasz długość kabli i nie tylko rst ma wpływ na bootowanie :)
    5 Tu właśnie dobierasz kable i testujesz
    6 FSD DL etc....

EDIT
    Powodzenia z LPT :) dużoooooooo czasu Tobie to zajmie.

4. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ecc wgrywasz do konsoli, a nie do chipa.
    Odlaczasz programator lpt od pc
    Podlaczasz programator do chipa lpt lub usb wgrywasz do niego odpowiedni wsad(jrunner)
    Lutujesz chip odpalasz konsole po pojawieniu się xella spisujesz klucz i generujesz freeboota.
    Wgrywasz go z pendrive lub przez programator lpt. Jak zadziala odlutuj sobue dopiero programator od konsoli.

5. karek314

karek314 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a co z plikiem xsfv ?
    I jeszcze jedno pytanie, sprawdzałem napięcia na mobo podczas spoczynku xboxa, tak jak piszą aby wykonywac dump nandu + pobranie napięcia z gniazda do dvd romu, lecz nie ma 3.3v a 1.5 a czasami 0.5v zaznaczam ze xbox jest sprawny.

EDIT
    wsad jrunner , czyli tutaj wlasnie chodzi o te pliki xsfv opisane w drugim linku?

Info orso // Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj.Dałem link do działu RGH tam przeczytaj co i jak.

Dopiero odnalazłem opcje edycji, w sumie to juz sie naszukałem i naczytałem, brakuje mi tylko odpowiedzi na pytanie co z tym xsvf, kiedy go wgrać? Rozumiem, na tym forum ciężko coś znaleść, nie widziałem jednego temato-tutoriala na rgh z coolrunnerem. A tym bardziej pod lpt.

A odnośnie 3.3v z tego co wygooglowałem, w trinity na zasilanie napędu nie ma podawnaego 3v3 taże wezme z innego miejsca.
    http://nsa29.casimages.com/img/2012/08/04/120804092918992386.jpg

+ mogę prosić o linka z jakimiś informacji o generowaniu freebota, gdyz w poprzednich stronach nie natrafilem na to, a tak tylko sie upewniajac rozumiem ze moge zrobic rgh 2 na najnowszym dashboardzie + trinity i coolruner rev.c?

6. orso

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Włącz sobie JR wepnij LPT i zaprogramuj nawet teraz:):) , co do napięć to nie wiem po co kombinujesz z jakimiś kablami od DVD lutujesz normalnie i dajesz baterie 2xaa i po kłopocie do chipa ale nie wiem jak to z odczytem samego nandu.[​IMG]

7. karek314

karek314 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    to nie jest taki problem, juz polutowane jest, tylko ze czekam na adapter, bardziej interesuje mnie co z tym wsadem do coolrunnera, i czy xella moge odpalić na mobo nieazmontowanym w szkielecie(radiator jest niedocisnięty), i co z tym freebootem?

8. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Cos ze sie tak uparł. W jrunner wgrywasz wsad do chipa xella zas do konsoli również w jrunner. Wygenerowany nand(freeboot) rgh 2.0 wgrywasz opcja write.
    Nie włączaj konsoli bez zamontowanego radiatora

9. orso

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Na jaki adapter?
    wątek o RGH na CRku

http://xboxforum.pl/artykuly-196/rgh-na-czipie-coolrunner-150698/

Poczytaj bo daleko od celu jesteś

"mobo" możesz mieć na czymkolwiek nie musi być w obudowie ale radiator musi być założony i dociśnięty, zacznij czytać bo będziesz szukać zaraz kogoś kto naprawi tego xboxa...

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum