1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RGH - dysk wewnętrzny nie działa - POMOCY!!!

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez zxatari, Październik 19, 2013.

1. zxatari

zxatari Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Potrzebuję pomocy!
    Wyczytałem wszystkie wątki o wew. dysku do RGH (włącznie z angielskojęzycznymi) i uspokojony kupiłem 1TB Seagate (oczywiście 2,5'') do mojego RGH.
    No i teraz utknąłem z przygotowaniem dysku do pracy wewnątrz X-a.
    Mój Xbox (pracujący normalnie od lat z dyskiem wew i FSD) nie chce wystartować z nowym dyskiem. Nie chce nawet bez dysku. Zatrzymuje się na logo startowym. Nie mogę odpalić NXE żeby sformatować nowy dysk. Próbowałem WSZYSTKIEGO co mogłem, format fat32, przeniosłem dane ze starego dysku, wpinałem pena USB z NXE i odpowiednio zmodyfikowanym launch.ini żeby startował z pena. Wpinałem inny dysk SATA (stary i mniejszy). Próbowałem hotswappingu dysku. I NIC!
    Jak włożę oryginany dysk, FSD startuje. Jak dopnę pena, startuje NXE z pena. Jak wcisnę RB przy boocie, startuje NXE z konsoli.
    A bez dysku, lub z nowym - freeze.....
    Podłączyłem nowy dysk przez USB i chodzi bez zarzutu, ale za niedługo zdechnie, bo konsola nie wyłącza zasilania i dysk chodzi non-stop.

Pomożecie?

EDIT:

Widzę że temat przerasta forumowiczów.....

Dzięki za wsparcie :-(

Edytuj posty - nie pisz jeden pod drugim - #Jabar

2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra

Dziwna sprawa. Coś się musiało zepsuć. Być może jakoś dziwnym trafem konsola gryzie się z tym dyskiem, tylko ciężko stwierdzić dlaczego tak się dzieje. Na Twoim miejscu zostawiłbym wszystko tak jak jest czyli używał dalej tego starego dysku jako wewnętrzny. Na niego wrzucaj wszelkie title updaty,dlc i emulator pierwszego Xboxa, a tego nowego jako zewnętrzny na usb. Dysk nie zdechnie-tak ma być. Konsola nie wyłącza zasilania dysku,gdyż on cały czas pracuje.Hotswappingu więcej nie rób, bo dysk się uszkodzi na amen. Naprawdę dziwna sprawa.

4. zxatari

zxatari Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Udało się w końcu rozkminić co było przyczyną.
    Miałem dziwnie powalony NXE. Startował bez problemu z pamięci wew przy włożonym dysku, przez klawisz przy starcie konsoli jak i bezpośrednio z fsd. A bez dysku nie.......
    Miałem przeczucie że moja konsola nie jest wyjątkowa, nowy dysk też, więc postawiłem na NXE.
    Zamiast startować NXE z pamięci wewnętrznej przez launch.ini na usb (co działało tylko przy włożonym oryginalnym HDD), wyłuskałem oryginalny plik NXE z update 16203 dla konsoli, wrzuciłem na pena i odpaliłem odpowiednio ustawionym launch.ini.
    RUSZYŁO! BO MUSIAŁO :beguiled:

Potem było łatwo. Format nowego dysku jak należy i update konsoli w celu naprawy plików w pamięci. Przy okazji wyszło że mam uszkodzone bloki we flash, co mogło być przyczyną problemów. Zamiast remapować, wgrałem od nowa kompletny NAND i jest wszystko OK. No bad blocks :biggrin:

Tak więc problem rozwiązany!

Wczytywanie...

Poleć forum