1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RGH i dysk 1TB - zwariowałem ;/

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez bjoan, Marzec 9, 2013.

1. bjoan

bjoan Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    witajcie oto moje zapytanie do szanownej braci forumowej co by wspomogła zielonego świeżaka w potrzebie ...

zakupiłem konsolę w grudniu 2012 cały pakiet XBOX360 4GB + RGH, dokupiłem sobie dysk 1TB WD Scorpio i zaczęły się problemy. Mianowicie konsola nie chciała "zobaczyć" dysku czy to sformatowanego na Fat32 (różne programy proponowane tu na forum np. formatfat32.exe - 1 partycja podstawowa) na slocie SATA konsoli - dodam że dysk tak sformatowany ślicznie działał z konsolą na USB. No ale ja chciałem włożyć go do środka (o.. nawet wątek erotyczny mi się tu wkradł ;-) ...konsoli - ale nie chciał pracować. Próbowałem różnych metod formatowania, a i wkładałem bez formatowania i bez założonej jakiejolwiek partycji - dysk nie był widoczny pod oryginalnym dashem ani pod freeftyledashem. Użytkowałem jakiś czas dysk na USB (gry wgrywane poprzez 360mpgui - wszystko ładnie śmigało) ale korciło mnie rozwiązać problem. Nasuwała mi się tylko jedna przyczyna - odłączony kabel SATA od płyty głównej konsoli - ale konsolki rozbierać sam nie chciałem.

Zniechęcony swoją niemocą wysłałem w końcu konsolę razem z dyskiem do serwisu - konsola wróciła po 2 tygodniach. Serwis odpisał lakonicznie
    że mam się douczyć bo oni tylko przygotowali odpowiednio (jak ???) dysk i jest ok.

Odpalam konsolę ...ha i jest dysk widoczny pod org. dshem nawet wgrana jakaś gra, której notabene nie wykrywa fsdash (ale dysk widzi jako HDD1). Uhahany wyjąłem dysk z konsoli podpiąłem pod SATA komputera celem zgrania na niego reszty gier a tu niespodzianka. Windows 7 nie widzi dysku - po wejściu do managera dysków Windows widzi go fizycznie ale żebym mógł na nim pracować chce podmienić MBR - istniejącego systemu plików na dysku nie rozpoznaje.

Gra (fable3) wgrana jest na dysku w katalogu hdd1\content\000000000\4d5308d6\00004000 uruchomić ją mogę z FSdasha znajdującym się tam plikiem o cyferkowoliterkowej nazwie - ale sam FSdash nie wykrywa jej i nie pokazuje się w bibliotece (skanownie mam na 10 poziomów w głąb ustawione - w XLBA też sprawdzałem nie ma tej gry)

I tu moje pytania:
    1. Co zrobił serwis ? Nie wiem czy tylko sformatowali dysk czy także "podpięli kabelek sata do płyty".
    2. Czy jak pozwolę Windowsowi podmienić MBR konsola dalej będzie widzieć dysk czy zacznę historię od początku ?
    3. Mam też drugi dysk - SATA 2.5 - podpowiedzcie jak go przygotować do użytkowania pod SATA konsoli ?

Rozumiem że mogę wgrywać gry poprzez FileManagera FSdasha poprzez zgranie ich na inny dysk USB podpięcie go do konsoli i skopiowanie na wew. dysk 1TB (ten pod SATA) ale to jak dla mnie robota na dwa etaty ;/

to tyle - jak by brakowało jakichś wyjaśnień lub coś namąciłem wytknąć a ja poprawię ....

hmm...
    ok sfrmatowałem sobie drugi dysk pod Windows 7 jako exFat podłączyłem dysk pod konsolę i już ukazał się oryginalnym dashu jako niesformatowany - podałem serial i konsola widzi dysk - czyli na 1 i 3 pytanie sam sobie odpowiedziałem - format systemu plików na dysku to oczywiście FATX.

Dysk podłączyłem pod kompa Win7 podpisał MBR ale zawartości dysku dalej nie widać - trzeba by go sformatować. Czyli drugie pytanie odpada również.

Pytanie moje - po co to gadanie o formatowaniu dysku na FAT32 i podpinaniu do SATA konsoli i "powinno działać" - u mnie nie działa - tzn. że pozostaje mi tylko FATX i przegrywanie po FTP lub przegrywanie z dysku USB. Jak to w końcu jest można mieć dysk podpięty pod SATA konsoli i sformatowany jako FAT32 co by go szybko wyjąć podpiąć pod kompa i przegrać gry ?

chyba czegoś nie łapię ...

Alert -=SETH=- //Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj.

2. Lotnik421 Xbox One

3. mlkgmk

mlkgmk Banned

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Odp: RGH i dysk 1TB - zwariowałem ;/

dysk wewnetrzny musi miec system plikow exfat. przegrywaniepo usb lub ftp pozostaje.

Wysłane z pociągu kolei mazowieckich na trasie W-WA Wileńska-Małkinia:)

4. bjoan

bjoan Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    jak dla mnie temat do zamknięcia

dzięki

Wczytywanie...

Poleć forum