1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RGH Uszkodzona regulacja obrotów, co robić?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez trelix25, Kwiecień 19, 2015.

1. trelix25

trelix25 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Xboxa 360 posiadam od dłuższego czasu. Wersja Falcon, przeróbka RGH, dysk 750GB.
    Jakiś czas temu zostało zmodyfikowane chłodzenie: wyrzucone 2 wentylatory z tyłu, założony wentyl 120 mm od góry (wycięcie w obudowie). Regulacja obrotów w systemie działała prawidłowo. Coś mnie podkusiło aby pomierzyć napięcia przy prędkosciach auto, 70% i 100%. Wówczas to zwarłem dwa piny od złacza wentylatora. xbox się wyłączył a z okolicy złącza poszedł malutki dymek i było słychać takie pyknięcie :). Przez kilka minut przed oczami pojawił sie najgorszy scenariusz, ale po ok 5-10 minutach konsola ożyła. Niestety regulacja w systemie nie działa. Miernik pokazuje coś około 11-11,5V.
    Pytanie do właścicieli konsol bardziej obeznanych z lutownicą ode mnie: czy jest możliwość naprawy tego uszkodzenia? Czy też zapomnieć o temacie i zamontować zewnetrzny regulator obrotów np: zalman fan mate 2? Nie ukrywam że regulacja spod dasha bardzo mi odpowiadała.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Szymon640x480

Szymon640x480 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sprawdź miernikiem bezpieczniki SMD w okolicach złącza wiatraków.

Wczytywanie...

Poleć forum