1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RGH XBOX 360 Slim 4Gb

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez siso12, Grudzień 24, 2013.

1. siso12

siso12 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć. Jestem nowy w temacie przerabiania XBOX-a 360, przerabiałem już dwie PS3 i się udawało... Teraz mam XBOX-a i chcę go przerobić, i tu nasuwa mi się pytanie czy wystarczy mi do tego taki zestaw: Xecuter CR3 PRO v1.0s Full Post Ultimate Kit
    Dodam że potrafię się posługiwać lutownicą i się jej nie boję :)
    Chodzi mi o możliwość odpalania gier z dysku zewnętrznego tak jak to było w PS3, nie chce mi się bawić w przeróbkę napędu a potem w kupowanie i nagrywanie płyt.
    Jeśli możecie to proszę o szybką odpowiedź i jakiś mały poradnik jak to zrobić, tylko błagam nie piszcie mi że od tego jest google, wyszukiwarka czy że takich tematów już było mnóstwo.
    Dzięki za wszystko trzymajcie się narazie :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Cr3 Pro niezbyt się opłaca bo sam widzisz ile kosztuje. W zupełności wystarczy chip za 30-60zł. Oczywiście do tego trzeba mieć programator na USB (Chyba że chcesz polutować na pająka pod LPT) ale uprzedzam odczyt nandu konsoli 16mb trwa 50min, potem trzeba go zapisać, aczkolwiek można zapisać inaczej (w 1-2min z poziomu XELLa) zaś pod USB flasher masz w 1-3 min. Programator na USB kosztuje coś na poziomie 60-120zł (zależy jaki). Wszystko też zależy jaką wersję płyty głównej masz i jaką wersję softu (dashboardu) bo nie każdą się opłaca robić, a na dobrą sprawę budy są 2 rodzaje jednak płyt jest w Phacie 7, a w Slimach też 7, być może trafisz nowszego Slima wyprodukowanej po 09.2011 r. na płycie Corona V2,V4,V6 (ta co ma pamięć wewnętrzna 4GB) to tam nie używa sie już programatora tylko Odczyt nand jest poprzez czytnik SD i tutaj już można spokojnie jechać pająkiem (zdjęcia,linki ewentualnie puźniej), reszta płyt tylko interfejs. Tak po zatym Chip (Wszystko zależy jaka płyta główna) wtedy mogę doradzić jaki dobrać aby boot konsoli był jak najlepszy, oprucz tego Soft Jrunner lub AutoGG, umiejetność lutowania,

4. siso12

siso12 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To tak data produkcji to 2011-08-27 Dash: D:2.0.16547.0

5. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Aaa sorry pisałeś przecież w temacie ze slimka. Z tym ze od w sumie 2x.08.2011 już były płyty Corona. A z tyłu na obudowie masz napisane 10,83A czy 9.6A. (napisane po lewej czarnej stronie obok tej białej gdzie są numery seryjne) Jeśli 9.6A to masz płytę Corona, a do tego 4gb pam. Wewn. To masz na 100% Corone v2 zatem aby zabrać się za odczyt potrzebujesz Czytnika karta SD i albo gotowca TX Corona v2 NAND RW Kit (Od TX Xecuter), SDTOOL Nand QSB (od Maximusa) lub polutować o tak jak w tutku www.homebrew-connection.org/files/xbox/Hack/dl_CoronaV2_dump_method_by_GlitchTeam.rar
    zaś odczyt nie jak w tutku tylko programem Jrunner lub AutoGG, co też musisz wiedzieć może być sytuacja że zanim nand będzie widoczny i do odczytu będziesz musiał użyć ze 5 czytników SD, ponieważ nie każdy widzi nand Konsoli, więc nie muwię może trafić się za 1-2 czytnikiem, ale może być że użyjesz ich wiele zanim będzie widoczny i da się odczytać, jesli chodzi o kopię nie ma potrzeby robić FULL Dump, zwykły odczyt 48mb wystarczy.

Żeby jednak widziało nand Warunek u mnie bynajmniej to wpierw wpinam czytnik w PC, potem podłączam zasilanie konsoli, a na końcu wpinam adapter SD w czytnik, mi tylko po takiej kolejności wpinania widzi Pamięć Coron V2 i V4 3588MB

Nadziabane z SG2 GT-i9100

6. siso12

siso12 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeśli chodzi ci o Amperaż to 10.83a

7. siso12

siso12 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No to ok... jak byś mógł to napisz mi jakich rzeczy potrzebuję do tego jeszcze i jakie oprogramowanie
    I wesołych świąt :D

8. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Czyli zatem masz płytę Trinity a w tym wypadku nie używasz tego Czytnika kart a zwyczajnego Progrmamatora
    Oryginalny J-R Programmer V1 RGH RGH2 JTAG JR NAND (3778395664) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. + kabelek Kabel do NAND-X + kabelek do zaprogramowania chipa Kabel którym połączymy NAND-X z CoolRunner pod warunkiem ze będzie to Chip Cool Runner rev. C/Rev.D/Cr3 Lite oraz Matrix. Pozostałe chipy jak Squirt najlepiej użyć Squirt 360 SPI + JTAG programmer oraz nowsza i poprawiona wersja Squirt SPI Programmer jednakże te flashery takze nadaja się do odczytu Nanda jak i zaprogramowania Chipa. Ewentualnie można i tez taki Flasherek Oryginalny Matrix Nand Programmer RGH RGH2 JTAG (3792687359) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. oraz wsumie chyba najlepszy z tych wszystkich X360 Super Nand Flasher (brak na allegro musisz pytać na forum może ktoś ma) Odczyt i zapis nanda 16mb ma w 1 Minute :) koszt około 90 zł

Chipy do wyboru najróżniejsze. Bo Konsola Trinity na RGH2 (od Dashboardu 14717 http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_system_software w górę robi się już RGH2) to najlepsza konsola ponieważ nie ma z nią problemów, oraz booty uruchomień przyzwoite, osobiście polecam do niej Chip Squirt lub Matrix, ewentualnie Cool Runner Rev. C/D.. Dostępne na Allegro za max 45zl. I więcej nie ma co płacić na chip.

Softy pisałem wyżej J-Runner lub AutoGG, jednak w zależności jaki będziesz miał Flasher

9. siso12

siso12 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  10. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Kup coolrunner rev c juz zaprogramowany i jakiś programator do nand, może być nawet Matrix. Mam go za 35zl jak coś.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

11. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    3) Xecuter CoolRunner rev.C , RGH, glitcher bez problemu kupisz na allegro już od 27zł (teraz aktualnie nie ma) więc nie ma potrzeby kupywać za 77zł z games-box.pl a tak szczerze oni drogo mają, fakt ze wszystko dostępne w jednym miejscu ale płaci się stanowczo czasem o raz wiecej, tak samo za J-programmer i kable.... szczerze średnio warto.

Chciałem właśnie pisać ale Dex mnie uprzedził abyś popytał na forum może ktoś ma flashery ( i widzisz DEX ma), chipy na bank też ma, w razie dogadania mogą ci już chip zaprogramować.

Z tym że mam wrażenie że kolega z tematu raczej na jednej konsoli nie poprzestanie więc pewnie inwestować by chciał w sprzęt.
    Nie wiem tylko Dex ale chyba się da bo nie mam i nie używam czy Matrixem flasherem chipa w razie co zaprogramuje..? Tz zapewne tak ale AutoGG czy musi z komend nandro? tak samo odczyt/zapis NAND?.. Nie ukrywam że ja raczej z komend korzystać bym nie chciał więc lepiej dla kolegi bylo by używanie funkcji AutoGG lub Innego Flashera współpracującego z Matrixem.

12. siso12

siso12 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chip zaprogramowany by się przydał tylko jakiś dobry... A programator to jakiś sprawię sobie. A i jeszcze jedno jakaś instrukcja krok po kroku by się przydała i czy trzeba przecinać jakieś scieżki lub wylutowywać coś ?

13. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    http://xboxforum.pl/artykuly-196/rgh-na-czipie-coolrunner-150698/

Wczytywanie...

Poleć forum