1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RGH Xbox Slim 4GB Corona - parę pytań

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez spikexxl, Wrzesień 18, 2013.

1. spikexxl

spikexxl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich!
    Zanim założyłem temat, to trochę poczytałem na tym forum, lecz mogłem pewnych rzeczy nie doczytać bądź nie znaleźć ;)

Posiadam Xbox Slim 4GB (MD: 04-07-2012r.; Dash: 2.0.16537.0; Zasilanie 12V - 9.6 A) wnioskuję, że to Corona V4, lecz mogę się mylić nie rozbierając "klocka" :) Lecz do rzeczy...

Interesowałaby mnie w przyszłości przeróbka ww. modelu (jestem z okolic Żywca k. Bielska-Białej). Czytałem trochę o RGH i tu parę pytań:

1. Jak to jest z tymi "czasami" startu konsol do pojawienia się dashu (interesują mnie tylko wersje "Corony") ?
    Gdzieś tu na forum wyczytałem, że są różne (od 10s - 2 minut). Mało tego znalazłem również, że na chipach Squirt 360 Corony bardzo szybko startują, chociaż zależy to w głównej mierze od modelu płyty głównej konsoli. Czy to prawda?

2. Który chip, pod względem czasu uruchamiania się konsoli (oczywiście do dash'u) polecilibyście do mojej konsoli ?

3. Chip wydaje dziwne dźwięki (piszczenie) podczas pracy, czy to jest normalne? Pytam w sensie takim, czy tylko podczas uruchomienia konsoli czy też przy np graniu w grę (wiem piractwa nie tolerujecie, tak więc lepiej przy np uruchamianiu i użytkowaniu linuksa na konsoli).

4. Gwarancja 6-cio miesięczna jest tylko na usługę (montaż, chip itp.) czy na całą konsolę (inne elementy typu CPU- bo mimo wszystko np Postfixa na procka trzeba założyć- np w Coronie) -oczywiście w legalnie działającej firmie - tu proszę odpowiedź osób które mają firmę i takową usługę oferują ,a wiem że są tu takie ;)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. mariusz1190

mariusz1190 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    w-wa
    ja się wypowiem jako użytkownik "corony" 4 gb z roku 2011 a wiec tak
    1 . czas butowania u mnie to tak średnio 30-40 sekund bywa że butuje do 2 minut ale to żadko (może raz na 30 uruchomień), ale u mnie z tą datą produkcji (czyli tych pierwszych konsol z płytą corona) to i tak są ładne czasy butowania , bo podobno były problemy z tymi płytami na początku jak zaczeli je "przerabiać",
    2.na chipach to się nie znam ,ale podobno chyba bez różnicy z tego co czytałem i słyszałem,
    3, piszczenie to tylko masz na początku jak konsolka butuje (czyli aż jak się uruchomi ) potem chodzi normalnie,
    4, ja dostałem 6 m-ce gwarancji tylko na wykonanie usługi rgh a nie na całą konsolkę.

1 osoba to lubi.
  4. spikexxl

spikexxl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tymi czasami to nie najgorzej wypada :)

@mariusz1190
    Proszę powiedz mi jeszcze taką rzecz.... Otóż czytałem gdzieś tu na forum, że pewien użytkownik miał takie cyrki, że konsola miała np 3 zwiechy podczas uruchamiania (trzeba było resetować konsolę), a np za 4 razem uruchamiała się normalnie. Czy takie rzeczy przytrafiały się Tobie podczas użytkowania konsoli?

Acha i jeszcze jedno pytanie.... Jak z żywotnością konsoli?? Obecnie został grubo ponad rok gwarancji i tak się zastanawiam, przerabiać czy nie przerabiać ? Może poczekać jeszcze trochę i nie marnować prawa do gwarancji.

Pozdr ;)

5. mariusz1190

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    w-wa
    ja już przeróbkę mam ok roku , a konsolkę mam ok 1,5 roku i nic z konsolą się nie dzieje, a co do odpalania konsolki to może ze 3 razy mi się to zdarzyło że nie chciała odpalić za pierwszym razem ale już za drugim od razu się włącza , to już od ciebie zależy czy przerabiać czy nie :eek:nthego:

6. spikexxl

spikexxl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Podsumowując....
    Niezależnie jaki chip wsadzę, czas uruchomienia się konsolki do dashu może być różny. Odnośnie dziwnych dźwięków wydawanych przez chip, to tylko dotyczy bootowania do dashu. Z kolei patrząc na "zwisy" konsoli zdarzają się rzadko, a gwarancja oferowana w głównej mierze przez osoby tym się zajmujące, dotyczy samej usługi czyli montażu RGH.

Z góry dziękuję Ci za udzielone odpowiedzi... Napewno rozjaśniło mi to sprawę z RGH :)

7. mariusz1190

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    w-wa
    Podsumowując
    niezależnie jaki chip Ci wsadzą to i tak konsolka powinna działać prawidłowo , z tym butowaniem jest różnie tak jak pisałem (30-40 sekunt to dobry czas) ale to też zależy od "fachowca "jak wykona usługę,co do dzwięków to tylko do uruchomienia konsolki,zwisy czy fatal crashe zdarzają się bardzo rzadko,gwarancję raczej masz na wykonanie usługi niż na podzespoły , polecam Ci osoby z forum do wykonania przeróbki którzy się tym zajmują , ja przerabiałem u osoby z forum i do tej pory jestem zadowolony z usługi

1 osoba to lubi.
  8. spikexxl

spikexxl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tą przeróbką generalnie nie wygląda to źle. Przypomniałem sobie o jeszcze jednej ważnej rzeczy....

Powiedzmy, że posiadam RGH i chciałbym przeprowadzić aktualizacje dashu, która powiedzmy będzie wymagana w przyszłości.
    Posiadam CPUkey i DVDkey.
    Czy aktualizacja dasha sprawia problemy czy raczej robi się to szybciutko i sprawnie?
    Oczywiście przypuszczam, że za pierwszym razem jednak kolorowo nie będzie ;)

9. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Robisz tak:

http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-aktualizacja-dashboardu-rgh-jtag-przez-xebuild-175366/

albo tak

http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-aktualizacja-dashboardu-w-jtag-rgh-147268/

10. spikexxl

spikexxl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tego co widzę to trochę zachodu z tym jest na początek.

Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie dotyczące RGH... Powiedzmy że fachowiec montuje mi chip RGH.
    Czy istnieje możliwość sprawdzenia z poziomu konsoli (nie rozbierając "klocka") czy jest to prawdziwy chip, a nie jakiś tam tandetny klon tego chipu ??

Wczytywanie...

Poleć forum