Ring of Death, opłacalność serwisu

raph

Użytkownik
Użytkownik
WItam
Dziś mi wyskoczyły 3 diody. Niepocieszony zacząłem się zastanawiać cóż począć, jako że konsoli już na gwarancji NIE MAM.

Rocznik 2006. Jestem drugim właścicielem.

Znalazłem serwis w moim mieście, który oferuje się następująco:
Naprawa polega na poprawieniu łączenia procesorów , wymianie pasty (pasta na bazie srebra) +dodanie dodatkowego chłodzenia i dodatkowego tunelu poprawiającego chłodzenie.

Cena 110zł.

Pytanie jest następujące ? Jak dużą mi to daje gwarancję że ROD w przeciagu kilku najblizszych miesiecy znow mnie nie dopadnie ? Jaka jest efektywność takiego serwisu ? Może podzielicie się własnymi spostrzezeniami i doswiadczeniami. NIe chcialbym wyrzucic pieniedzy w bloto.
 

tyskaczcz

Użytkownik
Użytkownik
ja bym ci radzil (to tylko moje zdanie) sprzedaj ta konsolke , doloz troche kasy i kup nowa jasperka.Konsoli z 2006 roku raczej sie juz nie oplaca naprawiac....
 

AdrianoKrK

Banned
Użytkownik
Zależy do jakiego serwisu dasz!! bo już nie raz słyszałem o gumkach, mokrych ręcznikach itp poszukaj na allegro jakiegoś professionalnego serwisu i nie będziesz żałował . Naprawisz sprzedaż i zakupisz nową lub ją zatrzymasz wybór należy do Ciebie
 

xpudlo360

Użytkownik
Użytkownik
ja bym ci radzil (to tylko moje zdanie) sprzedaj ta konsolke , doloz troche kasy i kup nowa jasperka.Konsoli z 2006 roku raczej sie juz nie oplaca naprawiac....
Rozumie ,że ma sprzedać na części ?
Bo w innym przypadku byłoby bardzo nieładnie:confused:
 

tajson86

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli zrobią ci naprawę porządnie to za tą kasę się opłaca i wtedy można np. sprzedać i dołożyć do nowej bo z RRODem na allegro to chodzą za grosze
 

AdrianoKrK

Banned
Użytkownik
no dokładnie
 

raph

Użytkownik
Użytkownik
Dziś oddałem konsole na serwis. Gosc ma własny sprzet ktorym sie zajmuje fachowo wydawać by sie moglo naprawami konsol. Mam nadzieje ze zrobi mi to jakos porządnie.

Pytanie wiec rodzi się kolejne:
ile jest więc warta - 'sprawna' konsola, bez okablowania, osprzętu i dysku- rocznik 2006 ?
 

Brabus535

Banned
Użytkownik
Dziś oddałem konsole na serwis. Gosc ma własny sprzet ktorym sie zajmuje fachowo wydawać by sie moglo naprawami konsol. Mam nadzieje ze zrobi mi to jakos porządnie.
Oby to nie był kolejny serwisant z hotairem w ręku :D
 

AdrianoKrK

Banned
Użytkownik
uuu Cienko bo są wieksze objawy dotyczace RRoDa bo troche ma ta konsola i duzo osob bedzie sie bało ja brac!! możesz ją wystawic na allegro opisze ze juz 'zachorowała' itp ze po naprawie i ja probuj skminic za 300zl/400zl
 

tyskaczcz

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli zrobią ci naprawę porządnie to za tą kasę się opłaca i wtedy można np. sprzedać i dołożyć do nowej bo z RRODem na allegro to chodzą za grosze
no racja napraw i odrazu sprzedaj.
Dostaniesz max 600 zl moze za premiuma z 2006 roku.
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
A dlaczego tak polecace sprzedanie naprawionej konsoli? Sam mam dosyc starego xboxa (Zephyr z 3 kwartalu 2007) i czasami martwie sie zeby nie dostala RODa (np po premierze GTA4 gralem ponad 20h non-stop hehehe). Wydawalo mi sie ze "dobra" serwisowa naprawa sprawi ze konsola bedzie dzialac bez problemow. Jest inaczej?
 

tajson86

Użytkownik
Użytkownik
poniekąd masz racje ale zawsze jest ryzyko i ludzie się boją ,sam mam konsole z 2005 roku i jest git(prawdopodobnie jest to pierwsza partia iksów tych najbardziej awaryjnych)
 

raph

Użytkownik
Użytkownik
raczej chodzi mi by sprzedać ją bez osprzętu.
Nie widzę potrzeby sprzedawać razem z dyskiem (save!), padem i kablami.
 

MM314

Użytkownik
Użytkownik
Ośobiście bym nie sprzedawał, po serwisie może jeszcze pochodzić, i tak nie rozumiem dązenie do "jasperów", osobiście mam zephyra, nie zawiesza się, nie przegrzewa się, stoi w przewiewnym miejscu, średnio gram ok 8-9h dziennie, 0 problemów..
 

labedz83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ja osobiście mam falcona z końca 2007 roku iteż już zaliczyła rroda naprawiłem w grudniu 2008 roku i chodzi do dziś ale serwisant na allegro dał mi 6 miesięcy gwarancji za całą usługe zapłaciłem 150zł została wymieniona pasta na cpu zamontowany wiatrak na płycie głównej i jestem zadowolony tylko teraz chodzi głosno ja osobiście doradziłbym naprawić polecam dynavox z allegro ja sie nie zawiodłem po naprawie naklejaja plombe na obudowe do kiedy jest gwarancja wiec jeśli pochodzi 6 miechów to pochodzi i dłużej
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
i tak nie rozumiem dązenie do "jasperów", osobiście mam zephyra, nie zawiesza się, nie przegrzewa się, stoi w przewiewnym miejscu, średnio gram ok 8-9h dziennie, 0 problemów..
Dokladnie. Troche chyba szkoda sprzedawac konsole za 300zl i dokladac sporo kasy do nowej w sytuacji gdy ta stara naprawiona moze jeszcze podzialac sporo czasu.

Chociaz... jesli jestes w stanie doplacic te kilka stowek to bedziesz mial nowa konsole i dodatkowego pada (a padow nigdy za malo:), a potem sprzedasz niepotrzebne ci juz okablowanie, memorke i headset = zwroci ci sie troche kasy.

Wiec IMO decyzja sprowadza sie do tego czy dysponujesz teraz zbednymi setkami zlotowek :D
 

MM314

Użytkownik
Użytkownik
aaa i jeszcze jedna możliwośc pamiętam że jakiś serwis na allegro wymieniał stare zepsute płyty xenon na optusy (falcon bez hdmi) za ok 300zł, musiał byś poszukać..
 

wiecach

Użytkownik
Użytkownik
ostatnio na allegro za ok 300 zl byla oferta wymiany konsoli na nowa, oddajesz stara konsole i 300 zł, a w zamian dostajesz nowa konsole.

jest i link: WYMIANA USZKODZONEJ KONSOLI NA NOWA 6m GWARANCJA (601923269) - Aukcje internetowe Allegro

EDIT: MaroS fakt dopiero teraz przeczytalem opis aukcji, to jest chyba dokladnie to o co Tobie chodzilo
 

raph

Użytkownik
Użytkownik
ja brałem pod uwage mozliwosc sprzedaży samej konsoli bez osprzętu, oraz szukania oferty kupna rowniez samej konsoli- falcona. Rożnica w cenie wyszłaby mnie maks ze 100zł.
Nieczęsto, ale zdarzają się taki oferty.
 

jakub11252

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziś oddałem konsole na serwis. Gosc ma własny sprzet ktorym sie zajmuje fachowo wydawać by sie moglo naprawami konsol. Mam nadzieje ze zrobi mi to jakos porządnie.

Pytanie wiec rodzi się kolejne:
ile jest więc warta - 'sprawna' konsola, bez okablowania, osprzętu i dysku- rocznik 2006 ?
Szkoda że nie wysłałeś do serwisu M$ można cofnąć lewy soft i nakleić plo.. i wymienia lub naprawią ja tak zrobiłem 2 razy i poszlo bez problemow
 

Do góry Bottom