1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

RIO 2016

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Krakoos, Sierpień 9, 2016.

1. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Jak ktoś napisał, było Euro, jest Rio.

Jakieś opinie po tych kilku dniach?

Pierwsza sprawa to skandal dopingowy i to całe zamieszanie. Rosji nie powinno być na Olimpiadzie i koniec. Gdyby to był 1-2 sportowców, ale to co oni robili przez ostatnie lata to skandal. Przypadek pływaczki Jefimowej to już paranoja. Wszyscy ją zawiesili, ale w końcu popłynęła po srebro, argumentując że nie można jej karać kilka razy za to samo wykroczenie! No jaja!
    Mam wątpliwości odnośnie wielu Chińczyków, nadal uważam, że w Peknie większość z nich brała co tylko się dało, ale byli kryci tak jak Rosjanie. Czyste dyscypliny można wyliczać na palcach jednej ręki. Teraz to jest rywalizacja lekarzy, a nie sportowców.

Co do występu Polaków...

Pozytywy - Rafał Majka! Wielki wyczyn, wspaniała jazda, zresztą Kwiatkowski także popracował wzorowo, brawa dla kolarzy szosowych.
    Siatkarze - łatwe zwycięstwo z Egiptem. 4 lata temu stawiałem na nich w 100%, teraz nie chcę zapeszać, ale odpuścili LŚ i ten mecz wyglądał naprawdę nieźle. Czyżby wbili się formą w Igrzyska?
    Wioślarze powoli zaznaczają swoją obecność i wygląda to naprawdę ciekawie.

No a reszta?

Tenisiści - skandal jak zwykle. Radwańskiej nie tłumaczy nic. Tak jak po Londynie straciła większość mojego szacunku, tak teraz straciła jego resztki. Pewnie mało ją to obejdzie, ale fakt jest faktem. Na resztę nie liczyłem nawet, bo na Igrzyskach każdy się spina i walczy do upadłego, czego Janowicz, Matkowski nie zrozumieją nigdy.
    Piłkarze ręczni - wstyd. Można przegrać, ale gdy się nie ma pomysłu i tłucze głową w słabiutką obronę brazylijską, to lepiej się spakować od razu.
    Pływacy - gorzej niż źle. Największe sukcesy już chyba za nami. Świat nam ucieka a my nawet nie stoimy w miejscu, wręcz się cofamy.

Wiadomo, że największe sukcesy nadciągną gdy ruszy lekka atletyka, ale dziwi mnie niemoc w wielu dyscyplinach. O pływaniu pisałem, ale gdzie jest nasza szabla? Gdzie się podziali żeglarze? Co ze sportami walki?

Jaki wynik medalowy przewidujecie? Marzy mi się powtórka z Sydney, czy Atlanty. Mamy kilku pewniaków, ale ja chciałbym zobaczyć Młode Wilki. Wszędzie roi się od sensacji, niespodzianek, ale jakoś nie z Polakami w rolach głównych.

Myślę, że 10 medali układzie 4-3-3 jest na miarę naszych możliwości.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Krakoos

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Wioślarze własnie uratowali honor "wodniaków" zdobywając złoto i brąz. Fakt, polscy pływacy jak to ujął Kawęcki "nie istnieją w Rio", ale wioślarze z woda też mają coś tam wspólnego... Szkoda, bo po cichu mimo wszystko liczyłem na conajmniej jeden medal pływaków.
    Piłkarze ręczni póki co demolują Egipt, ale w tym turnieju nie można się poczuc pewnym ani na chwilę. Trzeba chłodno, bezlitośnie wykorzystywac każda okazje i niemoc przeciwnika. Zapomnieli o tym siatkarze grając z Iranem, który napsuł nam krwi niedawno i 3:0 powinno byc bezlitosne.
    Nasza judoczka odpadła już po pierwzzej walce, jakby to było jakimś zaskoczeniem...

Od razu skoczyliśmy w klasyfikacji:

Co ciekawe kilka potęg czeka na stadion, gdzie liczą iż rozwiąże się worek z medalami. Takie drużyny jak Jamajka, czy Etiopia jeszcze żadnego krążka nie mają. Tak patrząc obiektywnie, to narzekamy na naszych sportowców, ale ileż to potęg, wielkich krajów wypada dużo marniej na Olimpiadzie. Bierzmy co dają i cieszmy się z sukcesów.

Niedawno podano ciekawa informację. Gdyby Phelps był krajem zajmował by 32 miejsce w olimpijskiej klasyfikacji medalowej wszechczasów. Gośc ma już 21 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe krążki. Tyle, że pływanie na Olimpiadzie jest dość specyficzną dyscypliną. Taki jeden ponadczasowy zawodnik może podreperować medalowy dorobek. Gdyby np. młociarze mogli startować kilkakrotnie, w różnych stylach, mielibyśmy pewnie wiele radosnych chwil. Wystarczy popatrzeć na Węgrów, których praktycznie cała zdobycz medalowa opiera się na wodzie.

Ciekawostek odnośnie klasyfikacji medalowych ciąg dalszy... W 1992, czyli 24 lata temu Związek Radziecki przestał istnieć, a i tak nikt z nas nie dożyje czasu gdy ktoś dogoni ich 2 pozycję w rankingu.
    W tym roku ciekawa rywalizacja o 4 miejsce pomiędzy Francją, Włochami oraz Chinami. Chyba nie ma złudzeń kto wyjdzie z niej zwycięsko... Fakt czasy Pekinu już nie wrócą, gdzie każdy Chińczyk z dziurą w tyłku zdobywał medal, później znikał, a przynajmniej nigdy swojego wyniku nie poprawiał, ale i tak Chiny mają kim straszyć.

4. mikokuba1

mikokuba1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    92
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Teoretycznie dałoby się z młota zrobić kilka kategorii na podstawie ilości obrotów. Tak samo w dysku pełny obrót, rzut z " dobiegu" i z miejsca. A w kuli natomiast można by ta podzielić pchnięcie z obrotu, ślizgu, doskoku, miejsca i na przemian prawa lewa prawa.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

5. Krakoos

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Wczorajszy dzień był kwintesencją występu Polski na Igrzyskach w Rio. Minimalizm oraz tumiwisizm. Największy zawód to oczywiście Kszczot. Chłopak w życiowej formie, świeżo po ME gdzie zdobył złoto deklasując resztę. Podobnie jak w Londynie skończyło się na półfinale. Czyli głowa, tyle że w wywiadach słychać, że wie o co w tym chodzi. Na pewno rywale się go obawiali, ale prawdą okazał się fakt, iż bieg półfinałowy jest najtrudniejszy. Szkoda podwójnie, bo brakło 0,05 sek, a także ponieważ zostawił Lewandowskiego samego w finale. We dwójkę mogliby go rozegrać po mistrzowsku.
    Małachowski ze srebrem. No cóż, jest sukces, ale nie da się ukryć, że po pierwszych 3 rzutach Piotrek praktycznie odpuścił. Niemcowi wyszedł rzut życiowy, pewnie już nigdy tego nie powtórzy. Po zachowaniu widać, że to idiota i cwaniak i przez to utrata złota tak zabolała.
    W klasie RSX bodajże płynie Myszka, miał mieć złoto a dziś jak dobrze pójdzie to będzie brąz.

Pozytywy to siatkarze i ręczni. O dziwo 2 miejsce w grupie może nam dać Kanadę za rywala. Pierwszy zespół może trafić na Brazylię lub Francję. Dziwnie się to układa. Ręczni tradycyjnie, zwycięski horror. Dziś ze Słowenią może nawet o 2 miejsce w grupie, bez Jureckiego. Tak to się układa.

Pozytywy to też bieg pań na 400m. 3 awansowały do półfinałów. Wygląda że będzie mocna sztafeta.
    Dobrze też wygląda udział aż 3 dziewczyna na 1500m.

Jeśli ktoś liczył na 15 medali to gratuluję optymizmu. Naprawdę podziwiam.

Jak do tej pory biorąc pod uwagę oczekiwania/szanse to tenis - skandal, pływanie - skandal, ciężary - wiadomo, syf kiła i mogiła. Sporty walki - zapasy, judo - kilometry mułu.

6. kornelka84

kornelka84 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Mamy złotkooooo mamy złotkoooo! Agnieszka jesteś W I E L K A ! g r a t u l a c j e :)

7. mikokuba1

mikokuba1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    92
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Agnieszka? Chyba raczej Anita.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

8. Krakoos

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Wstyd. Hańba. Dobrze ktoś powiedział, że jaja w naszej grupie olimpijskiej mają tylko kobiety. Mógłbym wymieniać długo, codziennie mamy kolejne przykłady, ale to co robią drużynówki, to już jest katastrofa. Generalnie poza chęciami i walecznością niczym nie możemy się pochwalić. Dzisiaj nie istniejemy. Brak zagrywki, brak przyjęcia, brak ataku. Mecz powinien się dawno skończyć, tylko ambicją jeszcze gramy.

9. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    kibic. taki prawdziwy, polski. :)

10. Krakoos

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Wiem na co ich stać, a co pokazali, podchodzę emocjonalnie do występu Polaków i zdania nie cofam. Katastrofa. Fajdkowi też dziś kibicowałem.

11. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    ja oglądałem z moją połówką mecz, w zasadzie końcówkę tylko.
    po wszystkim powiedziałem mniej więcej tak- są mistrzami, jak trzeba było to zamiatali wszystko równo z parkietem.
    tym razem to nie był ich dzień, choć i tak sety były wysokie, nie było jakiejś kompromitacji.
    przegrana, ot co.
    nie sądzisz że jest różnica? pisać wstyd, hańba to raczej w tabloidach się widzi takie teksty.
    akurat jak na razie siatkarze nie zasługują na coś takiego.
    ja już sobie wyobrażam, jak jechałeś po Fajdku, któremu totalnie nie poszło. :D
    a teraz ręczni grają, i jak na razie w pierwszej połowie pozamiatali. nieźle.
    ------------
    edit: pozamiatali chorwatów, dzieje się historia. ;)

Ostatnia edycja: Sierpień 18, 2016
  12. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Siatkarze dali ciała na całej linii. Niestety ale widać, że Antiga spoczął na laurach i nie ma już tak dynamicznych - nieoczekiwanych zmian jak kiedyś. Kiedyś siatkarze również przegrywali 2:0 i po zmianach itp itd wychodzili z opresji zwycięsko.

Co do Fajdka no cóż nie liczy się mistrz świata itp itd. liczy się medal Olimpijski i jak widać nerwy niestety nie wytrzymały. Szkoda chłopa no ale tak czasami bywa. Ten pech, że jemu na 90% ta druzgocąca przegrana odłoży się w tyle głowy i nim zapomni o tym to troszkę czasu minie. Oby jak najszybciej zapomniał i znów był tym Fajdkiem jakiego go znamy.

13. bianka86

bianka86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Polskie kobietki w RIO górą! Dają czadu ;) :) Oby tak dalej.Panowie bierzcie przykład i dalej do bojuuuuuu.

14. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    się tak nie ciesz. :D
    w ręcznej brąz chłopaki zdobędą, i wyjdzie, ze to faceci górą. a jest ich trochę w tej drużynie. :p

Wczytywanie...

Poleć forum