1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Risen - żenujący port na 360

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Pavel, Październik 4, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Pavel

Pavel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jakiś czas temu pisałem, że Risen, nowa produkcja Piranha Bytes, nie ukaże się po polsku w wersji na Xboxa 360. O ile wcześniej decyzja Cenegi mnie rozczarowała, o tyle teraz jak najbardziej ją pochwalam (nie dziwi też znaczne opóźnienie na rynku amerykańskim) - konsolowy port gry jest po prostu beznadziejny.

O ile wersja pecetowa dostaje dość pozytywne (choć nie oszałamiające) recenzje, szczególnie ze strony fanów Gothica, o tyle na wersji na 360, nad którą pracowało nie Piranha Bytes, a francuskie studio Wizardbox, nikt nie pozostawia suchej nitki. Jeśli chodzi o grafikę, sami widzicie powyżej, jak słabo prezentuje się gra nie tylko w porównaniu z wersją pecetową, ale choćby z Oblivionem sprzed trzech lat (więcej obrazków znajdziecie w niemieckim serwisie VideoGamesZone). I choć wiem, że wygląd nie jest najważniejszy, to niestety nie chodzi wyłącznie o grafikę - wygląda na to, że oprócz tego całkowicie skopane jest również sterowanie. Wersja na 360 jest też bardziej najeżona błędami niż pecetowa.

Pozostaje chyba tylko polecić fanom produkcji Piranha Bytes pozostanie przy wersji pecetowej, a osobom grającym wyłącznie na konsolach trzymanie się z dala od tego tytułu. Ciekawe, ile jest tu winy Wizardbox, a ile kiepskiej optymalizacji silnika w wykonaniu samego Piranha Bytes, która nie pozwoliła na port na 360 z lepszą grafiką?

Więcej scrennów: VideoGamesZone

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,101109,7107589.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. Maryd

Maryd Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    no fakt , wyglada to dosc tragicznie , aczkolwiek mysle , ze i tak da sie zagrac ;>

4. FrancooZ

FrancooZ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Żary
    Spokojnie da się zagrać, gram w tą grę od jakiegoś czasu i dopiero jestem w 2 akcie, bo robię wszystkie misje poboczne. Ta gra naprawdę wciąga i przestaje się wtedy człowiek patrzeć na grafikę ;) Tylko naprawdę szkoda ze piranie się nie postarały przy wersji na x'a.

5. arturfu

arturfu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    lol a ja to niedawno sciagnalem na x360 i chyba bede miusial to na pc sciagac ;/ nie wiem czemu x360 potraktowali gorzej od peceta i to o wiele ;/

6. arturfu

arturfu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ale dobrze ze bynajmniej Gothic 4 Arcania bedzie tak samo wygladac na PC i X360 ;p :D

7. tomciopaluch

tomciopaluch Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia, Poland
    nie jest tak tragicznie.. i tak liczy sie miodnosc bardziej niz grafika

8. sebool12

sebool12 Guest

Weście z tymi tekstami "nie jest tak źle" bo według mnie gorzej się już nie da ;|, jak mam patrzeć na taką grafę to wole już sobie na kompie gothicka odpalić....
    Dla mnie spieprzyli ta grę całkowicie w wersji na x'a ;/

9. sasukepl

sasukepl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    grafa jeszcze ujdzie fajna fabuła lecz są problemy ze sterownością postaci podczas walki powinni zrobić auto celowanie

10. Razak

Razak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polska
    Grafika na Xboksie wygląda bdb,wszystko ładnie widać,ciekawe ile musieli włożyć tysięcy żeby była taka grafika jak na pc.....

11. strusic

strusic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Jeśli JA bym miał oceniać w tej grze grafikę to max 2/10. Oblivion wygląda lepiej. Co prawda gra nadrabia resztą. :p

12. MM314

MM314 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Legnica
    no ale czy ktoś zadał sobie pytanie, na jakim PC był odpalony risen gdy robiono to porównywanie? napewno nie mid-endowy PC tylko maszyna za kilka tysięcy złotych, a xbox to juz maszyna leciwa, tak więc wg niema co porównywać grafiki z PC do xboxa czy ps3 bo będzie coraz większa przepaść.

13. vroo

vroo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jakoś w "Call of Juarez: Więzy Krwi" przepaści żadnej nie było. Gra wyszła kilka miesięcy temu i wyglądała świetnie zarówno na PC jak i Xboxie... Nikt mi nie wmówi, że xbox nie jest w stanie wyświetlić lepszej grafiki niż Gothic 3 na minimalnych detalach, bo Risen na X360 tak właśnie wygląda :/ Niemniej jednak grać się da całkiem przyjemnie. Taka grafika mi wystarczy, bo skoro dało sie grać w Gothic 1 bez narzekań kilka lat temu, to i tutaj można przymknąć oko lub oba :D Żal mi tylko braku dubbingu. Połowa klimatu odleciała :(

14. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    jak dla mnie gra syf,zaluje ze ja odpalilem-problemy z questami(niektore sie nawzajem wykluczaja),brak porzadnej mapy(i zaznaczonych na niej celow misji-latalem 2 GODZINY zeby znalezc Dylana-ktory to byl w 1 domku w Harbor City,kolejne 3 to latanie za 3 GOLD BOWL-2 mam,a 3 nie potrafie w cholere znalezc),autocelowanie zenujace(*unik przeciwnika w bok i mozna w miescie neichcacy zaatakowac kogos niewinnego-wtedy wszyscy sie rzucaja

15. Razak

Razak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polska
    Tak to jest jak się nie zna angielskiego,ja coś tam umiem mniej więcej i tak jest bida z rozpoznaniem zadania.

16. nasirus1983

nasirus1983 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    nie grafika jest tu największym problemem ale oświetlenie, które jest zrobione masakrycznie i amatorsko. nie wiem czy zauważyliście ale zarówno podczas dnia i nocy, źródłem światła są pochodnie, ogniska itd. więc nie chodzi o grafikę, o rozdzielczość tekstur ale o światło !!!
    o sterowaniu się nawet nie wypowiadam, bo gorszego chyba nigdy nie było ...

17. neo-kce

neo-kce Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    W RPG nigdy tak naprawdę grafa nie miała wpływu na fabułę, grywalność itd. Ale skoro już są takie mocne silniki graficzne, dlaczego pozbawiać gier takiego elementu?? No nie wygląda ciekawie. czekamy na premiere :)

18. bobovita1984

bobovita1984 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    no ale niekturzy wola gre dloa grafiki niz dla gry i tu mi sie plakac chce bo ludzie to jednak maja w czubie ladnie wyglądac ale syf to jest ok a gorzej wyglądac a byc miodnym to juz kaszana

19. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    Jak dla mnie (fana G1, i G2) to grafa może być. Nie ma fajerwerków, ale do normalnego grania wystarcza. Może to też dlatego, że się do niej już przyzwyczaiłem :) Jeśli nawet komuś przeszkadza, to fabuła i ogólny klimat gry powinien nadrobić zaległości, bo gra jest na prawdę miodna! Ja powiem POLECAM! :D

20. mateusz121393

mateusz121393 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    O kurde, mam nadzieje ze fabuła jest fajna:)

21. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    wiecie co...zaluje ze tak jeczalem na ta gre...to STARY<SWIETNY GOTHIC!tak sie wkrecilem ze gram non stop!i huk grafa,zwalony dziennik misji...gra daje czadu po 10lvl i w 2 chapterze!

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum