1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Robbie Bach: „Sukces Xboxa 360 to zasługa porażek Sony”

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez przeo_91, Maj 16, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. przeo_91

przeo_91 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Olkusz
    Ostre słowa, które mogą zaboleć oddanych fanów którejkolwiek z obu konsol. Robbie Bach, były szef dywizji Xboxa w Microsofcie w rozmowie z CVG podzielił się swoim zdaniem na temat tego, dlaczego Xbox 360 "wygrał" wojnę konsol w tej generacji...

Co więc było czynnikiem zwycięskim?

Część sukcesu Xboxa był fakt, że Sony popełniło parę naprawdę głupich błędów. Źle zarządzili ponad 70-cioma procentami rynku, który posiadali. To temat na bardzo długą rozmowę.

Przejście na PlayStation 3 było bardzo i to bardzo złe. Zepsuli swoje kontakty z partnerami, źle ustalili koszty zarządzania, a PS3 było tak skomplikowane, że nikt nie potrafił pisać na to gier.

Co więc było powodem, że Xbox wykorzystał błędy Sony?

Gdy startuje się z czym nowym, potrzeba przyjaciół. Tak właśnie działa życie. Okazało się, że mogliśmy przekonać sprzedawców i wydawców takich jak Activision, Electronic Arts by byli lepsi dla Microsoftu, co okazało się sukcesem. Gdybyśmy nie dali rady, Sony zostałoby jedynym graczem na rynku. Bycie zależnym od kogoś innego jest złe dla tej osoby, więc musieliśmy to dobrze rozegrać.

Zgadzacie się z tymi twierdzeniami? O ile Sony na początku faktycznie dawało ciała, to gdzieś od roku 2008 można odnotować fantastyczny pościg za Microsoftem, który wyprzedza PS3 już o niecałe 2 miliony sprzedanych kopii.

Źródło: ps3site.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Od samego początku to mówiłem i jest to całkowita prawda. Xbox wchodząc na rynek niczym innowacyjnym nie zachwycił, ale chociażby głupi fakt tego że na PS3 się nie dało złamać zabezpieczeń dał M$owi niesamowity zastrzyk sprzedanych konsol. Do tego wysyp gier (niekoniecznie dobrej jakości) i wszystko w temacie.

4. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Fakt 1. Generację wygrało Nintendo i każdy o tym doskonale wie. Wystarczy spojrzeć na cyferki. Fakt 2. X360 sprzedawał się lepiej, ponieważ szybko był złamany, a jak wiadomo jest to bardzo ważny argument sprzedażowy. Gdyby PS3 było złamane zaraz po premierze, to X360 dziś byłby na końcu listy.

5. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Nie gdybajcie tyle to wrozkami nie jestescie :)
    Jezeli by chcieli to by wczesniej zlamali PS3, jezeli by Sony pomyslalo o marketingu.

6. przeo_91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Olkusz
    Sony tak naprawdę przegrało tą generacje przez własną głupotę, PS3 to najgorsza konsola tej generacji bez dwóch zdań. Najpierw SONY wypuściło mega wypaśną wersje PS3 z emulatorem PS2, potem zabrano tę funkcję, następny linux który poleciał co również rozzłościło masę osób, niedopracowany PSN(Włamanie hakerów , lagi w grach itp.). Również pierwszy pad pozostawiał wiele do życzenia (Sixaxis), mam właśnie PS3 60gb z tym padem to wiem, lekki brak wibry i ogólnie cała jego konstrukcja przestarzała (w Xboxie dużo lepszy pad jest!). Plusami PS3 była mała awaryjność, i darmowy net to wszystko Blu-ray może jeszcze choć jest to zaleta i wada w jednym(długie wczytywanie gier). Oczywiście Nintendo ze swoim Wii skopało **** i M$ i Sony. Ja osobiście choć mam i Xboxa i Ps3 i Wii, to uważam że najlepsza konsola to X360 potem Wii i na końcu PS3. Nawet kontroler ruchu w PS3 jest do bani taki klon Wii, Kinect już dużo lepszy jedyny minus to czasem lagi ale do wytrzymania.

1 osoba to lubi.
  7. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Po części jest to prawda, ale tylko po części. Ciekawi mnie następna generacja, chociaż wiem jedno - kupię PS4...

8. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Ja osobiście popieram przedmówcę - PS4 i nic więcej.

9. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Chciałem skomentować post @Hiszpan3lek i powiedzieć, że producenci konsol nie tworzą konsol z myślą o ich złamaniu przez piratów ale... przypomniałem sobie, że świat nie jest taki, jakim go widzimy, i cholera, ma rację, Microsoft na bank stworzył takiego, a nie innego Xboxa 360 żeby można było sflashować napęd, bo JTAG i RGH to już chyba są luki, których Microsoft się nie dopatrzył, a hakerzy tak. A Microsoft wprowadza nowe zabezpieczenia przeciw flashom, żeby piraci nie mieli za dobrze, konsole i tak już kupili, przerobili, więc będą wychodziły nowe przeróbki utrudniające im życie.

10. przeo_91

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Olkusz
    A ja na pewno nie rzucę się do sklepu od razu po nową konsole tylko poczekam jakiś czas i poczytam opinie na temat nowego sprzętu bo to co w tej generacji się działo na początku to masakra. Mój pierwszy Xbox 360 Premium 20gb umarł na RROD a po drodze miałem jeszcze z nim mase problemów z zacinającym się napędem, a PS3 40gb coś się porobiło i chodziła tak mega głośno że nie dało się grać. Pozbyłem się ich teraz mam Xbox 360 Slim 250Gb i PS3 60gb(najlepsza wersja jeszcze z niczego nie okrojona). Jedynie Wii mam już prawie 2 lata i 0 problemów!

11. Enemelek

Enemelek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie wiecie kiedy wyjdą konsole nowej generacji nie wiecie kompletnie nic o nich a już wybieracie pogratulować. Wiem jedno wybiorę konsole która będzie bardziej pasowała do moich wymogów.

12. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Powiem tak. Zgadzam się, że Sony popełniło wiele błędów.. Ale jakby na to nie patrzeć to w Japonii itp itd PS3 jest popularne i wychodzi na niego dużo gier NTSC o których my gracze z konsolami PAL możemy pomarzyć.. Wiadomo nie są to tytuły na miarę Uncharted itp.. Ale tam u nich na pewno są popularne. (zresztą kto by grał w gry z "krzaczkami" tego nikt nie zrozumie :D)

PS3 ma parę perełek.. Lecz nie warto kupować z tego powodu konsolę, która już powoli idzie w piach. Lepiej czekać i oszczędzać na konsolę nowej generacji i jak na razie "niestety" obejść się smakiem.. Chociaż wiadomo taki infamous, god of war czy ucharted strasznie kusi.. (mnie chociaż :D)

13. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    W sumie gość ma rację, bo Sony popełniło wiele błędów na start, ale nadgania xboxa który tak naprawdę rządzi tylko w US, ale co się dziwić - każdy wspiera swoje :) Im nowa generacja wyjdzie później tym Sony ma większe szanse wyprzedzić m$, co wnioskuję po zeszłorocznej sprzedaży.

@up Z tym, że na ps3 nie ma problemu z regionalizacją gier i na konsoli pal pograsz w gry ntsc i odwrotnie.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum