1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Robisz grafikę? Pochwal się tym co zrobiłeś!

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Jablo33, Lipiec 19, 2010.

1. Jablo33

Jablo33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław # Xbox Live ;d
    Tak jak w temacie. Jestem początkującym grafikiem i proszę o ocenę moich dwóch headerów na forum o tematyce Nokii X3.

Nokia-X3 Header ver. 1:

Nokia-X3 Header ver. 2:

Proszę ocenić w skali od 1 do 10 i napisać co jest złego... Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ZonkMan

ZonkMan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    9 - telefony mogłyby być trochę bardziej zamazane :p

4. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    W skali 1 do 10 ci nie na pisze, bo nie czuje się aż takim grafikiem, by oceniać innych, powiem ci za to, że wg. mnie było by to milsze dla oka, gdybyś zamiast wielgachnych napisów by jablo33 itp. dał nokia x3 czy cośw tym stylu, a gdzieś na drugim planie, w rogu by jablo33, ja rozumiem że ważne dla ciebie jest, by ktoś tego nie przerobił na swoją pracę, ale jednak sądzę że powinno to być gdzieś na drugim planie :p
    Pzdrawiam :)

5. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    Nie ocenię w skali, bo to mija się z celem. Jak dla mnie, jest to wielki kicz - same presety. Chcąc zaistnieć w tej branży musisz uczyć się robić coś sam. Dodanie dwóch zdjęć telefonu + kilka teksturek tła to za mało. Na pierwszy rzut oka widać, że tylko tekst jest "twój", a cała reszta, to randomowe obrazki powrzucane na siebie. Jak widzisz, zrobienie odpowiedniej kompozycji, to nie taka łatwa sprawa, gdy musisz zrobić coś sam od podstaw ;) Napis jest świetnym przykładem tego, że nie wiesz dokładnie jak dopasować coś, na czym nie wystarczy tylko użyć odpowiedniego barwienia. Oczywiście branie się za header, nie mając koncepcji całej strony, to wielka glupota. To nie stronę masz dopasować do headera, ale header do strony.

Porzucając kwestie czysto techniczne, dam Ci małą radę. Grafika, która znajdziesz na różnych plakatach, tapetach, w grach, czy właśnie na stronach internetowych, są zupełnie odrębnymi rodzajami sztuki. Owszem, robi się to za pomocą tych samych narzędzi, ale tak na prawdę efekt końcowy i przeznaczenie różnią się od siebie. Twoje logo nadaje się na ew. abstrakcyjną tapetę, a nie na stronę internetową. Za dużo zbędnych cukierków. Poczytaj o standardach web 2.0 i aktualnej "modzie" internetowej. Webdesing, to bardzo dzika sprawa, bo szybko się zmienia. Kiedyś szczytem marzeń webmastera były ruchome gify, później super efekty, a teraz super minimalizm i użytkowość. Im przejrzyściej i bez zbędnych bajerów, tym lepiej.

6. Jablo33

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław # Xbox Live ;d
    SebeekS, to jest pierwsza wersja. Jeszcze nie skończona. Oczywiście, że te napisy Jablo33 znikną, bo muszę popracować nad ładniejszym efektem napisów. Chciałem uzyskać waszą opinię na temat każdego obrazka z osobna. Strona jest loozacka, w podobnej kolorystyce więc te headery specjalnie są tak robione.
    ZonkMan, co masz na myśli "zamazane"? Oba headery oceniasz na 9?

7. BRuMie

BRuMie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niestety, @spike200 ma rację. Totalny kicz i w dodatku oczojebny.
    ...no ale domagałeś się oceny, więc oceniam na 2 (1+1).

8. Jablo33

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław # Xbox Live ;d
    Ja mam swój gust, wy macie swój. Ale dzięki za oceny.

9. Kuba 2255

Kuba 2255 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Nie znam się na tym w ogóle,więc ocenie cię z punktu widzenia zwykłego internauty;D
    1.- 8+/10
    2.-9/10

10. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    Bardzo złe podejście. Ty masz swój gust, reszta świata ma swój. W tej branży twój gust nie ma wiele do gadania ;) Musisz trafić w gusta innych. Na tej stronie jest już jakiś header i momo, że nie jest super genialny, to powinieneś się na nim wzorować. Jest w miare czysty, ma też ciekawy i dopasowany logotyp. Wypełnienie pustej przestrzeni tymi gwiazdkami to okropny pomysł, ale przynajmniej trzyma się to jakoś całości. I co najważniejsze - kolorystycznie komponuje się z całością.

11. plucik_rop

plucik_rop Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ropczyce
  12. maniak1994

maniak1994 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Daleko stąd.

A tu druga ;)

Proszę o ocene :)

13. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    @maniak1994, ja mam tylko małe takie spostrzegawcze pytanie: Za Chiny nie pasuje mi ten Thompson wz. M1928 do tego żołnierza Modern combat trzymającego go w ręku. Sorry że się czepiam, nie moja sprawa ale ten błąd strasznie razi.

14. Jablo33

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław # Xbox Live ;d
    Błąd! - Error 403

Nie masz dostępu do tej strony!

Możliwe przyczyny problemu:
    - grzebałeś nie tam gdzie trzeba,
    - próbowałeś hotlinkowania, a tego nie lubimy,
    - w innym wypadku skontaktuj się z administracją.

15. plucik_rop

plucik_rop Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ropczyce
  16. druteron

druteron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Otwock
  17. shadzor

shadzor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Inowrocław
  18. Suchjy

Suchjy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  19. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    O, ciekawy temat.

Grafikiem to ja jeszcze nie jestem, ale zamierzam nim zostać w ciągu ok 2 lat. :D
    Zaczynam swoją edukację od przyszłego roku szkolnego.

Jak narazie to zrobiłem sobie avatar na forum.
    Oczywiście wszystkie elementy to dostępne w internecie grafiki, ale tutaj głównie liczy sie kompozycja, która moim zdaniem jest całkiem niezła ;)

Jeśli jesteście w trakcie edukacji, to zapytam, w jakim mieście studiujecie (lub planujecie studiować?)

20. Pls

Pls Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To skoro jesteś początkujący zapodam Ci małą podpowiedź - T w logo gubi się na tym "krasiastym" tle, nie wolno czegoś takiego robić. Logo musi być wyraźne (tutaj zamęt wprowadza czerwień reflektora). Więc albo w jakis sposób, mniej bądź bardziej wyszukany przyciemniasz tło w obszarze logo, albo umieszczasz je w innym miejscu. W ogóle reflektor auta odgrywa tu główną rolę, więc nie można go tak bezczelnie zakrywać przez logo.

21. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Dlatego logo jest odrobinę przeźroczyste :D
    I teraz gdy patrzysz na ten obrazek , widzisz właściwie dwa - tył auta, reflektor ;; loga i napisy
    Taka iluzja dynamiczności, jakby auto miało odjechać, pokazują się napisy, loga, obraz się przyciemnia.

W tym wypadku to było najlepsze rozwiązanie, bo jeśli logo GT będzie bardziej wyraziste, to zasłoni całkowicie reflektor, zmiana pozycji również nie wchodzi w grę, bo wtedy całe założenie legnie w gruzach, po prostu tak się najlepiej komponuje.

Na avatarze jest inaczej, tak jak piszesz, logo zasłania nieco reflektor, a "t" w napisie GT jest słabo widoczne. Ale to już efekt kompresji po umieszczeniu obrazka na forum, na oryginale jest lepiej.

Wczytywanie...

Poleć forum