1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

ROD z allegro i naprawa chałupnicza

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez ustach, Styczeń 22, 2011.

1. ustach

ustach Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    Witam
    Zastanawiam się czy warto nabyć konsolę z Rod'em z allegro i samemu naprawić. Tutków jest cała masa w necie. Opłaci się?

2. Lotnik421 Xbox One

3. zeber007

zeber007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ostrołęka
    dsa

3 miesiące temu kupiłem konsolę z allegro z e74. Naprawiłem ją metodą zablokowania wiatraczków, szybkim podgrzaniem i extremalnym schłodzeniem ( wystawiłem konsolę na balkon na temperaturę około -3stopni C) i jak narazie wszystko działa. Nie wiem jak długo pochodzi ale mam nadzieję, że jeszcze trochę pośmiga. Mam dodatkowe chłodzenie w postaci coolera podłączanego pod zasilacz z tyłu obudowy a konsola stoi w miejscu gdzie jest dobry obieg powietrza. Myślę, że to klucz do dobrego działania konsoli. Pozdrawiam ! :)

4. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    cooler podłączny z tyłu konsoli to smieć............lepiej go rozbierz i włoż te wiatraczki w środkek aby wypychały ciepłe powietrze na zewnątrz

5. zeber007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ostrołęka
    Wydaje mi się jednak, że wiatrak ma inną zasadę działania. Otóż on nie wpycha powietrza do środka konsoli a wypycha z niej gorące powietrze. Gdy podłożysz rękę za niego to czujesz bieg gorącego powietrza. Sam się zdziwiłem bo sporo naczytałem się o tym, że takie wiatraczki mogą powodować RRODA. Mój ma inną zasadę działania ! :)

6. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    masz je podłączone z tylu.....a tam są już wiatraki które wyciagają powietrze cieple..............pomyśl chwilkę na chłopski rozum..............ten cooler wyciąga powietrze ktore jest już wyciagane hehe.............odłącz go i też bedzie cieple leciało tak jak mowisz...........

7. FRUNEK1

FRUNEK1 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Lubsko
    ja kupiłem w 2009 roku elita falcona z e74 usunąłem oryginalnego x-clampa z GPU dałem śruby i do tej pory trzyma

8. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    daj przed śmigła samolotu kolejne śmigła które będą się kręcić w innym czasie bo takie coś masz przez ten cooler , nie wystartuje ci taki samolot ba żaden pilot tego nawet się nie podejmie bo to samobójstwo xbox wypycha powietrze z konsoli cooler i trafia na cooler który blokuje powietrze zanim cooler wypchnie to co xbox to część powietrza wróci i robi się lipa do tego przepala on styki w zasilaniu

co do autora nie opłaca się chyba że konsola za 40 zł z wysyłką.

wezmę dla przykładu 2 aukcje

http://allegro.pl/okazja-xbox-360-premium-gry-uszkodzony-bcm-i1418920696.html
    Niby fajnie tylko się zawiesza pierwsza myśl gdzieś coś nie styka ale po dokładniejszym oglądnięciu zdjęć ujawnia się to zdjęcie
    http://garveler.site40.net/zdjecia/bieles/image2.jpg
    kolejna myśl a zawiesza się na menu ok ale teraz spójrz na te pixele widać je wszędzie stawiam 99% że w tej konsoli padła karta graficzna , naprawa nie możliwa .

http://allegro.pl/sprzedam-xbox360-i1417765256.html
    Jest super konsola tylko nie ma napędu starczy wsadzić i jest ok no właśnie starczy tylko wsadzić napęd ale jak ?? Skoro nie posiadamy numeru oryginalnego napędu ?? Naprawa konsoli nie możliwa

nie możliwa naprawa oczywiście domowymi sposobami i tak będzie z 99% konsol a zanim trafi się na ten 1% to wyda się więcej pieniędzy niż kosztuje slim 250 gb i do tego kinect.

9. Gangst3r

Gangst3r Banned Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    Tak jak kolega wyżej. Konsole z RROD-em czy E74 na pewno były naprawiane przez poprzednich właścicieli. Dlatego nie radze się suegrowac tekstami typu: "Konsola nigdy nie naprawiania i rozkręcana"... bo to zwykła ściema komuś już domowe metody przestały działać a konsola łapała awarie po krótkim czasie dlatego wystawia ją na allegro.pl chęcią jeszcze jakiegoś zysku, póki jeszcze całkiem nie padła :p

10. zeber007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ostrołęka
    Dzięki panowie za wskazówki ! Już go wyrzuciłem zza konsoli. Teraz jego nowe miejsce to ciemny róg szafki ! Pozdrawiam.

11. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    a ja ci mówię że jak masz minimalne zdolnośli manualne i elektroniczne to rozłóż go i wloż wiatraczki do środka.............i bedzie wtedy cooler........

12. zeber007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ostrołęka
    No zajmuję się nawet w sumie naprawą drobnej elektroniki także jakieś tam zdolności mam ! :) Dzięki za radę. Zrobię tak jak mówisz. Mam kilka takich wiatraczków także stuninguje chłodzenie mojego iksika ! Pozdrowienia

13. ustach

ustach Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piątnica
    DZIĘKI za odpowiedzi.
    Myślałem, że opłaci się kupić konsole z Rodem za 100zł i samemu naprawić. Widać myliłem się.
    Pozdrawiam

Wczytywanie...

Poleć forum