Rozdawanie BANÓW, Ostrzeżeń i poziom moderacji.

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Przed wlepieniem komuś ostrzeżenia patrzymy na jego działalność! Jeśli jego posty są przyzwoite, to dajemy mu szansę i wlepiamy tylko ostrzeżenie słowne (edycja posta->dopisujemy co trzeba).

To samo jeśli chodzi o działy! Jeśli człowiek zamiast w downloadzie lub w giełdzie napisze temat w Świeżakach, to też tylko słowne upomnienie i temat przenosimy. Podobnie jest z działem Sugestie i problemy, tam tematy trafiają przez mylącą nazwę i wystarczy tylko upomnieć.

Świeżakow i użytkowników z małą ilością postów traktujcie łagodniej. Zazwyczaj są trochę zagubieni i nie muszą startować z pulą 8/10.

NIE ROZDAJEMY "UPOMNIEŃ"(nie zaznaczamy ptaszka "ostrzeżenie" przy rozdawaniu, tzw. żółtych kartek). Używamy je tylko wtedy, gdy użytkownik jest o jedno ostrzeżenie od bana.

Ostrzeżeń "niestandardowych", czyli takich, które tworzycie sami, unikacie! Staracie się używać z góry ustalonych, a jeśli już przyjdzie potrzeba stworzenia niestandardowego, to przemyślcie 10 razy sprawę punktów! Nie szastajcie 5-8 punktów na zawsze za małe przewinienia. Zazwyczaj wystarczą 2 punkty na kilka miesięcy.

BANY Na miłość boską nie rzucajcie tak banami! Banujemy wtedy, gdy człowiek na to zasługuje. Jeśli nazbiera mu się dużo ostrzeżeń, to jak już pisałem, dajecie mu "żółtą kartkę" i ostrzegacie, że jest o krok od banana. Banów też nie dajemy zamiast ostrzeżeń! Najlepiej przed zbanowaniem kogoś dajcie mi znać.

Nie wykorzystujcie swoich przywilejów do zemsty na osobach, których nie lubicie! Afera z sebolkiem jest dowodem tego, że trochę przeginacie z władzą. Dostał chyba z 10 ostrzeżeń z powodu "asd" i został zbanowany na 7 dni, za napisanie "nakoz pajacu" na sb w formie żartu. Nie będę wymieniał nicków, ale niektórzy moderatorzy piszą gorsze rzeczy i to nie zawsze w formie dowcipu. Regulaminu się trzeba trzymać, a jeśli już trzeba go trochę nagiąć, to tylko w jasno postawionej sprawie, a nie z własnego "widzi mi się".


I na koniec. Moderacja MUSI reprezentować wysoki poziom! Żartować zawsze można, ale niektóre wypowiedzi na SB są zwyczajnie dziecinne i godne pożałowania. Macie dawać przykład innym użytkownikom, bo inaczej kończy się na "nakoz pajacu", 10 ostrzeżeniach i banem na 7dni, a na koniec ja muszę się za was tłumaczyć.

To tyle. Jeśli sobie jeszcze coś przypomnę, to napiszę.
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
Tak jest, i sory za sebolka ale mi się wszystko poprzewracało! Zastosuję się.
pozdro
 

nakoz

The Legend
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
napisał że jestem pała a nie pajac. Obiecuję że słoń tego więcej nie zrobi :DD
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
napisał że jestem pała a nie pajac.
Oczywiście. Jak ja mogłem się tak pomylić! :D
 

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mam sprawe czy w mojim dziale aktualności tematy zwiazane z ps3 lub inna konsoal maja zostawac do tej pory je kasowałem i warnowałem ale potem dostaje pretensje bo niema na to żadnego paragrafu(czyt Regulamin)
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
O to też dobre pytanie. Dział aktualności robimy ze świata gier/sprzetu/konsol czy tylko xbox 360?
 
R

rowerser

Guest
Aktualno
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
To jakiś skrót myślowy?Tak btw, jak na moderatorów macie strasznie skłonności do offtopu. Temat nie jest o aktualnościach :D
 

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co wy niepowiecie :D Spike neichciałem cie już zaśmiecać prywatnymi wiadomościami to przy okazji tutaj napisałem.Nie płakać mi tu
 

Do góry Bottom