1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Rozdzielczość

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez fiedzio, Luty 4, 2010.

1. fiedzio

fiedzio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zajęczniki
    Witam! Mam pewny problem z doborem rozdzielczości. Mój xbox jest podłączony przez kabel HDMI do telewizora LG 37" (model G50). Jeżeli dobrze pamiętam, to ten telewizor jest HD Ready, a nie FULL HD - mimo to mogę ustawić rozdzielczość na 1920x1080 (pewnie w każdym HD Ready jest to możliwe :p).

Większość gier na xboxa jest w 720p, natomiast mój x jest ustawiony na 1080p. Mimo to, większej różnicy nie widzę w wyświetlanym obrazie. Nawet w niektórych grach (np. Fable II) grafika wydaje się bardziej wyraźniejsza i ładniejsza w 720p.

Dzisiaj grzebiąc w ustawieniach natknąłem się na opcję "rozdzielczości optymalnej", w moim przypadku to 1360x768. I teraz w zasadzie to na tym trybie obraz wygląda najlepiej. Teraz pytanie:

Czy na moim tv jest sens grać w 1080p, skoro nie jestem w stanie zauważyć różnic w obrazie między 1080/720/768? Czy najlepiej w tym przypadku grać na rozdzielczości optymalnej dla mojego telewizora?

(wiem, że w zasadzie sam sobie odpowiedziałem na pierwszą część pytania, ale głównie chodzi mi o uzyskanie odpowiedzi na tą drugą część :))

2. Lotnik421 Xbox One

3. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Nie ma sensu grać na 1080p ponieważ twój telewizor i tak nie obsługuje takiej rozdzielczości, a xbox pokazuję wszystkie rozdzielczości nawet te nieobsługiwane przez tv, dlatego zostań na optymalnej.

4. tajson86

tajson86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wawa
    optymalna rozdzielczość=optymalny obraz
    zawsze najlepszy obraz uzyskasz ustawiając taką rozdzielczość jaką ma ekran twojego telewizora
    o co wam wszystkim chodzi z tym parciem na FULL HD?

5. szamanxd

szamanxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Pozwólcie, że się przy okazji o coś spytam. Mam telewizor 23'', full HD. Czy jak ustawie w Xboxie 1920x1080 to gry będą i tak pokazywane w 720p? Czy lepiej dać po prostu te rozdzielczosc optymalna?

6. livingfear

livingfear Guest

Ja mam 42 cale full HD
    konsolę podłączona mam przez kabel HDMI
    W ustawieniach konsoli mam ustawione najwyższe parametry,jezeli chodzi o obraz
    czyli 1080p
    wszystko wygląda pięknie:)
    Nie wiem jak to będzie u ciebie przy tych 23 calach(przy okazji,popraw mnie jeśli się mylę ale nie słyszałem o tak małych telewizorach,które obsługują full HD)
    na pewno nic nie pomyliłeś?
    Proszę o ewentualny link do takiego telewizorka.:)

7. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    jak ustawisz wieksza rozdzielczosc to tv musi to skalowac

jeden radzi sobie z tym lepiej inny gorzej. zależy od tv. wg mnie 720p to optimum

8. szamanxd

szamanxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Teoretycznie to jest monitor z tunerem TV. .

KLIK!

9. x_kamil

x_kamil Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W przypadku tak małej przekątnej obrazu , Full HD będzie nie zauważalne. Więc obojętne czy ustawisz HD czy Full HD.

10. maxan

maxan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    STG
    u mnie gry wygladaja lepiej na full HD(1080p) niz na rozdzielczości optymalnej(1360x768) ;P Telewizor LG 37LH3000 FullHD ;]

Chyba o to biega ;]

11. fiedzio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zajęczniki
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, gram na rozdzielczości optymalnej, bo Fable najładniej wygląda w tej rozdziałce :p

12. nazwauzytkownika

nazwauzytkownika Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    nie rozumie ludzi ktorzy zakladaja temat w stylu jaka rozdzielczosc wybrac ? :] wystarczy przeciez sprawdzic samemu przy jakiej rozdzieczosci najlepiej wyglada obraz i tyle

sam sobie koles odp w pytaniu ze najlepiej wyglada w optymalnej a w fhd gorzej wiec po co zaklada glupie teamty

13. fiedzio

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zajęczniki
    Po to jest forum, żeby rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Jak nie pasuje to się nie udzielaj i nie nabijaj postów...

14. Tuminure

Tuminure Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie jest to prawda. Ustawienie defaultowej rozdzielczości telewizora (w przypadku gdy defaultowa to 1080i/p) powoduje skalowanie poprzez konsolę. Ustawienie innej rozdzielczości - skalowanie poprzez TV. W większości przypadków ta pierwsza opcja sobie lepiej radzi - daje lepszy efekt ;).

W przypadku który podaje autor tego tematu obraz skalowany jest i przez konsolę, co oczywiście jest niewskazane, stąd widoczne pogorszenie grafiki.

Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie jest wybór defaultowej rozdzielczości telewizora - konsola nieźle radzi sobie ze skalowaniem gier.

15. nazwauzytkownika

nazwauzytkownika Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ale bez przesady... pierwszy post koles zaklada temat i pisze jaka rozdzielczosc ma wybrac i odrazu pisze ze w 720p obraz wyglada najlepiej to chyba proste i logiczne ze jesli u niego najlepszy obraz wyglada przy 720p to taka powinien zostawic hehe

to co ja mu zaczne mowic ze najlepszy bedzie przy 1080p i co wtedy ? hehe bedzie na sile ustawial 1080p bo ktos mu powiedzial

skoro sam sprawdzil na jakiej rozdzialce ma najlepszy obraz to po coten temat ?

debilizm !!

ps.
    jak jakiemus adminowi neo bedzie sie chcialo usunac moje kont to prosze bardzo bo to forum bez downloadu i tak nie jest nic warte szczegolnie z coraz wieksza liczba bezmozgich userow zakladajacych posty taki jak ten hehe
    nara dzieci neo

16. BOGDANiZER

BOGDANiZER Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Jezeli masz tv fullhd, to gry 720p beda skalowane do 1080p - czyli beda slabo wygladac, proste~~

17. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A jak jest w przypadku monitora Full HD na VGA? W teorii lepiej 1920x1080 czy 1280x720?

18. Godzilla

Godzilla Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Chorzów
    Tak słabo że pewnie nawet nie zauważyłbyś różnicy.

X360 ma skalowanie sprzętowe nie programowe jak jest to w PS3, a skaler ten jest bardzo dobry i lepszy niż w większości TV

19. liqid

liqid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Apropo rozdzielczosci 1920x1080 na telewizorach HD ready. sprawa jest prosta sygnal jest skalowany poprzez skaler telewizora i tutaj UWAGA nie kazdy telewizor HD ready przyjmie sygnal 1080P. Prawie wszystkie nowsze telewizory wspieraja standard "1080p Input" lecz kiedys na Grundigu po przejsciu odemnie do kumpla z rozdzialki full hd na ten tv nie mielismy obrazu poprostu telewizor go nie obslugiwal .
    Ja osobiscie mam TV sony FullHD 40" Sony KDL40v4000 i gram ustawieniami w konsoli 1080p. lez i tak jest to sygnal zaleznie od gry najczesciej 720p. wyglada ok. np u mojej matki nie zmieniajac rozdzialki na LG 32" Hd ready idzie tez pograc w Niby 1080p lecz tv skaluje obraz lecz dosyc sprawnie.

Najlepsza jakosc uzyskacie cyfrowo po np Kablu HDMI. Kazde skalowanie= utrata jakosci.
    Jesli posiadacie telewizor HD ready to nie ma sensu ustawiac 1080p dla picu gdyz rozdzielczosc HD ready (720p) to dokladnie 1280x720 a telewizor Hd ready posiada rozdz 1366x768 tak wiec niestety i tak skalowana lecz w mniejszym stopniu niz z 1080p.
    to samo tyczy sie telewizji HD np z N'ki.
    najlepsza jakosc uzyskacie w najprostrzy sposob telewizor Full HD+ sygnal 1080p nie mylac z 1080i czyli z przeplotem.

20. linchpin

linchpin Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Niektórzy piszą głupoty takie, że aż głowa boli. Kilka prostych zasad, przy łączeniu konsoli kablem HDMI z TV LCD:

- na każdym panelu LCD (nieważne, czy to monitor, czy tv) najlepsza jakość obrazu uzyskujemy przy sygnale o rozdzielczości takiej samej jak natywna rozdzielczość danej matrycy (czyli fizyczna ilości pikseli w poziomie i pionie)

- jeśli na tv obsługującym rozdzielczość 1366x768 lub 1920x1080 (tzw. Full HD) ustawimy w xboxie rozdzielczość 720p (czyli 1280x720), to elektronika telewizora będzie musiała przeskalować obraz w górę (czyli dodać piksele w poziomie i pionie), co ZAWSZE wiąże się z pogorszeniem jakości wyświetlanego obrazu i tu już efekt zależy od konkretnego tv, może być bardzo widoczny, lub prawie nie widoczny

- jeśli na tv obsługującym rozdzielczość 1366x768 ustawimy w xboxie rozdzielczość 1080p (czyli 1920x1080), to elektronika telewizora będzie musiała przeskalować obraz w dół (czyli odjąć piksele w poziomie i pionie), co RÓWNIEŻ wiąże się z pogorszeniem jakości wyświetlanego obrazu, chociaż w o wiele mniejszym stopniu i tu już efekt powinien być bardzo dobry na każdym tv

- jeśli na tv obsługującym rozdzielczość 1920x1080 (tzw. Full HD) ustawimy w xboxie rozdzielczość 1080p (czyli 1920x1080), to tv będzie pracował w swojej natywnej rozdzielczości i obraz będzie najlepszy z możliwych

- najprościej jednak ustawić w xboxie "rozdzielczość optymalną", wtedy konsola nada sygnał w natywnej rodzielczości telewizora (czyli np. 1366x768) i będzie to najlepsza z możliwych jakość obrazu

- nie istnieje coś takiego jak "rodzielczość HD Ready", "HD ready" to znak towarowy mówiący o tym, że dany sprzęt spełnia minimalne kryteria wyświetlania obrazu HD, czyli rodzielczość pozioma minimum 720, zatem np. telewizor tzw. Full HD 1080p też teoretycznie jest "HD Ready"

- wg standardu HD istnieją rozdzielczości 720p, 1080i, 1080p (nie jestem pewny czy jest 720i, ale i tak chyba nikt tego obecnie nie wykorzystuje), p - bez przeplotu, i - z przeplotem

- inna bajka, to rozdzielczość samej gry, ta nigdy nie przekroczy rozdzielczości tv i może być niestety mniejsza (czyli np. 720p nawet przy tv full hd i optymalnych ustawieniach rozdzielczości obrazu z konsoli)

21. Tuminure

Tuminure Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    @up
    W ogóle nie wziąłeś pod uwagę tego, że gry na x360 zwykle są w rozdzielczości 1280x720. A co za tym idzie... to jest głupotą:
    W tym wypadku ekran jest skalowany w dół przez telewizor i przez konsolę, co jest najmniej pożądane.

Wczytywanie...

Poleć forum