Rozkręcanie pada

taylor

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie. Czym da rade odkręcić pada jeżeli nie mam takiej gwiazdki z dziurką na tą krope co jest na środku
 

sOrOwEczkA

Użytkownik
Użytkownik
dałoby by radde zwykłym płaski srobokrętem, mi się udało tylko trzeba mocno dociskac i powinno pojść.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
tak jak kolega powyżej napisał płaski wkrętak ,a w środku małym pilniczkiem tzw. iglakiem wypiłować mały rowek żeby ten "cycek" się zmieścił i już :yeye:
 

taylor

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki poszło:) Jeszcze mam pytanie, czy gdybym podłączył diody do wibracji to czy by migały kiedy by załączała się wibra czy trzeba by coś zmieniać? Chodzi mi coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=w9-5Zmk-v4w&feature=related
 

SoTeR

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem ale ********** to wygląda :D
 

skatedo

Użytkownik
Użytkownik
Była o tym mowa tutaj:
http://x360iso.org/o-konsoli/21510-o-tuningu-dokladnie-malowanko-6.html

Trzeba mieć specjalne diody, żeby to śmigało ...
Ja już zamówiłem diody, mam nadzieję, że w tym tygodniu przyjdą :rolleyes:
 

taylor

Użytkownik
Użytkownik
A możesz dać linka do tych diod co kupiłeś??
 

skatedo

Użytkownik
Użytkownik
Nie zamówiłem ich na necie, lecz u mnie w mieście w sklepie elektronicznym.
Może i u Ciebie gdzieś tam jest sklep z takimi duperelami.
 

taylor

Użytkownik
Użytkownik
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
powinny być dobre ,rezystor to 22 Ohmy gdzieś tam w necie wyczytałem
ogólnie fajna przeróbka ,tylko w padzie są 2 silniczki od wibracji
to 2 czy 1 -ną diodę podłączyć ? a może każdą w innym kolorze ?
jak zrobicie to napiszcie i fotki lub film mile widziane :)
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
powinny być dobre ,rezystor to 22 Ohmy gdzieś tam w necie wyczytałem
ogólnie fajna przeróbka ,tylko w padzie są 2 silniczki od wibracji
to 2 czy 1 -ną diodę podłączyć ? a może każdą w innym kolorze ?
jak zrobicie to napiszcie i fotki lub film mile widziane :)
Rezystor zależy od koloru świecenia diody, jej jasności, prądu płynącego przez diodę.
Np. biała dioda ma spadek napięcia 3,6V, a np. czerwona już tylko 1,2V. Jak podłączymy czerwoną do 3,6 to może się skopcić, a odwrotnie nie zaświeci :)
Dając rezystor o zbyt wysokiej wartości dioda będzie słabiej się świecić lub nie zaświeci, a dając zbyt niskiej można diodę spalić.
Poza tym, te diody soczewkowe - przezroczyste, 'ultra jasne', itp. mają delikatnie większy pobór prądu, przez co rezystor powinien być większy, ale większej mocy (0,5W).

Proste. Poszukajcie w googlach "dobór rezystorów do diod" i pierwszy link który się pokaże. Wszystko macie wyjaśnione, laik powinien zrozumieć artykuł, wzór na obliczenie wartości rezystora jest również podany, a moc rezystora obliczymy mnożąc prąd razy napięcie na rezystorze.
Mnie takich rzeczy w szkole uczyli...


A no i co do gwiazdki - komplet śrubokrętów bez dziurek na ruskim targowisku lub w sklepie za 5 zł kosztuje 5 zł. Największy powinien pasować o ile pamiętam. A ten bolec w śrubce można wyłamać płaskim śrubokrętem odpowiednio manipulując nim :)
 

Do góry Bottom