1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Różnica między kablem HDMI a tym od Microsoftu w trybie HD na TV FULL HD 42''...

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Centek, Styczeń 10, 2011.

1. Centek

Centek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Witam... mam od nie dawna TV FULL HD 42'' i mam pytanie...
    Otóż dobry kabel HDMI kosztuje ponad 100zł... nie wiem czy się opłaca... jaka jest różnica między tym standardowym klablem od MICROSOFTu w trybie HD a HDMI ??
    Bo za dużo kasy nie mam w tej chwili i nie chcę wydawać na kabel HDMI ponad 100zł...
    Jest to DUŻA różnica w jakości obrazu??
    teraz używam tego od microsoftu i nie narzekam, ustawiłem na 1080p i wygląda bardzo dobrze...

2. Lotnik421 Xbox One

3. kes

kes Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeśli chodzi o kableHDMI to nie ma różnicy w jakości przesyłanego obrazu. Czy będzie to kabel za 10 zł czy za 300. Obraz jest tam przekazywany cyfrowo, a jakość kabla nie na już tak dużego znaczenia jak przy przesyłach analogowych.
    Ja kupiłem do xa kabel za 9zł i obraz zyleta.
    Poszukaj w necie testu kabli HDMI komputer świata, tam właśnie testowali różne kable, m.in. takie za 10 zł i dużo droższe. Jakość obrazu była wszędzie taka sama, czyli 6/6.

Edit.
    Łap, to jest ten test i artykuł http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/kable/2009/04/test-24-kabli-hdmi.aspx
    Przeczytaj wszystko od deski do deski wraz z tabela.

Pozdro

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

4. mai

mai Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    DG
    właśnie nie wiem skąd ten przesąd że kabel hdmi za 20 zł jest do d... i propaganda płacenia za niego w setkach. Grałem na tanim hdmi jak i na compo od ms i różnicy nie widziałem. Wg. mnie zmiana nie ma sensu zwłaszcza że jesteś z niego zadowolony ;P

5. Sir Dejv

Sir Dejv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza.
    Ja zmienilem ostatnio ze zwyklego kabla na HDMI i nie widzie roznicy. Zmienilem bo dostalem za friko od kumpla.

6. Centek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ok to dostałem odp na temat czy kabel HDMI za 10zł jest lepszy od tego za 100zł... już wiem że nie ma różnicy...
    A teraz czy kabel HDMI będzie lepszy od tego Component od microsoftu ?

EDIT--
    Ok mam odp wszystko jest w tym artykule :) dzięki kes :)

7. rubensk

rubensk Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Katowice
    Tak kabel hdmi jest lepszy od komponentu- to by nie robili hdmi:) nie no jak masz full hd to kabel najtanszy kup hdmi bo ma lepsze odswierzanie no i mniej strat sygnału co do drogich kabli to powiem tak ja mam plazme samsunga full hd 50 cali i jak dalem kabel oczywiscie zgodny ze standardem 1.3b tani jakis marketowy za 10 zl i pozniej przesiadlem sie na kabel pozlacany z vobisu(120- zł) to widzialem lekka roznice w obrazie ale moze to tylko moje skrzywienie:)-tak naprawde roznice widac jak bysmy chcieli dac sygnal na duza odleglosc wtedy liczy sie sie jakosc tak samo jak kabli mikrofonowych itp. pozdro.

8. Centek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ok wielkie dzięki, przerzucę się na HDMI ale taki z środkowej półki, żeby nie kosztował więcej jak 50zł... zawsze to coś lepsze niż te za 10zł chociaż jak mówicie różnicy nie ma, ale wolę dmuchać na zimne :) kiedy tylko przyjdzie przypływ gotówki, to se kupie a na razie poradzę sobie na komponencie:)

Dzięki wszystkim :)

9. lukasx86

lukasx86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sosnowiec
    problem z tanimi kablami jest taki, że albo nie działa od nowości albo nie widać różnicy między najdroższymi. nie mówię tu o przypadkach gdzie kabel jest dłuższy niż 3m bo wtedy warto zainwestować więcej aby mieć pewność obrazu bez zakłóceń

Wczytywanie...

Poleć forum