Różnica między kablem HDMI a tym od Microsoftu w trybie HD na TV FULL HD 42''...

Centek

Użytkownik
Użytkownik
Witam... mam od nie dawna TV FULL HD 42'' i mam pytanie...
Otóż dobry kabel HDMI kosztuje ponad 100zł... nie wiem czy się opłaca... jaka jest różnica między tym standardowym klablem od MICROSOFTu w trybie HD a HDMI ??
Bo za dużo kasy nie mam w tej chwili i nie chcę wydawać na kabel HDMI ponad 100zł...
Jest to DUŻA różnica w jakości obrazu??
teraz używam tego od microsoftu i nie narzekam, ustawiłem na 1080p i wygląda bardzo dobrze...
 

kes

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli chodzi o kableHDMI to nie ma różnicy w jakości przesyłanego obrazu. Czy będzie to kabel za 10 zł czy za 300. Obraz jest tam przekazywany cyfrowo, a jakość kabla nie na już tak dużego znaczenia jak przy przesyłach analogowych.
Ja kupiłem do xa kabel za 9zł i obraz zyleta.
Poszukaj w necie testu kabli HDMI komputer świata, tam właśnie testowali różne kable, m.in. takie za 10 zł i dużo droższe. Jakość obrazu była wszędzie taka sama, czyli 6/6.

Edit.
Łap, to jest ten test i artykuł http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/kable/2009/04/test-24-kabli-hdmi.aspx
Przeczytaj wszystko od deski do deski wraz z tabela.

Pozdro

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
 

mai

Użytkownik
Użytkownik
właśnie nie wiem skąd ten przesąd że kabel hdmi za 20 zł jest do d... i propaganda płacenia za niego w setkach. Grałem na tanim hdmi jak i na compo od ms i różnicy nie widziałem. Wg. mnie zmiana nie ma sensu zwłaszcza że jesteś z niego zadowolony ;P
 

Sir Dejv

Użytkownik
Użytkownik
Ja zmienilem ostatnio ze zwyklego kabla na HDMI i nie widzie roznicy. Zmienilem bo dostalem za friko od kumpla.
 

Centek

Użytkownik
Użytkownik
Ok to dostałem odp na temat czy kabel HDMI za 10zł jest lepszy od tego za 100zł... już wiem że nie ma różnicy...
A teraz czy kabel HDMI będzie lepszy od tego Component od microsoftu ?


EDIT--
Ok mam odp wszystko jest w tym artykule :) dzięki kes :)
 

rubensk

Banned
Tak kabel hdmi jest lepszy od komponentu- to by nie robili hdmi:) nie no jak masz full hd to kabel najtanszy kup hdmi bo ma lepsze odswierzanie no i mniej strat sygnału co do drogich kabli to powiem tak ja mam plazme samsunga full hd 50 cali i jak dalem kabel oczywiscie zgodny ze standardem 1.3b tani jakis marketowy za 10 zl i pozniej przesiadlem sie na kabel pozlacany z vobisu(120- zł) to widzialem lekka roznice w obrazie ale moze to tylko moje skrzywienie:)-tak naprawde roznice widac jak bysmy chcieli dac sygnal na duza odleglosc wtedy liczy sie sie jakosc tak samo jak kabli mikrofonowych itp. pozdro.
 

Centek

Użytkownik
Użytkownik
Ok wielkie dzięki, przerzucę się na HDMI ale taki z środkowej półki, żeby nie kosztował więcej jak 50zł... zawsze to coś lepsze niż te za 10zł chociaż jak mówicie różnicy nie ma, ale wolę dmuchać na zimne :) kiedy tylko przyjdzie przypływ gotówki, to se kupie a na razie poradzę sobie na komponencie:)

Dzięki wszystkim :)
 

lukasx86

Użytkownik
Użytkownik
problem z tanimi kablami jest taki, że albo nie działa od nowości albo nie widać różnicy między najdroższymi. nie mówię tu o przypadkach gdzie kabel jest dłuższy niż 3m bo wtedy warto zainwestować więcej aby mieć pewność obrazu bez zakłóceń
 

Do góry Bottom