1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Rynek Gier w Xboxie, a normalne kupowanie gier

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Lolakos, Październik 30, 2012.

1. Lolakos

Lolakos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, to znowu ja. Mam pytanie do użytkowników, bo cały czas się nad tym zastanawiam. Otóż, Jak lepiej kupować gry ? Czy Lepiej kupić MP czy lepiej pojsc do sklepu i kupić grę ? I jak to działa ? Bo np. takiej Fify 13 nie mogę kupić za MP na rynku gier, to moglibyście przybliżyć jak też to jest z tym rynkiem ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Coller22

Coller22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Gry za M$ point kupione są przypisywane do danego profilu i jeżeli się nie mylę można ja pobierać na profil właściciela (kupującego) do woli oraz nie wymagają one płyty chodzą z dysku tylko M$ czasami mogą wydawać się drogie oraz na rynku live nie dostaniesz wszystkich tytułów, na płytach tak masz wszystkie tytuły oprócz tych wyłącznie na live np. minecraft lecz gra (zakupiona w sklepie) zainstalowana na dysku z płyty i tak wymaga do uruchomienia płyty gry w sklepie mogą kosztować nawet 220zł, a M$ point na allegro od 20 zł do 40 zł za 800 M$ a dobra gra kosztuje około 2000 M$ a takie nowsze nawet około 4000 M$ jeżeli się nie mylę czasami trzeba przeliczyć czy się opłaca.

1 osoba to lubi.
  4. PokerFacowaty

PokerFacowaty Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Na rynku praktycznie zawsze będzie drożej. Rynek działa jak ten na Steam, jak każdy rynek cyfrowej dystrybucji gier, gry zwykle nie są tańsze. Osobiście wolę kupować gry w pudełku. Nowe gry na Xbox Live Marketplace kosztują zwykle ok. 220 zł, podobnie w sklepach. Moim zdaniem najlepiej kupować wersje pudełkowe, lub kody na pobranie gry (nie mylić z nielegalnymi kontami z grami), obie te opcje z Allegro. Jeśli nie ma możliwości kupna wersji pudełkowej, zostaje Marketplace. A poza tym, niewiele gier jest dostępnych na żądanie na MP w dzień premiery. Większość wchodzi później. Przykład: Kupiłem wczoraj Forzę Horizon na Allegro. Jej cena to 160 zł, gra nowa, zafoliowana. Jeśli ta częśc Forzy wejdzie kiedykolwiek do MP, to idę o stówę że jej cena przekroczy cenę np. z Empiku, a z Allegro, to pewne na 100% Według mnie Microsoft grami na żądanie przyciąga takich, którzy albo nie wiedzą ile dana gra kosztuje naprawdę, albo nie chce im się iść do sklepu/czekać 2 - 3 na kuriera z Allegro. Czasami zdażają się wyjątki, np. Gra kosztuje w sklepie 50 zł, na MP 70 zł. Microsoft obcina cenę o połowę i wychodzi 35 zł, taniej niż w sklepie. Wtedy się opłaca. Ale to tylko moja opinia, mam nadzieję, że cię nie zanudziłem. Pozdrawiam! :)

1 osoba to lubi.
  5. Lolakos

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zanudzić nie zanudziłeś, to co chciałem wiedzieć to wiem, ale są też takie tytuły których na płycie nie kupie, przypuśćmy Super Meat Boy, to pozostaje tylko opcja kupienia MS.

A wnioskując z tego co napisaliście to po prostu trzeba przeliczyć czy się opłaca czy nie. Dzięki raz jeszcze Leci Przydatne.

6. PokerFacowaty

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Właśnie to napisałem, kupujemy w pudełku, jeśli można. Można też znaleźć kody do pobrania gier na Allegro. (HALO Reach za 26 zł! Crysis 2 za ok. 30 zł Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona za ok. 40 zł) Trzeba szukać tylko tych gier, które są dostępne do pobrania na XBL.

7. ulan

ulan Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZBI
    Musisz się również liczyć z tym że jak kupisz grę przez MP to musisz wydać dodatkowe punkty/kasę na przepustki sieciowe - nie masz kodu tak jak to bywa w nowych grach pudełkowych. Ja np. jestem zwolennikiem kupowania gier z MP ponieważ nie lubię jak walają mi się pudełka (pudełkowe mam tylko BF3 i GOW3). Są promocje na alledrogo.pl i np. ostatnio kupiłem 4200MSP za 110zł za to będę miał 2 a nawet 3 gry (jeżeli coś fajnego będzie w okazjach tygodnia)

1 osoba to lubi.
  8. PokerFacowaty

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Do gier kupionych za MSP musimy kupować Online Pass? Dzięki, nie wiedziałem, leci przydatne.

9. Lolakos

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    @PokerFacowaty zainteresowało mnie dokładnie to "Kod na pobranie" Moglbys podac jakies linki na allegro do gierek czy cos ? Lub jak tego szukac ? Bo to jest tak, ze jest oryginalna gra, tylko poprostu bez pudełka tak jakbym kupił za MS ?

10. PokerFacowaty

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    HALO REACH KLUCZ KEY XBOX NAJTANIEJ (2728848074) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    WIEDŹMIN 2 ED.ROZSZ PL X360 KLUCZ 24/7 AUTOMAT KEY (2730475960) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    To tylko dwa przykłady. Klucze można znaleźć tylko do gry, która można kupić w Marketplace. Swoją drogą, mój pierwszy post na tym forum dotyczył tego, czy te kody są prawdziwe, i są. Pamiętaj o jednym: Klucze, NIE konta! Za konta z których masz pobrać grę MS obdarowuję banami bo często gry lub MSP z tych kont są kupione za fałszywe karty kredytowe.

11. Shady1991

Shady1991 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Mam kupione gry, ale niewiem gdzie moge znalezc te kupione gry, wracam po ponad rocznej przerwie z nowa kosnola i nowym dashem i nie umiem sie w nim odnalezc, gdzie je znalezc ...?

12. kacperfcb

kacperfcb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Oss,Holandia
    Wejdz w ustawienia i tam konto lub profil .. juz nie pamietam i tam masz 'hiostria pobierania'

13. PokerFacowaty

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Albo jeśli chcesz ściągnąć jakąś grę w to wchodzisz w jej stronę na MP i klikasz "Pobierz ponownie" i wtedy ściągasz i masz.

Wczytywanie...

Poleć forum