1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Ryzyko bana?

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez yugo, Wrzesień 23, 2010.

1. yugo

yugo Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Włocławek
    Witam , mam przerobioną konsolę z ixtreme 1.61 (kupiona rok temu , z ixtreme mniejszym , potem dograłem do 1.61) i chciałbym ją odprzerobić , żeby przestać piracić , grać na oryginałach i bez obaw na XBL :)
    Wiem , że muszę wgrać oryginalny M$ firmware, no i nie wiedziałem , czy ta konsola ma bana(ja jej do neta nie podłączałem , ale nie wiedziałem czy poprzedni właściciel podłączał) , i spróbowałem swojego szczęścia w programiku (chyba VCal czy tam XCal) , w który się mfr date i coś tam jeszcze - jakiś inny kod z konsoli się wklepuje , i tam sprawdza ,czy jest ban , wyszło że nie mam bana , ale się wolałem upewnić) i podłączyłem tego x360 (z ixtreme 1.61) do neta i testowałem połączenie z xbl , no i się połączyło i ja ZARAZ wyłączyłem konsolę z przycisku , więc ona była nie wiem 3-5 sekund podłączona do XBL.
    Czy już mnie zbanowali lub oflagowali :<?
    Bo jeżeli mam wgrać teraz oryginalny FW do konsoli i grać na oryginałach , jeżeli się okaże , że mam bana , to się mija z celem :(

Jak myślicie?Albo nie wie cie , ile czasu potrzeba do oflagowania? :(

Pozdro!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Alex_Xbox

Alex_Xbox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    A ten system to chyba działa tak jak VAC w steamie, dopóki nie grasz na serwerze to możesz mieć odpalone cheaty, a w przypadku Xlive to firmware sprawdzane jest dopiero kiedy będziemy chcieli pograć na muliti. Nie wiem jak jest dokładnie ale przypuszczam że jest tak jak tu napisałem.
    Co do przeflashowania napędu to podaj nam najpierw model.

4. yugo

yugo Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Włocławek
    Model to nie wiem jaki napęd , nie pamiętam , będe sprawdzać.
    Konsola z kwietnia 2006r. (byl to xenon) , ale w 2008r. miała rroda i padła i na gwarancji wymienili mi bebechy ze środka i teraz to Opus (falcon bez hdmi) w obudowie od xenona i zasilacz z 203w na 175w wymienili. (dodatkowo wmontowałem wiatraczki 12v ;P)

Więc to chyba napęd z kwietnia 2006r. , bo w M$ wymieniali chyba bebechy typu ramy itd , napęd chyba nie zmieniali ^^

Niech ktoś inny się wypowie jeszcze

5. bocianejro

bocianejro Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Białystok
    Sorry że tak się wtrącam, ale tak przy okazji chciałem spytać, czy jak gra się na multi na orgilnalnych gierkach, ale na przerobionej konsoli to można bana wyhaczyć??

6. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    tak bo M$ banuje za przerobiony napęd

Żle kolego piszesz wystarczy że masz flasha napędu i bedziesz np. w marketplace to i tak albo cie oflagują albo bana załapiesz

PS. Jak się nie znasz to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo ktoś może bana dostać ;)

7. DJDIDO

DJDIDO Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    tam gdzie się świat kuńczy ;)
    można bo system banowania wykrywa czy masz przerobiony napęd, bez sprawdzania czy masz pirata w napędzie czy oryginał. Ich to rybka masz przerobioną consolę to masz bana grając LIVE. Podpinając się do XBL na przerobionej konsoli nie dostaniesz bana, dopiero jak zagrasz LIVE. Sam mam profil na przeróbce ale nie gram bo nie chcę bana.

A co do LIVE, to podpinam się do neta i pobieram demka ;) i jakoś jeszcze przez ponad 2 lata nic mi nie zrobili ;)

8. yugo

yugo Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Włocławek
    czyli raczej , gdy konsola była max. 5 sekund do xbl podłączona (ok3-5s ) to nie oflagowali ani nie zbanowali :)?

9. yugo

yugo Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Włocławek
    Sorrki , ale refresh ;(?

10. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    wnioskująć wypowiedzi innych userow to jest to tak że jak dopiero zaczniesz grać na live na piracie to dopiero wtedy cię mogą oflagowac, zbanowac. więc możesz jeszcze śmiało wgrać oryg firmware do napedu i grać normalnie na live

11. grzechu93

grzechu93 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Siemka. Podczepie się do topicu. Mam pytanie:
    1. Czy jeśli mam Ixstreme 1.6 i gram na XBL bez napędu na grach za MS points to mogę dostać bana?
    2. Czy najnowszy Ixstreme daje dużą niewykrywalność na zbanowanie XBL?
    3. Czy można przywrócić orginalny FW i grać bez obaw na orginałkach?

12. DevNull90

DevNull90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wroo
    Przepraszam, że się wtrącam ale chcę mieć jasność.
    Z waszych wypowiedzi wynika, że jeśli ma się przerobioną konsolę ale nie gra się LIVE a podpina do xbl jedynie w celu ściągnięcia sobie dem gier, tematów, aktualizacji profilu itd., nie dostanie się bana?

13. szela_512

szela_512 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Choszczno
    Z ich wypowiedzi , wynika , że nie . ;)

14. DevNull90

DevNull90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wroo
    A jak np. odpaliłem na konsoli grę przed premierą (GH Warriors of Rock), ale live oczywiście nie grałem?

15. wojtek31

wojtek31 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chełm Śląski
    A ja tak dodam od siebie, bo dostałem wcześniej bana i niedawno zmieniłem płytę główną ze względu na to że stara już całkiem padła.
    A więc wcześniej też byłem podłączony do xbl, pobierałem dodatki, oglądałem zapowiedzi. Miałem przerobiony napęd, jednak nigdy nie grałem w xbl w multi, więc z Waszych wypowiedzi wynika że nie powinienem dostać bana - a dostałem. Dostałem za niegranie i za przerobiony napęd. Moim zdaniem bana dostać można tylko wtedy gdy microsoft tego chce, stwierdza że zrobi kontrolę i robi. W ten sposób sypią się bany. Proste i logiczne. Stąd różnorodne "fale banów".

16. ni3dzwi3dz

ni3dzwi3dz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gizycko
    Dolacze sie, mam pytanie, mam 2 konsole, pierwsza na multi, naped bez przerobienia. A druga przerobiona z LT 1.1, mam tylko jeden dysk i przekladam go po prostu. Ale slyszalem ze nawet jak dostane bana to dysku nie zablokuje tylko samo xbl w tej danej konsoli, bo jednak czasami kusi zeby podpiac i zobaczyc multi w niektorych grach ;) moje pytanie brzmi, jesli w konsoli przerobionej bede mial dysk i dostane bana to po prostu nie bede mogl grac na tej przerobionej na xbl ale dysk ok? i jak przeniose dysk do tej konsoli nieprzerobionej i na orygnalach spokojnie moge se grac w multi ze swoim kontem? Troche zle sformulowalem ale mam nadzieje ze zrozumiecie :) jesli sie powtórzyłem sory ale nie moglem znalesc dobrej odpowiedzi na dreczace mnie pytanie...

17. anchelutte

anchelutte Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Co Ty piszesz, poczytaj Faq Ban a pojmiesz wreszcie i moze reszta ze samo podlaczenie konsoli pod neta przy podlaczaniu sie do serwera MS juz nastepuje komunikacja konsoli.

18. wojtek31

wojtek31 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chełm Śląski
    Ale przecież kolego właśnie o tym piszę... czytaj ze zrozumieniem proszę. Napisałem, że jak koledzy wyżej pisali to stwierdzili że nie można dostać bana będąc tylko podłączonym. U mnie było odwrotnie, więc to co pisze w BanFaq jest jak najbardziej prawdziwe. Doświadczyłem tego dostając bana.
    Pozdrawiam

19. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    A ja mam takie pytanie, skąd wiecie, jak MS banuje ? Pracujecie/pracowaliście tam ? Waszym wujkiem jest Bill Gates ? Nie... także te wszystkie wasze domysły są zapewne błędne i tylko sam Microsoft wie, po czym rozpoznają, że konsola jest przerobiona.

Także, wasze domysły schowajcie dla swojej prywatnej opini, a wniosek jest taki, jeśli masz przerobioną konsolę to prędzej, czy później dostaniesz bana, takie są tego konsekwencje.

Wczytywanie...

Poleć forum