1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

S7 Edge czy Note7 ?

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez randnd, Sierpień 27, 2016.

1. randnd

randnd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Siemka wszytskim.

Bede robil upgrade tel i musze wybrac miedzy

S7 Edge i Note 7

Ktory polecicie ??

2. Lotnik421 Xbox One

3. TeramitzuOne

TeramitzuOne Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    225
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    LDZ
    HTC 10 :) Szczerze polecam.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

4. xlc

xlc Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  5. mrok

mrok Ryżownik Ryżownik Użytkownik

Polubienia:
    1063
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    S7 zdecydowanie lepszy :)

randnd lubi to.
  6. fitness

fitness Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    330
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Żywiec
    Ja mam note 3 i na nic innego bym nie wymienil jedynie na note 7 wiec note 7 heh

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

randnd lubi to.
  7. włatca_trawnikuf

włatca_trawnikuf Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    118
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Witaj w krainie gdzie Syryjczyk ginie
    Generalnie tak.
    Mam S7 edge i jestem zadowolony aczkolwiek nie wywarł na mnie jakiegoś mega wrażenia więc chciałem go wymienić na note 7 ale kuzwa bądźmy szczerzy dopłacać ponad 1000 zł za te same parametry plus 0,2 całą większy wyświetlacz i s pena którego praktycznie w note 1-3 nie używałem, ?
    Gruba przesada w dodatku bateria ,mniejsza niż w S7 edge to w takim kolonie strzał w kolano i raczej nie zmieni to skalowanie rozdzielczości w celu oszczędzania energii.
    Powiem tak jeżeli masz 3700 to bierz note bo jest młodszy a jeżeli nie zależy Ci na rysiku to bierz edge za 2500 na olx nowego item będziesz szczęśliwy.
    Jakbyś chciał więcej info od posiadacze edge to wal :')

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka

randnd lubi to.
  8. First

First Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jeżeli nie masz w planach korzystać z rysika, to polecam S7 edge, minimalnie poręczniejszy, równie szybki, a według ostatnich testów twardości wyświetlacza note 7 trochę traci w moich oczach...

randnd lubi to.
  9. włatca_trawnikuf

Polubienia:
    118
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Dokładnie.
    Gorilla 5 a gorzej od 4 :)
    Co do baterii w edge to mi na wifi potrafi osiągnąć 3 dni i 6 godzin SOT.
    Na lte 2 dni i 4 godziny także dobre wyniki

randnd lubi to.
  10. xbox.user

xbox.user Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Oba urządzenia to flagowe telefony Samsunga. Cóż. Faktycznie, przy wyborze między tymi dwoma urządzeniami warto byłoby zastanowić się, czy wspomniany w konwersacji S-pen będzie rzeczą przydatną, aczkolwiek uważam, że to nie jest jedyna rzecz na którą patrzeć przy wyborze słuchawki. Przede wszystkim bateria, ekran. To chyba jedne z najbardziej ważnych elementów, w sumie to warto byłoby również wspomnieć o aparacie. Jeżeli chodzi o samą baterie to (wg. danych z sieci) różnica w pojemności baterii wynosi 100mAh, na korzyść S7 Edge, ale czy to będzie aż na tyle odczuwalne przy użytkowaniu to sam nie wiem. Smartphone przede wszystkim ma służyć do tego do czego został stworzony. Nie warto się ograniczać. Używasz tego co Ci potrzebne i tyle, a bateria... wiadomo, że z reguły przy ogniwach stosowanych w dzisiejszych czasach można śmiało doładowywać go sobie przez noc. Zawsze jeżeli używałbyś na tyle intensywnie telefonu, że wbudowana byłaby niewystarczalna to można to rozwiązać poprzez zakup odpowiedniego powerbank'u które zyskują dużą popularność z dnia na dzień. Ekran... nie do końca im większy tym lepszy, natomiast musisz zadać pytanie do czego będziesz go używać. Do przeglądania internetu, oglądania filmów czy ogólnego użytkowania wiadomo, że będzie lepszy większy, aczkolwiek są tacy którzy mają jakieś opory, wydaje im się telefon za duży. Ja osobiście jako posiadacz Note 4 generacji, czyli mówimy tu o wyświetlaczu 5,7 cala... nie mam problemów z noszeniem go w jakichkolwiek spodniach, bądź też spodenkach. Według mnie telefony 5,5 lub 5,7 cala są idealne pod względem wielkości ekranu. Jeżeli chodzi o zdjęcia to... o ile nie zajmujesz się, bądź też nie interesujesz więcej fotografią to zdjęcia zrobione tymi dwoma telefonami z pewnością będą zadowalającej jakości. I oczywiście wspomnę raz jeszcze o rysiku S-pen. Nie używam go bardzo często, ale nie uważam go za rzecz nieprzydatną kompletnie. Nie jest on rzeczą denerwującą, bo wsuwasz go w slot i nie wystaje, nie przeszkadza... natomiast o ile nauczysz się z niego dobrze korzystać, potrafi ułatwić życie. Przydatną opcją jest zapisywanie szybkich notatek zarówno ze spotkań, uczelni itp, lub też podczas rozmowy prowadzonej przez telefon w postaci przywołania poprzez stuknięcie, bądź też na wyłączonym ekranie.
    Podsumowując. Najlepiej byłoby jakbyś udał się do brand store Samsunga i obejrzał z bliska oba te telefony i rozstrzygnął który z nich osobiście leży Ci bardziej w dłoni i przede wszystkim który Ci się bardziej podoba, bo w kwestii wyboru telefonu, tym bardziej za takie pieniądze, wygląd według mnie powinien mieć znaczenie. Zawsze jakbyś kupił Note 7 i nie przypadłby Ci on do gustu istnieje możliwość odsprzedaży telefonu bądź też sensownej zamiany na s7 edge. Ja ze swojej strony naprawdę mocno polecam Note 7. :)

Jak podejmiesz decyzję to daj znać co wybrałeś. ;)

randnd lubi to.
  11. randnd

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Dzieki wielkie za wasze podpowiedzi. Szczegolnie @xbox.user@xbox.user i @włatca_trawnikuf@włatca_trawnikuf

Po wstawieniu posta po godzince wybralem sie do sklepu Three i ostatecznie po dluzszych rozmowach ze sprzedawca zlozylem preorder na Note7. Od zawsze mialem serie S i od zawsze zadowlony (poza wytrzymaloscia bateri ale to chyba kazdy uzytkownik smartfona wie).

Bylem bardzo zaskoczony bo babka co mnie obslugiwala byla naprawde obyta w temacie. No i fanka serii Note ( tak jak moj brat).

A wiec we wrzwsniu sie okaze...

Dzieki wielkie wszystkim.!

xbox.user lubi to.
  12. xbox.user

xbox.user Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Zamiany na serie Note z pewnością nie pożałujesz ;-)
    Z rysikiem również się zaprzyjaźnisz.
    Życzę miłego użytkowania! :)

Jeżeli jesteś pewien swojej decyzji, a z tego co piszesz to jesteś... jest to najlepszy wybór. ;-)

Piona!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

randnd lubi to.
  13. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1064
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Miałem 3 notKi i nigdy nie użyłem rysika. Telefon używany nałogowo mocno do Internetu

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

randnd lubi to.
  14. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1656
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ogólnie to polowałbym (albo poczekałbym jeszcze) na Galaxy Note 7 przeznaczony na rynek Chiński z 6GB Ramu :)

15. randnd

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Pre order juz zoozony wiec zobaczymy. Rysika nie uzywalem nigdy ale chowany w telefonie nie bedzie przeszkadzal ;)

Ludzie ktorzy mieli Note w swoim zyciu MOCNO stoja za ta seria !

16. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1064
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Też jestem za note:p

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

17. włatca_trawnikuf

Polubienia:
    118
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Note 7 będzie dobrym wyborem, bo poprostu jest młodszy i na początku będzie bardzo dobrze wspierany.
    Rysika wcale nie trzeba używać.
    Ja gdybym w kwietniu kiedy kupowałem, s7e miał wybór to pewnie też wziąłbym note 7 ale ze wtedy note 7 nie było to wziąłem s7e i teraz nie opłaca mi się dopłacić do tego samego z większy, ekranem, .
    @Onicniepytaj@Onicniepytaj 6 GB razu dobre ale co z tego skoro brak gwarancji na taki telefon w Europie.
    Są sklepy które zajmują się importem i potem, w razie czego gwarancja ale czekać 1 miesiąc na powrót z serwisu to przesada.
    Wziąłeś note w preoredrze z kartą 256 GB czy VR?
    Tak jak napisał autor tematu ludzie którzy mieli note zawsze będą za note.
    Ja nigdy nie miałem, serii S i chciałem, spróbować po prostu.
    A co do ekranu edge to tak samo, zmarnowany potencjał jak przy kinect 2.0.
    Nic na to poprostu nie wychodzi i takiego n7 wolałbym z płaskim ekranem

18. Onicniepytaj

Polubienia:
    1656
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @włatca_trawnikuf@włatca_trawnikuf
    Ja nie kupiłbym dla siebie Note 7 bo jeszcze na głowę nie upadłem by kupić jakiś mały badziew za tyle pieniędzy, a będzie mi tak samo służył jak telefon za ~1500zł. Z wiekiem zmądrzałem i wiem, że tak i tak nie wykorzystałbym jego pseudo "potencjału".

Tylko mówię, że jak już byłbym zdecydowany to biorę note 7 z 6GB (jak już to zapłacić raz i mieć spokój na dłuższy czas).

Piszesz o czekaniu w serwisie miesiąc.. ile niby się czeka u Nas? Też niekiedy miesiąc.. I jaki problem? Wysyłasz telefon bezpośrednio do Samsunga i po kłopocie.
    O ile mam coś z telefonem to zawsze bezpośrednio zwracam się do producenta. Nie kontaktuje się z pośrednikiem.

I tak jak pisałem "poczekać" bo być może pojawi się nawet oficjalnie na terenie EU ten przeznaczony na Chiny (za jakiś czas).

Jak z moją kupowaliśmy niedawno telefon dla niej. To też właśnie proponowałem jej SGS 7 Edge, SGS 7 Edge+ i S7. Wszystkie Edge odrzuciła bo ekran ją nie przekonywał. Też preferuje normalny płaski, a nie jakieś dziwactwa. Gdzie nawet naklejenie szkła hartowanego to problem bo ekrany są już zaokrąglane specjalnie (S7 też ma lekko zaokrąglony ekran).

19. włatca_trawnikuf

Polubienia:
    118
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Nawet z folią jest problem.
    Polski producent firma 3mk ma mega problemy ze zrobieniem folii na edge która będzie trzymała na rogach i trzeba się zaopatrzyć w folię skinomi z USA.
    Z tym, serwisem, chodziło, mi o to że jak kupisz telefon z nie polskiej dystrybucji to jak pójdziesz do serwisu samsunga to ci nie uznają gwarancji i będziesz musiał iść do pośrednika od którego kupiłeś.
    Ja tam jestem, skłonny zapłacić za telefon 4 tys +ale moim zdaniem, żaden sprzęt nie jest warty tych pieniędzy.
    Gdyby nie to że dostałem s7 edge w swoim abonamencie to nigdy bym go nie kupił bo nie jest wart moim zdaniem tych pieniędzy.
    Jedynie słusznie wydane pieniądze na telefon których nie żałuję go zakup note 2 zaraz po premierze.
    Najlepszy smartfon jaki miałem.
    I wizualnie i sprzętowe, i odpowiadał.
    Teraz będę kupował swojej s7 i ma, nadzieję że będzie happy

20. Onicniepytaj

Polubienia:
    1656
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Moja jest jak na tę chwilę zadowolona :). Przed nami urlop więc zobaczymy jak telefon będzie się sprawował.
    Na s7 ma szkło hartowane i widać, że przy krawędziach to nie leży idealnie.
    Ale takie już teraz robią smartfony ;/ LG od serii K też zaokrągla wyświetlacze..

Nie wiem komu się to podoba bo mi na pewno nie. Zdecydowanie płaski wyświetlacz bardziej do mnie przemawia.

21. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Tak BTW, nie maja prawa odesłać cię z kwitkiem do sprzedawcy. Jeżeli kupiłeś telefon w EU to masz prawo do gwarancji producenta w całej UE i kropka.

Wczytywanie...

Poleć forum