1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Są już pierwsze recenzje PlayStation 4

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Jabar, Listopad 13, 2013.

1. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1108
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Są już pierwsze recenzje PlayStation 4 - robi wrażenie, ale nie jest bez wad

Choć do europejskiej premiery PlayStation 4 zostały jeszcze ponad dwa tygodnie, konsola w najbliższy piątek trafi na sklepowe półki w USA. Tamtejsze media już miały okazję ją przetestować. Sprawdźmy, co o niej sądzą.

Warto na wstępie zaznaczyć, że choć oficjalne embargo na publikację recenzji właśnie zostało zniesione, to na razie stosunkowo niewiele serwisów się na to zdecydowało. Przed oficjalną premierą nie da się bowiem przetestować wszystkich sieciowych funkcjonalności nowego sprzętu. Z tego powodu swój test opóźnił choćby Destructoid. Co więcej, również już opublikowane recenzje zauważają ten problem i często można w nich znaleźć wzmianki w stylu "tę funkcjonalność dopiero przetestujemy". Nie są to więc do końca pełne testy.

- W 2006 roku - pisze Polygon - Sony było skupione na przekonywaniu do standardu Blu-ray, przewidując kolejny bum na kino domowe, który ostatecznie nigdy nie nastąpił. W 2013 roku nic już nie odwracało jego uwagi. PS4 nie ma pomagać w sprzedaży telewizorów 3D, płyt Blu-ray czy innych wymysłów korporacji. To konsola do gier (...)

Recenzent tego serwisu zachwycony jest przede wszystkim DualShockiem 4, który wprost nazywa "najlepszym kontrolerem kiedykolwiek stworzonym przez Sony". Jego zdaniem japońska firma poprawiła wszystkie te rzeczy, który denerwowały graczy w padach od PlayStation 3.

Jeśli zaś chodzi o minusy, to Polygon zwraca uwagę na dość dziwne decyzje podjęte przez Sony. Do PS4 nie można na razie podłączyć słuchawek za pomocą Bluetooth (normalne złącze jack można za to wpiąć w kontroler), konsola nie wspiera także nowego standardu Wi-Fi - 802.11ac.

Serwisowi udało się przetestować Remote Play, czyli możliwość streamowania gier z PS4 na ekran Vity. - We wpieranych tytułach Remote Play w obrębie sieci LAN działa bardzo dobrze (...) Sny o bezproblemowym dostępie z każdego miejsca do biblioteki PS4 pozostaną jednak niespełnione, Remote Play cierpi bowiem na problemy, które znają już użytkownicy Wii U. Gracze, którzy oddalą się za bardzo od routera, mogą stracić połączenie z PS4 - albo gry mogą stać się niegrywalne.

"Nowa generacja już tu jest", podsumowuje Polygon. Zaznacza jednak przy tym, że na razie na PS4 brakuje gier, które mogłyby te konsolę sprzedać i ostatecznie wystawia jej ocenę 7,5/10.

Zajrzyjmy teraz do recenzji serwisu Kotaku:
    Konsola jest mniejsza, lżejsza i cichsza od oryginalnej PS3 z 2006 roku. (...) Jednym z kluczowych dodatków do pada jest multidotykowy touchpad, chociaż na razie nie odgrywa w grach większej roli. Póki co - nic szczególnego. Nieźle sprawdza się natomiast możliwość wpięcia do pada słuchawek. Pad małpuje też jeden z głupszych pomysłów Nintendo, za sprawą wbudowanego głośnika. Nie był potrzebny, serio. (...) Pierwsza PS4, którą otrzymaliśmy od Sony, nie działała - problemem był źle osadzone gniazdo HDMI w konsoli. Czekamy na odpowiedź od Sony w tej sprawie. Wszystkie inne egzemplarze, które sprawdziliśmy, działały bez problemu.

Na zakończenie recenzent zaznacza jednak wyraźnie, że na razie nie ma sensu kupować nowego sprzętu. - PS4 zapowiada się na znakomitą konsolę, ale na razie to głównie sporo nowych narzędzi i potencjał do wykorzystania przez jakieś świetne gry.

Recenzent Eurogamera zwraca z kolei uwagę na niektóre usprawnienia dotyczące aktualizacji czy ściągania danych z sieci. - Przede wszystkim, konsola może sama aktualizować się w tle (...) Ściąganie gry z PlayStation Store również było ciekawym doświadczeniem. Wybraliśmy Battlefielda 4 - potężne 35GB. PS4 pozwoliło nam na zainstalowanie i granie już po zassaniu 6288MB - to była kompletna kampania dla pojedynczego gracza.

- PlayStation 4 może i opiera się na PC - podsumowuje recenzję Eurogamer - ale pierwsze wrażenia wskazują na to, że sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie jako konsola - stworzona przede wszystkim do grania - niż swoja poprzedniczka.

W najbliższych dniach z pewnością pojawi się jeszcze wiele recenzji PS4 - będziemy je śledzić. W nieodległej przyszłości będziemy także mieć dla Was nasz własny test tego sprzętu.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    W swej wypowiedzi odniosę się do tekstu z góry:

" W 2006 roku - pisze Polygon - Sony było skupione na przekonywaniu do standardu Blu-ray, przewidując kolejny bum na kino domowe, który ostatecznie nigdy nie nastąpił. W 2013 roku nic już nie odwracało jego uwagi. PS4 nie ma pomagać w sprzedaży telewizorów 3D, płyt Blu-ray czy innych wymysłów korporacji. To konsola do gier (...)"

Konsola do gier. I o to właśnie mi jako konsumentowi (graczu) chodzi. Konsola znajdzie u mnie tylko jedno zastosowanie: GRY, GRY, GRY i jeszcze raz GRY!

"...Ściąganie gry z PlayStation Store również było ciekawym doświadczeniem. Wybraliśmy Battlefielda 4 - potężne 35GB. PS4 pozwoliło nam na zainstalowanie i granie już po zassaniu 6288MB - to była kompletna kampania dla pojedynczego gracza."

Jestem pod wrażeniem.

"PlayStation 4 może i opiera się na PC - podsumowuje recenzję Eurogamer - ale pierwsze wrażenia wskazują na to, że sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie jako konsola - stworzona przede wszystkim do grania - niż swoja poprzedniczka."

I o to chodzi.. Po co mi wodotryski, które i tak w Polsce nie użyję, a te bajery, które da radę użyć w PL to użyję odświętnie?

"Pierwsza PS4, którą otrzymaliśmy od Sony, nie działała - problemem był źle osadzone gniazdo HDMI w konsoli. Czekamy na odpowiedź od Sony w tej sprawie. Wszystkie inne egzemplarze, które sprawdziliśmy, działały bez problemu."

No cóż zdarza się.. Ale w takiej sytuacji pewnie jest wymiana natychmiastowa? Jakiś Chińczyk mógł lekko zaspać na taśmie :)

4 użytkowników lubi ten post.
  4. rafallo

rafallo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dokładnie. Konsola powinna służyć tylko do GIER GIER I GIER. Po co nam Skypy czy inne pierdoły? Mamy to na PC, czy innych sprzętach.
    Lepiej mieć natywne 1080p w ps4, niż wodorotryski gówniane, które mam na PC i x klocka z 720p.

3 użytkowników lubi ten post.
  5. newuser1

newuser1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ponieważ czasy się zmieniają. Nie uwsteczniajmy się, skype na x czy ps to świetna opcja, jeśli będę miał kinecta lub kamerkę do ps to usiądę na kanapie i porozmawiam z rodziną z zagranicy siedząc na kanapie patrząc w 42''.
    Multi tasking na konsoli ********* sprawa, w xboxie snapujesz explorera/ps4 odpalasz browsera sprawdzasz jak przejść jakiś etap gry, jak ułatwić zdobycie acziwa/trofika itp. Jeżeli chcesz konsoli tylko DO GIER DO GIER GIER to odpal sobie PSX, albo nintendo64.

Idąc dalej twoim trybem myślenia telefony są tylko do dzwonienia i nie wiem po co wsadzają do nich kilku rdzeniowe procesory, tysiące aplikacji, aparaty itp itd. Człowieku jest XXI wiek, przejrzyj na oczy. Bez urazy i nie denerwuj się, bo nie mam zamiaru cię tutaj obrazić.

10 użytkowników lubi ten post.
  6. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    wlasnie tutaj ja jestem za xboxem bo nie bede juz potrzebowac kompa do skype, do ogladania filmow itp tylko uruchomie konsole ktora mam przede wszystkim do GIER GIER GIER a dodatkowo bede mogl gadac przes skype, odtworzyc mp3, obejrzec film czy to przez internet czy to przez bluray, i ludzie na swiecie to doceniaja a nie tak jak u nas ze wiecznie tylko narzekanie, po co kupowac urzadzenie wielofunkcyjne jak przeciez moge miec ksero osobno, drukarke osobno i skaner osobno...

1 osoba to lubi.
  7. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    Dla mnie tez konsola ma sluzyc tylko do gier, reszta jak dla mnie to zbedny dodatek.
    Dla mnie Xone jest już skreślony, bo M$ reklamuje jako centrum domowej rozrywki, a nie sprzetu do grania.
    Telefon dla mnie może mieć tylko smsy, dzwonienie no i ten aparat czasem sie przyda, reszta aplikacji to tylko zabawka dla dzieci, zeby mialy radoche i tyle.

2 użytkowników lubi ten post.
  8. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Właśni xbox (g)one nie jest tylko do gier, on jest do tv tv tv, a gry to tylko funkcja poboczna. Po co mi 1000 aplikacji z których się nie korzysta, a one pożerają zasoby konsoli w efekcie czego mamy spadki fps.

Wysłane z mojego Wildfire S za pomocą Tapatalk 2

9. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    I tym samym skype'a masz już w prawie każdym urządzeniu, tylko czekać aż będzie w lodówkach...
    Może i jestem staroświecki, ale wole prosty system niż zamulony pierdołami typu skype, youtube i inne badziewia.

1 osoba to lubi.
  10. rafallo

rafallo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Żartujesz?
    Do Gier xO się nie nadaje :) wiesz jaka jest różnica pomiędzy 720p, a 1080p oferowanym przez ps4? Ogromna.
    I ja wolę ps4 z 1080p, niż konsolę z 720p i milionami funkcjami niepotrzebnymi.

Każdy wie, że Ameryka to stan umysłu, tam ludzie tępi są i chcą mieć wszystko w jednej rzeczy. Ale po co polakowi xbox skoro na nim TV nie obejrzy? Nie obejrzy bo nie ma licencji na polskę i tyle. Po co TV w xklocku oglądac skoro platformy satelitarne dają takie wspaniałe dekodery? nc+ i SKY np??
    Nie rozśmieszaj mnie kolego, że ten xklocek będzie służył do gier gier i gier, bo 720p **** nie urywa :)

Zobacz różnice 720p, a 1080p ;) także ciał :)

11. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ja tam również jestem za Xbox One. Fajnie jest mieć jednocześnie konsolę do gier i domowe centrum rozrywki. A grafika? Tego aspektu najmniej wymagam od gier i już naprawdę, to co pokazał current-gen (Mirror's Edge, Gears of War 3, Forza Horizon, a nawet Black Ops 2(!)) starczy mi na 100000%.

12. Raffcio

Raffcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A PS4 będzie chociaż obsługiwał filmy na płytach BR?

13. wordbatata

wordbatata Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Będzie ale nie BR 3d (na tą chwile)

1 osoba to lubi.
  14. Avatar

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mysłowice
    Jak już wspomniałem wcześniej wielofunkcyjność X1 okaleczyła podstawę - gry. Chce mieć konsole do gier, a nie do wszystkiego. Dodatkowe funkcję mogą być o ile nie kosztem jakości grania, a i tak w Polsce nie będzie właśnie użyć większości z tych funkcji.

Wysłane z mojego ST25i

15. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Dokładnie, gdyż większość rzeczy typu Music Unlimited albo jakieś TV będzie pewnie płatna.

16. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    MKV i tak nie pójdzie na X1, więc zostanie śmieszny divix. Internet w IE? Dziękuję, postoję. Aplikacje windowsowe (które są znane z Win8) to straszny badziew, X1 lepszych mieć nie będzie, bo wszystko oparte jest o 8. A to centrum domowej rozrywki to będzie jak prócz Golda zapłacicie dodatakowy abonameny, bo do takich serwisów jak Music czy Video Unlimited trzeba mieć konto premium. Telewizja szybko sprowadzi was na ziemię, bo kto nie ma dekodera, a sama kablówkę - na X1 telewizji nie zobaczy. A nawet jeśli ma dekoder to istnieje problem z kompatybilnością HDMI, a zapewniam was, że wiele starszych dekoderów nie obsługuje CEC więc będziecie mogli mówić do konsoli, a na telewizorze nic się nie będzie działo. Pozostanie zmiana dekodera na nowy...

Zdecydowana większość funkcji multimedialnych nigdy nie będzie dostępna w Polsce, a te które być będą pojawią się w "niedalekiej" przyszłości. Microsoft generalnie leje na polski rynek i dla przeciętnego klienta i tak po kilku dniach od zakupu konsoli istotne będą już tylko gry. W tym temacie niestety Microsoft potencjału nie ma...

17. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Więc mamy dwie konsole jedna nastawiona na multimedia druga tylko na gry, ja wybieram PS4 bo używam konsoli tylko do gier i nie widzę problemu jak ktoś woli XO bo będzie na nim oglądał tv.Poco się spierać która konsola jest lepsza jak to dwa różne sprzęty nastawione na różny target

18. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    To jest potwierdzone? Nie powiem, że akurat na tym formacie mi zależy...

Wczytywanie...

Poleć forum