1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Samsung Galaxy mini 2 albo LG Swift L5

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Wrzesień 3, 2012.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak w temacie, który z powyższych smartów wybrać? SG mini 2 czy LG Swift L5?
    Tylko te dwa wchodzą w grę.

EDIT: Jeszcze LG Swift L7 ale nie jest on chyba o wiele lepszy..

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuboszkozi

kuboszkozi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Polecam Samsunga LG odradzam siedzę w branży po uszy także wiem co mówię.

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

4. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Może tak trochę więcej napiszesz czemu polecasz Mini 2, niż jeżeli LG L5?

Z mojej perspektywy (specem nie jestem!) wygląda to tak:

- podzespoły telefony mają identyczne.
    - Mini 2 ekran (3,2") L5 (4") - wiem to tylko 320 x 480 px.. ale LG ma większą gamę kolorów niż jeżeli Mini2.
    - L5 ma większą baterię od Mini 2.
    - pamięć wbudowana L5 tylko 2,5GB natomiast Mini 2 - 4GB. Ale na co są karty pamięci :)
    - L5 aparat 5Mpix, Mini 2 - 3,2Mpix (wiadomo nikt nie robi zdjęcia telefonem ale od czasu do czasu jak szybko coś trzeba uchwycić to lepiej mieć chyba te 2Mpix więcej..)
    - Mini 2 wymienna obudowa, L5 niestety nie :(
    - Oba telefony lecą na procku 800Mhz i z układem graficznym Adreno 200.
    - L5 ICS 4.0.3, Mini 2 jeszcze na 2.3.6

SG Mini 2 miałem okazję się pobawić i telefonem chodzi płynnie nie widziałem żadnych lagów itp. Jak to jest z L5?

5. kuboszkozi

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Pisząc z telefonu raczej się nie rozpisuję ponieważ jest to dość uciążliwe. LG L5 jest to telefon bardziej zawodny i awaryjny ma okropną rozdzielczość i wyświetlacz wykonany w starej technologii. W moim sklepie co trzeci LG L5 wraca na serwis zaraz po sprzedaży a z samsungiem już tak nie jest. Samsung też sprawia wrażenie lepiej wykonanego. Zresztą jeśli szukasz smartfona daj sobie spokój z telefonami budżetowymi ponieważ ich jakość jest nieporównywalnie gorsza od telefonów ze średniej półki. Lepiej dołożyć 200zł i kupić np SE Neo V, Sony sola, Sony U, Sony P albo Samsunga Ace 2. Lepsza jakość lepsze podzespoły za odrobinę więcej kasy. Jeżeli masz jakiegoś mixa to proponuję zwiększyć zasilenia z 30 zł np do 50 i wybór telefonów już będzie większy. Pozdro

6. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jeszcze LG Swift L7 wchodzi w grę ale nie jestem pewien czy jest on o wiele lepszy od wymienionych.

Zastanawiam się właśnie nad mixem. W żadne gry 3D nie gram.

7. kuboszkozi

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    To samsung powinien spełnić Twoje oczekiwania chyba że szukasz coś z większym wyświetlaczem to zastanowił bym się nad L7. Ale rozdzielczość jest w nim bardzo słaba i wyświetlacz wygląda paskudnie. Tak się składa że jestem kierownikiem salonu Plusa i przynajmniej w naszej ofercie opłaca się brać telefony ale od 50 zł. Jeżeli szukasz coś ze wcześniej wymienionych telefonów ja bym kupił Mini 2.

8. kokakoala

kokakoala Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    mini 2 arm v6 (kiepska wydajność, nie obsługuje flasha), l5 cortex a5 (z instrukcjami v7, lepsza wydajność, wsparcie i obsługa flash np.). Oba mają tą samą rozdzielczość (słabą) i oba na pewno kiepskiej jakości ekrany. L5 ma większy ekran, co za tym idzie wygodniejsze pisanie itp. ale jeszcze bardziej widoczna kiepska rozdzielczość. Oba mają 4GB wbudowanej pamięci i 512RAM. L5 ma pojemniejsza baterię. Jakość wykonania podobnie plastikowa. Jak nie miał bym wyjścia i musiał z tych dwojga wybierać, postawił bym na L5. Tym bardziej, że nienawidzę samsungowego TouchWiza i ogólnie z.....nego softu. Mini 2 ma 2.3.6 a L5 4.0, to ogroma różnica w płynności, nawet na podobnych podzespołach.

Zdecydowanie polecam zakup czegoś lepszego (nawet starszego). Inaczej to będzie złe doświadczenie z androidem

9. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Złego doświadczenia z androidem to raczej nie mogę mieć bo mam "legende moddingu" LG GT540 na Cyjanie 7.1.0 andek 2.3.4. Więc raczej przesiadka będzie jak rakieta. 167 RAM na 512RAM..
    Ogólnie nawet ten LG GT540 wystarcza mi do gier bo nie gram w żadne wymagające gry. Jedynie w Zenonie itp itd (głównie gry 2D o ile w ogóle gram..). Tylko oporowy wyświetlacz i wielkość wyświetlacza i zachowanie w systemie strasznie mnie denerwuje.. Telefon chodzi jakby nie chciał..

Ogólnie w planach miałem kupno Samsunga Galaxy SII ale jednak zdecydowałem się nie wywalać tyle kasy na telefon.. Po prostu szkoda mi takiej sumy.

Jedni piszą że ICS na L5,L7 to złe rozwiązanie inni, że system stabilny i działa dobrze. Więc sam nie wiem. Zależy mi na tym by ekran był duży i wygodnie pisało się smsy - bo głównie to robię :).

10. kokakoala

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    1. optimus one ma ekran pojemnościowy
    2. ICS to nie jest zły pomysł
    3. miałem S2 i nie polecam, lepszy znacznie był S1 (też miałem)
    4. optimus one to praktycznie to samo co mini 2 (tylko lepszy bo ma ogromne wsparcie sceny i kosztuje grosze)
    5. poszukaj używanego S1, albo lepiej nexus S, wtedy poczujesz, różnicę

zajmowałem się tuzinami sprzętów. androidy zacząłem od G1, obecnie GN. wiem co mówię

wejdź na www.gsmarena.com, wyszukaj mini 2 i L5, porównaj. Popatrz na oba na YT. Nie słuchaj "specjalistów z salonów"

edit: na mikro ekranie mini 2, nie napiszesz wygodnie smsa

edit2: samsung, jego flagowe modele mają fantastyczny sprzęt i fantastycznie skopany soft (w używaniu lagi, wycieki pamięci itp. w modyfikacji, śmietnik w kodzie). Tanie modele mają skopane oba

edit3: w ostatnim poście sam sobie odpowiedziałeś, co z tych modeli wolisz.

11. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Mi się wydaje, że najlepszy byłby L7.. lecz nigdy nie miałem go w ręku. Nie wiem jak z wydajnością czy nie zacina się, czy jest dobry dźwięk przy słuchaniu muzyki ze słuchawek..

Z tego co mówili na google to aparat w L7 nie jest zbytnio dobry.. Ale w L5 zachwalali, że dobry.. Jak przecież w L5 i L7 jest ten sam aparat..

12. kokakoala

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    seria L 3, 5, 7 to modele ekonomiczne. W najlepszym wypadku takie komponenty jak aparat czy przetworniki audio mają przyzwoite i nic wiecej.

Skoro bierzesz pod uwagę mini 2 i L5, to zakładam, że są w podobnych cenach, wtedy l5 zdecydowanie lepiej wypada. Dodam, że model L3 doczekał się kilka dni temu oficjalnego wsparcia CM, co dobrze wróży L5.

L7 to moim zdaniem przerost formy nad treścią. Przy jego rozdzielczości i podzespołach, może mieć problemy z wydajnością. A może ma bdb soft i się mylę.

13. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Tego właśnie też nie wiem jak chodzi o L7. I czekam na jakieś opinie - lepsze niż recenzje portali co w gruncie rzeczy piszą różnie.

14. kokakoala

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    polecam to, jeśli angielski nie jest problemem: LG Optimus L7 review: L-egant droid - GSMArena.com
    bardzo rzetelny portal

zainteresuj się używanym S1 w dobrym stanie (ok 450zł na aukcjach) i CM 9-10 na niego

Wczytywanie...

Poleć forum