1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

SE Xperia X8 - Wasze Opinie/Objaśnienie co do Androida/Surfowanie po necie na tel.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez MrDraiger, Grudzień 20, 2010.

1. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Siema, ostatnio mam zajawkę właśnie na Sony Ericsson Xperia X8, jako że na na allegro za drogi nie jest, widzę że ma tego sławnego androida, można zaaktualizować do 2.1, ekran dotykowy i te inne bajery, no i mam kilka pytań, być może trochę każualowych bo w telefonach nie siedzę tyle co w grach i konsolach, więc proszę was o rady i wyjaśnienia.

Żeby coś objaśnić moją sytuację: aktualnie mam SE S500i, na dziś to już pewnie grat jest, więc wypadałoby wejść w nową erę telefonii komórkowej. Jakiekolwiek chodzenie po necie na tym telefonie mogę sobie z góry odmówić (S500i) bo jest praktycznie do chrzanu. Często na przerwach kumpel z klasy wchodzi w swojej Avilli do neta, typu Interia czy onet i czyta sportowe newsy, jak dla mnie to bajer wygląda. Ale tak pytanie co do ceny i prędkości neta... z czym to się je? Więc mam parę pytań:

1. Miał ktoś z forumowiczów styczność z tym tel? Jak go oceniacie? Czy nie ma jakichś uciążliwych wad?
    2. Co może zaoferować mi Android, jakie ma możliwości? W czym jest lepszy (o ile nie gorszy) od Symbiana? Co jest teraz na topie?
    3. Jak to z tym internetem na kom? Nr mam w Orange, jakby ktoś chciał coś się wypowiedzieć co do ofert w sieci. Niby mam tą Xperie X8 w łapkach, wbijam w neta w operę czy inną przeglądarę, i surfuje... od czego zależy szybkość łącza w tel? Muszę być w zasięgu stacji WI-Fi by pośmigać po necie? Trzeba wykupić jakiś pakiet u operatora by komfortowo używać internetu?

To chyba tyle, wypowiedzcie się jednocześnie ogólnie i szczegółowo, jakbym nigdy z tym stycznośni nie miał, bo praktycznie nie miałem : D

Co do Pana moderatora, mam takiego pecha że czesto moje tematy lecą do kosza, nie chciałbym żeby i ten tak skończył, bo chcę się tego dowiedzieć. Pewnie i mógłbym popytać na forach o tej tematyce, ale zakładanie tam specjalnie konta, nabijanie postów by trafić do właściwego tematu... Tutaj wiem że jest pare osób obeznanych, a że ja tu trochę jestem i inni, to ufam bliźnim forumowiczom :D

Pozdro!

2. Lotnik421 Xbox One

3. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    1. mam stycznosc caly czas z xperia x10 i jest naprawde fajna. co do x8 poogladaj jakies wideorecenzje na youtubie
    2. android to jak dla mnie najlepszy system teraz. ma go bardzo duzo telefon wiec masz jak w banku ze bedzie sie non stop rozwijac. do tego jest android market na ktorym b. duzo gier i przydatnych aplikacji jest za darmo. mozna jeszcze sciagnac gry z internetu i wgrac na telefon bez problemu ale to juz kwestia twojego sumienia. system dziala szybko i plynnie, wszystko jest raczej dopracowane i na pewno w przyszlosci pojawiac sie beda nowe aktualizacje. jesli chodzi o porownanie z symbianem to nie ma co gadac. android bije go na glowe, symbian jest wolny i wykorzystywane chyba tylko w nokiach wiec nie widze dla niego przyszlosci. moim skromnym zdaniem nokia zabija swoje nowe telefony symbianem, dobrym przykladem moze byc nokia n8
    3. internet przy uzyciu 3g jest wystarczajaco szybki zeby z niego korzystac na telefonie. do tego zawsze ma wi-fi. w orange mozesz wziac abonament z darmowym internetem co jest genialnym rozwiazaniem bo mozesz byc caly czas w sieci a na obenych telefonach przegladanie internetu jest naprawde latwe i przyjemne. jesli bralbys abonament w orange z darmowym internetem troche cie to bedzie kosztowac i wtedy moglbys miec juz jakis lepszy telefon m.in. xperie x10 chociaz ja polecam htc desire lud nowszy i troche drozszy htc desire hd

4. bembenos

bembenos V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1. Miałem z nim kontakt przez jakieś 2h ( telefon kolegi). Na pierwszy rzut oka telefon w miarę zgrabny ( w porównaniu do mojego galaxy spica :D ). Wyświetlacz dobrze reaguje na dotyk. Mankamentem jest to, że seryjnie te telefony nie mają Androida 2.1
    2. Android w tym momencie jest najbardziej przyszłościowym systemem operacyjnym ( symbian nie sięga mu do pięt)
    3. Na ten temat nic nie powiem. Powód prosty: nie używam neta na telefonie.

Reasumując: nie widzę jak dotąd telefonu lepszego niż Galaxy Spica w swoim przedziale cenowym.

5. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
  6. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    jesli chodzi o brak najnowszej wersji androida to nie ma problemu. aktualizacja trwa 30 minut a jedyne co musismy zrobic to sciagnac program i wykonac pare prostych krokow typu podlaczenie telefonu pod usb, czy zresetowanie go a reszta robi sie sama, my po prostu zostawiamy telefon podlaczony do komputera na pol godzinki.

7. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    A czy możecie powiedzieć coś jeszcze o samym systemie Android i jego możliwościach, jakie są ciekawe i oryginalne aplikacje na niego? Albo jakieś linki do tej tematyki, bo gry to widziałem już na YT i fajna sprawa, ale nie to samo co IPhone, ale IPhone 3x droższy ^^

8. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Android to dla mnie LEPSZY system niż Iphone. Czemu?
    - otwartość: opublikowany jest kod systemu, każdy może go dowolnie zmieniać, wydawane są poprawki, patche i masa innych usprawnień od fanów
    - android market - w większości darmowe i świetne wręcz aplikacje
    - interfejs który można dowolnie modyfikować, nie ograniczasz się do tapety z aplikacjami, możesz wgrywać inne motywy, launchery itp.
    - App Inventer : nie ma aplikacji którą byś chciał? Na przykład mapa twojej okolicy? Za pomocą prostego programu i MASY tutoriali na YT możesz szybko zrobić sobie aplikacje, a jeśli chcesz to wrzucić ją na Marketa i nawet zarabiać na niej.
    - IOS jest poprostu za drogi, nosić w kieszeni 3-4 xboxy to troche za dużo..

Polece ci strone android.com.pl, popytaj na forum i poczytaj stronke to wyrobisz sobie opinie.

9. tomas89

tomas89 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bdg
    Sam chce nabyc ten telefon. Wadami telefonu jest na pewno brak mutlitoucha, co niestety odbije się problemach w obsłudze gier. Wyświetlacz pojemnościowy, czyli nie mozna obsługiwać go rysikiem, tylko paluchem. Dla jednych to plus dla innych minus, no i bardzo kiepski aparat bez autofokusa, makra, wykrywania twarzy, uśmiechu. Brak wsparcia dla HD, a także lampy doswietlającej, która raczej słuzy jako latarka.

Plusy to na pewno duzy, czytelny wyświetlacz o dość duzej rozdzielczości. Niewątpliwie android 1.6 standardowo, jednak mozna bezproblemu dokonac aktualizacji. Nieograniczone mozliwości, cała masa róznego rodzaju programów do pobrania za darmo z marketu. Wsparcie dla sieci 3G HSDPA/HSUPA, sieć wifi (szkoda że nie N) GPS z a-gps i taki bajer jak żywe tapety :p

10. sebolek

sebolek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legionowo
    Nie mogę tego zaktualizować... system mi się zawiesz! kminicie to! ogólnie dobry telefon ale nic wiecej

11. saperxd

saperxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gdańsk
    Moim zdaniem iOS jest najlepszy ;p

A moim zdaniem autor nie pyta o to jaki system jest najlepszy tylko pyta o konkretny telefon.

12. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Jak ktoś jeszcze ma swoje 3 grosze do wrzucenia to proszę, wszystko przeczytam. Teraz mi przyszła pewna rzecz do głowy, jak podepnę pod router antenkę (bo do PC i konsoli w jednym pokoju mi nie potrzebna), ustawię hasło itp, podłączę się telefonem do tej sieci, do co mi to właściwie da? Neta za free nie, bo to abonament bierze kase za siedzenie w necie, może prędkość neta będzie tak szybka jak na pc i xbox? (6mb/s) Czy po prostu będę miał zawsze zasięg do neta w tel, będąc w domu? Trochę w WI-Fi się gubię, bo sam styczności z tym nie miałem...

13. siwy1400

siwy1400 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    1. Bawiłem się jakiś tydzień tym smartphonem i jakiś większych wad nie znalazłem. Według mnie jest to drugi najlepszy, zaraz po X10i(który sam posiadam) fon z rodziny Xperia, a miałem w reku wszystkie Xperki.
    2. Android: raz skorzystasz i już nigdy nie będziesz chciał telefonu i innym systemem, gwarantuje Ci to. Do Symbiana nawet nie ma co go powyrównywać. Moim zdaniem Android to najlepszy OS.
    3. Co do Neta: Ja jestem w Orange Free na kartę i w zależności od doładowania dostaje określony pakiet mb np. 25zł= 1300mb.
    4. A co Ci da WI-FI: Nie będzie Ci ściągać mb z pakietu albo kasy za transfer danych i net powinien być wtedy dość szybki.
    Masz jakieś dokładniejsze pytania? To pisz tutaj albo na PW.

Wczytywanie...

Poleć forum