1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Seria Halo.

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Bazagazeal, Czerwiec 5, 2011.

1. Bazagazeal

Bazagazeal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Witam.
    Mógłby ktoś po kolei napisać od pierwszej do ostatniej części gry Halo ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. VenoVel

VenoVel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wars->3->3Odst->Reach

4. siabuba121

siabuba121 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    halo 1, halo 2, halo wars. halo 3 . halo 3 odst. halo reach

5. Tofik504

Tofik504 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    tak naprawdę chronologiczne (wg fabuły które opowiadają) to będą:
    1.Halo Reach (początek serii rozwój programu spartan, pierwszy start Pillar Of Autumn, początki A.I. Cortany)
    2. Halo Wars (akcja po upadku planety Reach, Pillar Of Autumn się też pojawia w raporcie po jednej z misji walki o Harvest (ale już gdzie to było to nie jestem pewien) )
    3, Halo: Combat Evolved (Battle Of Instalation, 20 lat po zniszczeniu Reach)
    4. Halo 2
    5. Halo 3: ODST akcja w New Mombasa (tam też rozgrywała sie część akcji z Halo 2 można powiedzieć że wydarzenia z Halo 3:ODST są równoległe do Halo 2)
    6. Halo 3 zakończenie wojny
    &. Halo 4 na to już czekam:p

6. Cerebralkiller0

Cerebralkiller0 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Polska
    Popieram Tofik'a 504 bardzo dobrze to powiedział ,a ty Bazagazeal jak się chcesz dowiedzieć więcej o Halo przeczytaj książki jest ich ok. 4 i są po Angielsku:cool:

7. Mariano86

Mariano86 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    Tofik504 tylko,że następna część Halo nie będzie "czwórką"....to ma być Combat Evolved tyle,że w odświeżonej wersji..

8. Darcik

Darcik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Słabo śledziłeś e3. 15.11 wyjdzie CE anniversary, a pod koniec 2012 halo 4.

9. Tofik504

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Tak tylko przecież Halo CE Anniversary nie wprowadza do serii nic nowego! Gra ma być tylko odświeżona pod kątem graficznym a gameplay ma pozostać taki sam jak w oryginale.. Ja podałem porządek wg fabuły(wydanie Halo CE Anniversary go przecież nie zmieni) i tyle. Wydawniczy porządek jest inny (Halo CE(2001), Halo2(2005), Halo3(2007), Halo Wars(2008), Halo3:ODST(2009), Halo Reach(2010), Halo CE Anniversary(2011), Halo4(2012).... wiem bo mam wszystkie:p)
    Tyle w temacie

10. lumpek933

lumpek933 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak widzę jakie niektórzy pierdoły piszą to mnie krew zalewa... chronologicznie wg fabuły:
    1:Halo Wars (atak na planetę Harvest - pierwszy kontakt fizyczny z Covenant)
    2:Halo Reach( zniszczenie planety Reach przez Covenantów)
    3:Halo CE
    4: Halo 2
    5:Halo ODST
    6:Halo 3
    7:Halo 4(rozpoczęcie nowej trylogii)

Wypowiedzi laików w tej sprawie(takiego jak choćby tofik) są po prostu dla fana strasznie wkurzające bo:
    1: Halo CE dzieje się zaraz po upadku planety Reach
    2:planeta Harvest była pierwszą na której prowadzono walki
    3:Wydarzenia z Halo ODST nie są równoległe do wydarzeń z Halo 2.

Nie znając szczegółów lepiej jest wstrzymać się z wypowiedzią.

11. Tofik504

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    !lumpek933 kogo nazwasz laikiem? Czemu wydarzenia z Halo ODST nie są równolegle do Halo 2? Przecież w Halo 3 ziemska obrona była całkowicie rozbita co zostało już ukazane w halo2. Czytając recenzje na gryonline.pl powiedziane było właśnie tak że akcja Halo 3 ODST dzieje się w trakcie Halo 2.
    Halo 3ODST przedstawia ofensywę w New Mombasa (jest tak jakby jej uzupełnieniem innym spojrzeniem) po tym jak Master Chief opuścił miasto i poleciał szukać sposobu na powstrzymanie inwazji (a Master Chief jak wrócił na ziemie było już po ptakach)
    Zgadzam się pomyliłem się co do Halo Wars i Halo Reach akcja HALO CE nie dzieje się po 20 latach tylko kilku tygodniach w stosunku do wydarzeń za Halo REACH.
    Dzięki za zwrócenie uwagi jednak każdy może się pomylić a to nie oznacza aby wyzywać ludzi od Laików(dla mnie jest to równoznaczne co i idiota). Ja się pomyliłem i wszystkich przepraszam za pomyłkę

12. lumpek933

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Halo 3: ODST dzieje się po wydarzeniach z Halo 2 kiedy wojska już się wycofały z miasta, a przybywa grupa specjalna(orbital drop shock troopers w skrócie ODST). Co do Halo to przeczytałem każdą książkę napisaną przez Eryc'a Nylund'a i Joseph'a Staten'a, i prawie wszystkie dodatkowe materiały m.in. te dołączane do edycji legendarnych, więc w związku z fabułą, proszę się ze mną nie kłócić.

13. Tofik504

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ale podaj argumenty bo to że coś przeczytałeś to żaden argument!!!
    Faktycznie gdy się samotnie biega po New Mombasa to siły UNSC są już w odwrocie nawet ich już nie ma, ale gdy znajdziesz jakiś przedmiot związany z pozostałymi członkami oddziału Rookiego to te retrospekcje dzieją się w czasie gdy w mieście toczyły się walki wiec uzupełnia to w pewien sposób Halo 2 i nie wyklucza że nie dzieje się to w czasie gdy i na powierzchni był Master Chief a gdy on już powrócił (końcówka H2 pczątek H3) to już było po walkach.
    Jeśli się mylę to proszę o jakieś ARGUMENTY bo suche wypowiedzi że przeczytałeś książki to wystarczą w 3 klasie szkoły podstawowej

14. lumpek933

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wystarczy pograć w 2 misję w Halo 2 gdzie znajdujemy się w New Mombasa, a pod koniec z miasta ucieka Prophet of Regret wykorzystując technologię Slipspace przez którą powstaje wielki wybuch(który widzimy zaraz na początku Halo 3: ODST oraz przez który nasz skład się rozdziela). Oznacza to automatycznie, iż Halo 3: ODST dzieję się PO wydarzeniach Halo 2 w New Mombasa.

15. damian661

damian661 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    gry a filmy

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem xbox właśnie go zakupiłem i na wstępie gram w grę halo reach zacząłem od niej jak radziliście żeby utrzymać się w chronologii.
    Moje pytanie do wszystkich to takie czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się ma chronologia gier do filmów fabularnych i animowanych?
    Właśnie zakupiłem drugą grę z serii combat evolved i zauważyłem że są także filmy dlatego chciałbym wiedzieć w co jak grać i co oglądać żeby miło przejść przez universum halo aż do 4 bodajże.

Zaznaczam że dawno nie grałem w gry ostatnią jaka grałem była half-life 1 cs i Quake 3 arena na starym pc. jakieś 10 lat temu :congratulatory:
    A tu teraz doznałem szoku graficznego uruchamiając halo na nowiutkim xboxie.
    Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

16. elfaraon9292

elfaraon9292 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Mam problem z Halo 3. Gram, wyłączam, zostawiam płytę w napędzie, wyłączam konsole. Gdy chce grać dalej od tego punktu co skończyłem jeśli nie włacze innej gry to mogę, a jak włączę inną grę w między czasie to muszę od nowa grać. Jak przywrócić save żeby grać od tego momentu co skończyłem ?

17. Garg

Garg Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Też mam problem z wczytywaniem zapisanych stanów gier, ale w Halo 4. Niedawno zacząłem grać; pierwsza misja, ale minąłem ze 3 punkty autosevu, potem przegrałem i kampania od nowa i tak ze trzy razy. Opcja "wznów kampanię" jest tylko jak wyjdę do menu w czasie gry przed przegraniem. Ktoś też tak miał? Oglądałem film na you tube z pierwszej misji i tamta dziewczyna po przegranej zaczęła grać od punktu autosevu.

18. Traffic

Traffic ɹoʇɐɹǝpoW Członek Załogi Moderator XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    62
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Sprawdź czy nie masz wybranej czaszki, która po śmierci wznawia grę od początku misji, a nie od punktu kontrolnego.

19. Garg

Garg Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak, dziękuję miałem tę czaszkę żelazo. Myślałem, że czaszki są obowiązkowe i nie czytałem ich uważnie.

20. elfaraon9292

elfaraon9292 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Czekam dalej na odpowiedź, nie wiem jak przywrócić save, bo chce szybko ''przejść'' tę grę ;p

Wczytywanie...

Poleć forum