1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Shift 2 kontra Forza 3

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Hextor, Kwiecień 5, 2011.

1. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Było już porównanie z Gran Turismo 5, było kolejne, z poprzednią odsłoną serii, czas na największego konkurenta Shift 2: Unleashed na konsoli Microsoftu.

Przedstawione wideo pokazuje, jak wygląda tor Suzuka oraz BMW M3 E92 w poszczególnych tytułach. Ja wskaże tylko różnicę w umiejscowieniu kamery, która jest widoczna gołym okiem (różnica, nie kamera). Ogólny osąd postawcie wy, ale pamiętajcie – Forza 3 jest już na rynku od dawna i zapowiedziano już kolejną część!

Źródło

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. mlkgmk

mlkgmk Banned

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jeśli komentować filmik to wyraźnie lepiej wygląda FORZA. Grałem w obie gry i Shift 2 jakoś mnie nie przekonuje.

4. tymon1988

tymon1988 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    PL
    bezkonkurencyjnie najlepszy SHIFT 2 jak dla mnie. Czuć prędkość i ryk silnika :p

5. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Powiem tak. Forza jako symulator wygrywa bezkompromisowo. Za to w kategorii 'frajda z gry' wygrywa zdecydowanie Shift 2. Po zrobieniu 6 kółek w Forzie miałem już dość, nie chciało mi się dalej grać, a w Shifcie chciałbym jeszcze więcej! Agresywni przeciwnicy i właśnie ten a nie inny styl jazdy jak dla mnie pasuje. Shift 2 to arcade'owy symulator i jak dla mnie to pasuje. Gra jest dynamiczna i daje dużo więcej przyjemności, niż Forza.

6. pawelhenryk

pawelhenryk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja jakoś staram się unikać gier od EA i nie kupię shifta. Za to Forza 3 podobała mi się nawet bardziej niż 2. Nie powiem, kiedy ostatni raz grałem w dobrego NFS-a, bo to było baaaardzo dawno temu.

7. mjetek

mjetek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W drugiej części shifta ładne są tylko kokpity, które faktycznie są ładniejsze niż w Forzie, ale pytanie za 100 punktów. Jak się ścigasz, to patrzysz na te zegary, navi w gt'rze, przyciski od klimatyzacji ? Lub może przez cały wyścig jesteście wpatrzeni w znaczek bmw na kierownicy ? Litości...
    Grałem w shifta na PC, detale na maxa i monitor full hd. Miejscami tekstury są poszarpane gorzej niż "zwykłe" samochody w Gran turismo 5. Jazda to porażka, każdy zakręt pokonuje się tak samo, ostro po heblach, skrecamy i but do końca, jak się nie mieścimy to robimy znowu to samo. Lekkie ruszenie kierownicy czasami powoduje, że samochód zaczyna się po prostu śmiesznie zachowywać, próboje się kontrować nie dając gazu i dalej to samo, póki nie wypadnie się z toru. Gra na padzie pewnie wygląda jeszcze gorzej, z kosmosu się nie biorą te prośby "jak ustawić pada".
    Jak dla mnie Shift 2 to totalna porażka i cieszę się, że nie wydałem 150+zł na wersje xboxa. Forza 3 bije na łeb i szyję NFS'a i co do tego nie mam żadnych wątpliwośći. Zdecydowanie lepszym i dużo tańszym wyborem jest kupno Forzy 3 Ultimate Collection.

8. Hess27

Hess27 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Starogard Gdański
    Zagraj w rFactor i wtedy mozesz porownac sobie fizyke jazdy.Shift 2 ma zupełnie inny model jazdy niz Forza 3, logiczne jest to ze jesli ktos gra pare dobrych lat w forze to ciezko sie przestawic na cos nowego. Powiem jedno ani Forza ani Shift 2 nie maja prawo byc nazywane Symulatorami.

9. Kraczo

Kraczo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Shift duzo lepiej wyglada i ryk silnika jest inny

10. Rafal86PL

Rafal86PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Na kierownicy porażka niestety, przynajmniej w moim odczuciu. Jeżdżenie jest jakieś takie chwiejne, niepewne. Driftowac wcale się nie da. Próbowałem na różnych ustawieniach. Ogólnie fajna otoczka, ale jak zwykle system jazdy biedny. Forza cały czas rządzi. NFS ma jednak kilka fajnych bajerków, fajne auta, ale no nie wiem - czas sprawdzić jak się jeździ na padzie.

POST2: Na padzie tragiedia jeszcze wieksza. Z kamera za autem jadac RS4 czulem sie jakbym lecial poduszkowcem. Kazdy zakret to jakis pseudo-drift. Najfajniej jezdzi sie slabymi autami (klasa D). Na razie mam 12lvl i nie wyobrazam sobie jazdy klasami R - beda lataly chyba w powietrzu.

Nie pozostaje mi nic innego jak powrocic do kierownicy i poprobowac modyfikowac ustawienia. Gdyby ktos mial podobne dylematy - prosze o opinie.

11. freeq_

freeq_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kędzierzyn-Koźle
    Moja pierwsza myśl... "W Shifcie wszystko świeci się jak psu jaja oO" Ktoś już powiedział, że nie możemy nazwać Forzy pełnoprawnym symulatorem... Owszem, lecz, gdyby takowy wyszedł trafił by pewnie to skromnego grona, ze względu na poziom trudności (lecz mogę się mylić). Jak dla mnie widać, że Shift jest wydany ostro dla kasy, chwyt marketingowy w postaci "ruszającego się ekranu na zakrętach" jakoś mnie nie rusza, chyba bym ocipiał, gdyby za każdym zakrętem ten ekran się ruszał... No dobra podsumowując moją subiektywną wypowiedź stwierdzam, że Shift mnie nie rusza, zabieram zabawki i idę pykać w Forze.

12. swiatol

swiatol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dokładnie Forza3 muli jak jest 10 okrążeń do zrobienia nuda się wtedy wdziera shift2 zdecydowanie agresywniejszy, wierzę że Forza 4 będzie też bardziej agresywna i znacznie prędkość będzie czuć .

13. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Shift 2 ładnie tylko wygląda :) Forza Motorsport jest i będzie najlepszą grą wyścigową na Xboxa 360 :)

14. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Trzeba być ostrym fanboyem żeby tak powiedzieć . Nawet głupi może zobaczyc że shift 2 wygląda o niebo lepiej

15. Lucky Strike

Lucky Strike Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Forza 3 symulator? Dobre sobie :D

16. Swirus

Swirus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chicago
    No to teraz ja wrzucę swoje przysłowiowe 3 grosze, w Shift jak dla mnie za blisko kamera przy kierownicy - nie wiem czy to odczuwacie, ale jak przerzucicie się na prawdziwe auto to czuć to mocno - ale da się przyzwyczaić. Forza ma swój styl jazdy, który jest bardzo świetny - w skrócie, prawdziwy. Niestety kuleją na tym zawodnicy, nawet na wysokim poziomie prezentują niski poziom gry. Shift za to ma dobrze ustawiona sztuczna inteligencję przeciwników, ale mocno kuleje styl jazdy. Forza posiada wiele licencji wozów, w Shift kilka wozów rożni się od pierwowzoru. Wystarczy tylko dobrze się przyjrzeć. No i wystarczy zobaczyć jeszcze grafikę, abym nie zapomniał, widocznie lepsza jest w Shift.

Tak więc wniosek:
    Jak lubicie symulatory z świetnym odwzorowaniem jazdy, to Forza. Ale jeśli chcecie odskoczni od tej prawdziwej jazdy, to polecam wam Shift. :D :D

Krytykujcie mnie teraz! :D

17. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Co do filmiku to poczucie szybkości lepiej prezentuje Shift 2 ale w kabinie przyjemniej wygląda mi Forza (moje BMW :) Seria 3 Rulez). Właśnie tak jak zostało napisane należy wziąć pod uwagę kiedy Forza 3 wyszła a kiedy Shift :D. Jak wyjdzie Forza 4 to wtedy można porównać do Shift 2 bo rocznikowo będą te same :)

Chociaż jestem pewien iż Forza 4 zrobi miazgę ze Shifta 2.
    Ale jak mówię wg. filmiku Shift 2 wygrywa (nie grałem jeszcze we Shifta 2 więc nie wiem czy jest tak dobry jak Forza 3) :)

18. Tofik504

Tofik504 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Forza Motorsport 3 jest ma genialny model jazdy jak jedziesz z napędem na przednie koła to czuć podsterowność, tylnie to nadsterowność co napradę wymusza dostosowanie charakteru jazdy do posiadanego auta. W Shifcie jest tak że nieważne od rodzaju napędu jakie ma auto to i tak wszystkie zakręty pokonuje się trak jakby6 auta miały nadsterowność no i denerwujące jest to wypadanie z zakrętów przy 60km/h bez względu co się by nie zrobiło...
    Forza jest tylko gorsza pod względem do AI przeciwników którzy rzadko atakują, łatwo dają się wyprzedzić . no i poczcie prędkości przy niskich prędkościach nie jest takie sobie ale w shifcie boje się że przesadzili trochę bo przy 180km czuje jakbym zasuwał ze 250-300km/h(w FM3) i boje się co będzie jak będę śmigał autami co rozwijają te 300km/h...
    Sterowanie znowu jest lipne w Shifcie trzeba grzebać w konfiguracji pada co mi się zbytnio nie podoba i to że w FM3 spokojnie jeździłem bez asyst i wspomagaczy na padzie i wygrywałem zawody a tu już kilka wspomagaczy musiałem zostawić
    Grafika to powiem tyle forza3 60kl/s shift 30kl/s oraz Forza to gra z 2009 wiec można ją porównać tylko od Shifta ale 1 i tu wypada o niebo lepiej...
    Podsumowując: Forza moim zdaniem najbliższa jest symulacji (pokonywanie zakrętów ślizgiem jest efektowne ale nie efektywne co ma miejsce w Shifcie) Shift to taka arcadowa scigałka co daje masę przyjemności z ostrej jazdy bez trzymanki która z realizmem niema nic wspólnego
    Na koniec dodam że to moje zdanie i obie gry mi się bardzo podobają i nie powinny być zestawiane razem w porównaniach bo to zupełnie inne typy gier...

19. strusic

strusic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    W Shifcie to co najwyżej oświetlenie wygląda lepiej. Modele samochodów i tras to pomyłka w porównaniu do Forzy 3. A model jazdy... Nieporozumienie. Forzy nigdy nic nie zastąpi. I nie jestem żadnym fanboyem, po prostu widzę co jest lepsze...

20. Emcio

Emcio Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lębork
    Forza moim zdaniem lepsza :D
    Ale ten ryk silnika w Shift'cie masakryczny :D

21. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik