1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Shisha

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez YokaPL, Listopad 23, 2013.

1. YokaPL

YokaPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Witajcie chce zakupić shishe patrze na Allegro mam kilka upatrzonych ale tu stawia sie moje pytanie czy to nie szajs jakaś tandeta czy dobre wykonanie szczelne :d do 100zł nie spodziewam się jakiejś firmowej ważne by była wysoka 40-50cm. Mógłby ktoś doradzić kto miał z shishą doczynienia bądź ma ?:D tu jest to co mam na oku MELASA + WĘGIEL GRATIS SHISHA SZISZA FAJKA WODNA (3674745527) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

MELASA + WĘGIEL GRATIS SHISHA SZISZA FAJKA WODNA (3685169589) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

FAJKA WODNA SHISHA 45cm 2węże ZESTAW F12H Poznań (3672553583) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Krawmaga

Krawmaga Świeżak Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Czy się znam na fajkach to nie mi oceniać, ale posiadam juz 4 i palę od...około 5 lat.
    Pierwsze co budzi moje wątpliwości to jest to, że ma wyjścia na 2 węże w tej cenie...naprawdę to jest za tanio i nie wykluczone, że będzie to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Mojej koleżance też się zachciało kupić przez allegro i otrzymała fajkę... niby wszystko gra itp. ale baniak(szło, gdzie wlewa się ciecz) po 2 miesiącach się zdeformował i nie nadawała się ta fajka do niczego.

W kwestii praktycznej...dlaczego zależy Ci na 50 cm? Mam 3 małe i jedną dużą i szczerze powiem... dużą to jak już coś to taką około metra z baniakiem na jakieś 2 litry cieczy i wyjściem na 4 węże ale to koszt 300+, więc z faktu iż to Twoja pierwsza fajka...nie polecam.

Jeżeli masz zamiar zacząć rozkoszować się sziszą polecam małą fajkę w okolicy 30 cm, jest ona stabilniejsza niż duże modele, na dodatek co po kilku czyszczeniach zacznie dla Ciebie być istotną sprawą jest łatwiejsza w czyszczeniu...i to dużo łatwiejsza.
    Obecnie jak mam rozpalić moją dużą wersję, wolę rozpalić 2 małe fajki.

Jeżeli nie masz możliwości obejrzeć dokładnie towaru przed zakupem, a jest kilka kluczowych cech, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem, a których na zdjęciach nikt ich nie zamieści to polecam sklep shishka.pl - shishe , fajki wodne , tytoń , węgielki do shishy , akcesoria fajka wodna. Co prawda nie kupowałem u nich fajek ale kupowałem węgiel a fajki widziałem w sklepie i naprawdę znają się na rzeczy. Węgiel jaki polecił mi sprzedawca we Wrocławiu, był najlepszym jaki używałem Ever;)

W kwestii zamieszczonych przez Ciebie linków...Cena za porządną fajkę 25cm wynosi około 50, tytoń to koszt 25 zł za 50 gram, węgielki zależy od wielu czynników ale przyjmijmy, że 10 zł. Daje Ci to 130 zł za komplet a nie 90. Prawdopodobnie zamiast tytoń jest najpodlejsza melasa, która jest niezdrowa i pali się średnio 10 minut.
    Dobry węgiel i dobry tytoń starcza na ponad godzinę...ja stosując pierścienie palę bez zmiany 1,5-2 h.

W razie pytań służę pomocą.

2 użytkowników lubi ten post.
  4. YokaPL

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Dzięki za pomoc mam kilka pytań ogólnie chodzi mi o to by fajnie spędzić ze znajomymi czas przy graniu na konsoli,domówce itp. czy mała shisha nadaję się do tego z jednym wężem? 2.Jak długi jest ten wąż i czy zdaję to przy paleniu np. we 4 z jedengo węża.Znalazłem 2 wężówke http://shishka.pl/fea-b-55cm-2-weze-niebieska.html za 85zł więc nie wiem czy czasem na allegro nei zamówić bo kusi mnie to że dostaneo drau wegielki i melase bo teraz zabardzo pieniedzy nie mam a szukam tak do 110zł juzz wysyłka.Poszperałem w necie i znalazłem sklep gdzie są te same fajki w tej samej cenie tylko bez tych gratisów http://www.fajka24.pl/fajki-wodne/orient/fajka-wodna-menes-2-weze-42cm-zielona.html a na allegro to jest ta http://allegro.pl/melasa-wegiel-gratis-shisha-szisza-fajka-wodna-i3674745527.html albo ta http://www.fajka24.pl/fajki-wodne/orient/fajka-wodna-zafira-47cm-czarna-6853.html na allegro ta http://allegro.pl/melasa-wegiel-gratis-shisha-szisza-fajka-wodna-i3685169589.html komentarze nie mówią nic o gościu że towar jest niezgodny z opisem a jakby kłamał miałby wiecej negatywów porywnywałem zdjęcia i wyglądają tak samo ale nie wiem napsaiłem zapytanie do gościa zobaczymy co mi odpisze.

5. Krawmaga

Krawmaga Świeżak Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    DANE TECHNICZNE
    To najpierw polecę trochę teoretycznie z danymi ;)
    Fajka duża: H- 57cm; H "prowadnicy"- 44 cm; 2-3 mm grubość szkła baniaka; 2 dziurki w prowadnicy; 12 cm średnica baniaka; 200 ml wody; 5mm grubość u szczytu szyjki i denka; 1,8 cm średnica gwintu na wąż; Komin średnica 9 cm;Waga ponad 500g
    Fajka mała: H- 27 cm; H prowadnicy- 21 cm; 2-3 mm grubość szkła baniaka; 5 dziurek w prowadnicy; 10.5 cm średnica baniaka;150- 200 ml wody; 5mm grubość u szczytu szyjki i denka; 1,2 cm średnica gwintu na wąż; Komin średnica 6 cm;Waga 200-300g

Wąż z fajki małej jest oryginalny i tak sami dostaniesz w każdym zestawie ( nie wiem jak jest z bardzo dużymi ale i drogimi fajkami, zapewne mają drugi wąż, o którym będę mówił) prawie 110 cm długości, średnica węża około 1.1 cm, materiał przeciętnej jakości.
    Wąż jaki dokupowałem do dużej fajki jest większy, oryginalnie był standard i zapychał się, były problemy z jego wyczyszczeniem, aż ostatecznie się przepalił;) Obecny od dużej ma 140 cm długości i 1.5 cm średnicy co jest dość istotne przy dużej fajce.

Prowadnicą nazwałem ten matelowy kij rurkę, który wsadza się w baniak.
    Niewyobrażalnie lepiej sprawuje się duży wąż w dużej fajce, jakbym miał większy gwint w małej też bym go używał...dlaczego? Większa średnica węża i to więcej będziesz mógł zaciągnąć.
    W kwestii samej prowadnicy, tak na logikę...jeżeli mamy prowadnicę 44 cm i 21 to z której łatwiej będzie Ci zassać powietrze. Długa prowadnica ma długą odległość do węgla, przez co mają mniej filtracji bo producenci uważają, że lepiej zrobić coś dłuższego niż dorzucić filty;) A jedna długie nie jest dobre chociażby z tego faktu jak już mówiłem, że więcej musisz się naciągnąć niż w małej a na dodatek do ust wejdzie mniej dymu...imo na plus małych;)

Szczelność bardzo ważna kwestia, w szczególności jeżeli chodzi o oferty jakie oglądasz.
    Trzeba się dowiedzieć, czy złącze między fajką a wężem jest spawane czy wkręcane, jeżeli jest wkręcane to tym bardziej nie polecam. Dobre są spawane bo są szczelne;) Poza tym w przypadku dwóch węży...jeżeli używałbyś w jednym czasie na raz dwóch węży to jest dość szczelnie ale jeżeli tylko jednego to jest problem, ponieważ pomijając wszystkie nieszczelności jakie są po drodze masz dodatkowe wyloty jakie są spowodowane dodatkowym wężem.
    Jeżeli masz jednowężówkę to masz wylot od węża oraz odprowadzacz powietrza naprzeciwko(takie coś z kuleczką). Przy dwóch wężach jeżeli używasz jednego...masz ujście dymu przez drugi wąż oraz przez dwa odprowadzaczae powietrza, czyli 3...trochę dużo...
    Aczkolwiek to są tylko moje przemyślenia bo mam jednowężową fajkę;) W Egipcie używałem 8 wężowej ale była ogromna więc to inna para kaloszy;)

Zdjęcia obu fajek: Fajka.rar - D-Shiznit - Chomikuj.pl 2 zdjęcia fajek+ zdjęcia węgli jakich ostatnio używam, naprawdę polecam, neseser na mała fajkę;)

A teraz meritum...
    Póki nie miałem znowu (sprzedana) małej fajki używałem na imprezach dużej, efekt był taki że mam przepaloną dziurę w stole, wypaloną dziurę w wykładzinę i wypaloną dziurę w panelach ;) Dodam dla jasności, że każda dziura była zrobiona innym razem.
    Duża fajka jest niestabilna, tak jak mówiłem w poprzednim poście do dużej fajki powinien być baniak o dużej średnicy a nie to co oferują tutaj, jest ona po prostu nie stabilna a na imprezie nie jest ciężko ją wywrócić.
    Wąż jaki otrzymasz do każdego zakupu to wąż standard, więc lepszą fajką dla niego jest pączek, czyli opisywana przeze mnie mała.
    Obecnie używam małej fajki na imprezach, nie ma szkód, a ludzie też są bardziej zadowoleni bo duża fajka miała pewne minusy, o których powiem za chwilę.
    Duża fajka zwiększa też koszty, duży cybuch potrzebuję duży węgiel albo dwa małe wegielki, potrzebuje też więcej tytoniu do załadunku, jest cybuch jest większy to też spala szybciej tytoń, więc częściej musisz go wymieniać, czyli cały czas koszty rosną. Niestety nie spotkałem się z cybuchem, który byłby dobry, czyli szeroki ale też o dużym zagłebienie (chodzi mi o to, że od czubka cybucha na którym umieszczasz folię do wnętrza jego dołu, gdzie dajesz tytoń powinna być większa odległość, żeby węgiel nie przylegał do tytoniu)
    Kolejnym mankamentem dużej fajki jest to, że ma dłuższą prowadnicę, czyli musisz się bardziej naciągnąć, żeby coś wyciągnąć ;) Efekt tego jest taki, że przy standardowym wężu zrobisz się czerwony od ciągnięcia a ilość dymu będzie mizerna, zważając na szybkość spalania tytoniu, to już w ogóle szlak cię trafi ;)
    Duże fajki mają też mniejszą ilość dziurek w prowadnicy a te dziurki są istotne.

Dziurki jak mi kiedyś tłumaczył jakiś arab są filtrem, im więcej dziurek tym lepiej. Moja mała fajka ma 5 duża ma 2 co i tak jest niezłym wynikiem jak na duże fajki.

Mała fajka wady...no to, że jest mała ale, żeby móc uznać, że duża jest lepsza to musi być naprawdę duża i porządna;) (http://www.shisha-wholesale.com/bilder/produkte/gross/Aladin-Shisha-Koufy-L-56-cm-Turquise.jpg)
    Także przejdżmy do zalet małej (pączka) nadaje się na imprezy ;) mniejsze prawdopodobieństwo zrobienia szkód, mniejsze zużycie tytoniu, łatwiejsza w czyszczeniu, łatwiejsza w przygotowaniu, łatwiejsza w użytkowaniu, więcej dymu, łatwiejsza do spakowania i zabrania.

Co do Twoich aukcji, szczerze radzę nie łasić się na dodatki w postaci węgli i tytoniu, w szczególności, że ten tytoń to nie tytoń tylko melasa.
    Tytoń/Melasa Łatwo rozróżnić tytoń od melasy mimo tego, że na jednym i drugim napisane jest melasa. Melasa cena za 50 gram około 10 złoty. Cena za tytoń za 50 gram około 25 zł (ceny sklepowe, nie allegro). Na allegro obecnie masz Melasa Fasil tytoń shisha fajka wodna 6+1 gratis (3733580723) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i np SHISHA MELASA TYTOŃ AL FAKHER 37 SMAKÓW PROMOCJA! (3725876098) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Jak spojrzysz na zdjęcie melasy w fasilu...praktycznie pływa. To jest właśnie melasa, tytoń jest kleisty ale nie pływający. Al fakher to chyba tytoń egipski;) Ja używam el Nakhla i polecam. Buszek robi dobre tytonie ale są dość drogie;)

Węgielki bardzo istotna sprawa, i warto sobie zadać sprawę, czy chcesz się otruć?
    Zacznę tak...kojarzysz ból gardła, palenie takie niemiłosierne jak jesteś chory...zwłaszcza w nocy jak się już idzie spać nachodzi takie palenie...straszne i jedyne co pomoże to te strepsilsy itp. Podobnie jest z tanim węglem, o ile zły wybór tytoniu może spowodować co najwyżej niezadowolenie to wybór węgla jest istotny.
    Tanie węgle, ze złego materiału powodują efekt taki jak opisałem powyżej.
    Osobiście nie używam węgielków pakowanych w "batony" są to takie węgielki po 8-10 sztuk, okrągłe, najczęściej samorozpalające się...pali się kilkanaście minut i palenia po tych kilkunastu minutach się odechciewa...cena około 5 złoty. Mój ziomeczek kupuje takie ale w innej cenie...jest to 8-10 sztuk węgielków kokosowych samorozpalających ale w cenie 15 złoty paczka ;)

Ja używam obecnie takich jak zamieściłem w paczce. 60 sztuk małych( dobre do pączka) kwadratowych węgielków kokosowych, cena 15 złoty.
    W kwestii węgla nie cena jest ważna bo jak widać ja kupuje w przeliczeniu na sztukę tanio, ale materiał.
    Jeżeli niewiadomo co to za materiał to nie warto kupować. Dobre węgielki są kokosowe, podobno lepsze są produkowane z łupin orzechów włoskich, ale jeszcze ich nie próbowałem. Te używałem wcześniej również były dobre http://shishe.pl/photos/fajka-wodna-wegiel-bamboocha-wegielki-naturalne-2200903545.jpg

Trochę długi wywód, ale temat jest warty uwagi i lepiej się w nim rozeznać, niż kupić coś i być niezadowolonym, pomijając już, że narażonym na utratę zdrowia;)
    Jakby co dalej służę pomocą. Tylko pisz dokładnie co chcesz wiedzieć, to nie będę takich wywodów uskuteczniał ;)

1 osoba to lubi.
  6. paxmack

paxmack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    Nie ma co kupować jakiś tanich badziewów, bo ich jakość wytworzenia jest mizerna. Jak już chcesz coś kupować, to najlpiej z gwintem, a nie uszczelkami, które się wyrabiają i są nieszczelne. Poza tym polecałbym na jednego weżą, a nie na dwa (chyba, że otwór jest gwintowany i można go zakręcić), ponieważ źle się pali. Najlepsze fajki, to oczywiście Mia, Nargilem, Aladin, a z tańszych Kaya i fajki jordańskie. Polecam poczytać BUSZEK - Poradnik i jeszcze inne fora, gdzie ludzie się znają i ci coś doradzą :)

7. Krawmaga

Krawmaga Świeżak Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Z gwintem osobiście nie polecam, zrypał mi się gwint i musiałem go teflonem uszczelnić,żeby było ok. Lepsze są jednolite.

8. YokaPL

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Rozumiem ale patrze na te w tych sklepach internetowych (nie allegro) i wszystkie mają uszczelki bez uszczelek już są droższe o wiele niestety ;(

9. paxmack

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    Że tak powiem...sam się nie zrypał ;)

10. Krawmaga

Krawmaga Świeżak Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    No wlaśnie w tym rzecz, że sie sam zrypał. Yoka nie bój sie uszczelek. I tak ich nie unikniesz, więc warto tylko postarać sie zeby byly dobrze dopasowane.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

11. YokaPL

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Chyba zaryzykuje i zamówie na allegro ludzie nie piszą komentarzy ze nieszczelne itp. wręcz przeciwnie same pozytywy hmm.Raz się żyje heh chyba ze znajde jakas inna :D

12. paxmack

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    Nie pisałem, że są nieszczelne :) Uszczelki podczas użytkowania się szybko zużywają i trzeba zachować ich odpowiednią konserwację, bo wtedy mogą powstać jakieś nieszczelność i **** z palenia. To jest twoja pierwsza, więc bierz to co tobie się podoba :)

13. Krawmaga

Krawmaga Świeżak Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Nikt tez nie mowil, ze nie mozesz zamowic z internetu. Mi chodzilo, ze jezeli masz mozliwosc to lepiej zobaczyc na zywo. A co do fajki dalej uwazam, ze jako pierwsza fajke polecalbym paczka. Nadaje sie do wszystkiego i na impreze i do filmu dla dwoch osob.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

14. YokaPL

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Rozuemiem ale u mnei w mieście nei znam żadnego sklepu gdzie mógłbym nabyć taką fajke suzkałem w necie czy coś jest w moim mieście ale nic nie wyszukałem ciekawego.Pomyśle jeszcze :D

15. YokaPL

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Zakupiłem shishe z allegro i powiem ze dobra jak na pierwszą shishe fajna przyjemnie się pali Dzięki za pomoc :D

Poleć forum