1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Skuteczność reballingu BGA XBOX i PS3

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez GCR, Wrzesień 1, 2013.

1. GCR

GCR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    gaillimh irl, ostróda pl
    Pytanie do osób zajmujących się reballingiem (nie mylić z reflow).

Na kilkanaście naprawionych sztuk konsol po ok miesiącu wróciły do mnie dwie 360 xenon, falcon i jedna ps3. Naprawy zacząłem ok 3 lata temu. Pracuję z achi ir sc pro. Uczyłem się na złomie lub uszkodzonych konsolach z rynku wtórnego, które po naprawie sprzedawałem dalej. Nie wiem czy jest sens dalej tracić czas na reballing, gdyż wydaje mi się, że nie jest to skuteczna naprawa, która będzie trwała przez lata. Być może wymiana chipów na fabrycznie nowe jest rozwiązaniem?

Osobiście gram na ps3 60gb po reballingu rsx już 6 miesiąc i nadal jest ok, poza wiatrakiem, który wchodzi na 3 bieg sporadycznie 4 i schodzi niżej. Ponoć to norma w tej konsoli, bo ma 90nm oba scalaki.

Oczywiście mam też xbox slim z rgh oraz falcona z rgh, który miał zrobiony reball gpu, ale boję się, że jak sprzedam to po jakimś czasie wróci z rrod

Jak wygląda sytuacja u Was w zakładach, bo szczerze powiem, że zaczynam rezygnować z usług

2. Lotnik421 Xbox One

3. the mistic

the mistic Banned

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Rób jak niektórzy dawaj mniej gwarancji niż to wytrzyma. A rrod zawsze prawie wraca.

4. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Osobiście kiedyś zajmowałem się BGA w Fatach i wszystko wróciło, mało tego reballingów nie robiłem wcale tylko wymiana układów zawsze na nowe, tylko prawda taka że nowych nie ma i nigdy nie będzie, każdy sprzedawca jak sprzedaje chipy GPU do konsol to są to chipy już zdejmowane z konsol, czasem wcale nie używanych (wada jakaś w płycie a nie BGA) lub mało używanych lub dużo, trzeba jednak trafić na uczciwego sprzedawce, a jeśli ktoś pisze że nowe proszę w to nie wierzyć, który, osobiście ja od rzekomo takiego brałem uczciwego (w sumie taki jest, bo biorę od niego stale układy do laptopów i nie narzekam) jednak i tak wszystko wróciło, Zephyr, Falcon, Xenon 1-2 miesiące i zwrot. Teoretycznie da się zrobić tak by pochodziło więcej, ale trzeba by zrobić FAN FIX czyli wentylator na stale 12V, ale wtedy jest uważam masakra z głośnością, ogółem temat sobie wymian GPU w Fatach dawno podarowałem, jak mam mieć zwroty, a wyjebek nie robię w sensie że dam 1 mies. Gwarancji albo wcale, zawsze dawałem minimum 3, w przypadku laptopów daję 6. Inna sprawa miałem info z innengo serwisu że oni po wymianie spokojnie dają 6 miesięcy, na reballing wcale ale i przyznali się ze konsola do 3ch miesięcy i tak wraca, jednak wymieniają GPU dają 6 mies. i rzekomo nie wracają hmm i coś mi się wierzyć nie chce, chyba ze uwyaz jakiejs specjalnej techniki daje Fan Fix, ale rzekomo tego nie robi. Ciężko określić co tak dokładnie robią, z tego co wiem odpowiedni profil wlutowania układu to tez Mega ważna sprawa, szczególnie aby układu nie przegrzać podczas wlutu to raczej główny Priorytet.

Slimkami sie zajmuję ciągle i do dziś, tutaj jeszcze mi nic nie wróciło, musisz tylko pamiętac o jednej rzeczy, zwykle gpu w facie lutuj na górze podczerwienią, a na Slimie gdy układ XCGPU jest metalowy, albo metal zamaluj markerem czarnym (chodzi o to ze metal odbija promienie IR) co powoduje ze układ jest niedogrzany (Czarny kolor lepiej absorbuje ciepło) w efekcie nie pomalowania markerem układu, góra Stacji BGA musiała by dać większa temp co ogółem jest dla ukladu drastyczne (większa temp) lub sposób 2-gi użj w Slimie góry HR (czyli hotaira) to takie 2 miałe zasady.

P.S w Slimie Reballing raczej nie wróci, Fat napewno, chyba że ją Mega pomodyfikujesz np

1) Dobra pasta,
    2) Uszczelnienie Tunelu
    3) Dziura w obudowie nad układem chłodzenia i zamontowanie dużego 14 cm Wentylatora który będzie wydmuchiwał ciepłe powietrze na zewnątrz ( bo jednak nie da się ukryć tylnie są za słabe i dlatego konsole/BGA dostają po tyłku
    4) Można jeszcze dać Fan Fix (generalnie fix robi się tylko na wentylu tym po stronie GPU, od CPU się zostawia po oryginalnemu) jednak chodzi strasznie głośno
    5) Zmiana w Nandzie konsoli w SMC wartości temperatur, np po zaniżać na wszystkich 6-ciu wartościach o 10 mniej.

A tak ogółem osobiście odstawiłem temat Fatów ze względu na zwroty lub poczekam na pewne informacje jak do tego podejść, bo nie lubię ludziom robić wyjebek, że skasuję za robotę, a potem niech się bujają no bo nie o to chodzi, robotę albo robi się dobrze i daję na to pokrycie papierem gwarancją albo nie robię wcale, a osobą które do mnie wróciły z zwrotem oddałem pełną kwotę za usługę (trudno byłem w plecy za układy, ale wolę tak niż mieć złą opinię Serwisu, dodam tyle że ci sami klienci nadal u mnie korzystają z usług tylko już w innych kategoriach napraw.

5. GCR

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    gaillimh irl, ostróda pl
    Chyba problem leży w technologii w jakich stare konsole są wykonane 90nm>. Nowe konsole nie wydzielają tyle ciepła. Spójrzmy nawet na ps3 fat 80gb prawie brak ylod. Nie chcę się zbytnio wypowiadać na ten temat, ale niedawno na aukcjach światowego giganta spotkałem się z usługą reballingu w technologii lead free w której człowiek wykonujący naprawę twierdzi, że lead free jest dużo bardziej wytrzymałe niż PB

http://www.youtube.com/watch?v=Xy0HPRbvc_Q

6. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Ciężko to wszystko określić wiadomo jednak że Autoryzowane Serwisy Napraw muszą korzystać z stopu PB FREE (standard ROHS) jednak nie autoryzowane chyba większość powiedzmy 90% wluty robi na kulach PB (mniejsza temp lutowania, a więc mniej karcenie układu przy wlucie, mniejsze karcenie laminatu, a dodatkowo twierdzą że cyna ołowiowa ma lepszą żywotność, jest bardziej elestyczna, co przy pbfree powoduje że się kruszy (utlenia) co powoduje że i pęka) co niektórzy przeczą, najlepsze jest jednak to iż był jeden artykuł i przytoczę kilka słów że w bodajże 200x roku wszedł standard Rohs czyli stosowanie stopu bezołowiego (Pbfree - lead free), jako że ekologia i te inne dyrdymały, ciekawe że nie dotyczyło to sprzętu samochodowego, medycznego i wojskowego ( wynikało by z tego że tam musi być lepsza,większa żywotność i mniejsza awaryjność, czyli nadal stosowanie stopu ołowiowego).

7. GCR

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    gaillimh irl, ostróda pl
    Racja zgadzam się z Tobą, bo w wojsku i w medycynie nadal używana jest technologia pb. Unia nakazała używać pb free dla zwykłych zjadaczy chleba wiąże się to chyba z problemem związanym z recyklingiem ołowiu. Temat nadal bulwersujący bo wykonałem poprawny reballing znajomemu na kulach pb i konsola po ok 6 tygodniach zdechła. Nie wiem co teraz robić. Wiem, że reflow pomoże na jakiś czas ale mi chodzi o długotrwałe rozwiązanie. Widziałem refurbished gpu z US za jakieś 20$ z 6 miesięczną gwarancją

8. Modbo

Modbo XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Poznań
    Potwierdzam. Posiadałem kiedyś stację Achi Ir-Pro SC i 99% konsol po reballingu przeprowadzonym poprawnie, wracała do mnie. Kwestia uszkodzenia to prawdopodobnie kuleczki na których jest osadzony rdzeń wewnątrz procesora. Gra niewarta świeczki, ta sama skuteczność co reflow.

9. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Ale archeolog...

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

2 użytkowników lubi ten post.
  10. Dav.e

Dav.e Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Po reballu wracały średnio po 2-3 miesiacach.

Wczytywanie...

Poleć forum