1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Skyrim kilka pytań

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez grin, Grudzień 5, 2011.

1. grin

grin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Po 111 godzinach w DS planuję zakupić TES Skyrim jednak przeczytał już sporo sprzecznych opinii i nie jestem do końca pewien czy będzie to dobry wybór.

1. Rozwój postaci - jest tak satysfakcjonujący jak ten z DS ? Czy faktycznie można przejść całą grą na 5lvl ?
    2. Grafika - jak wygląda na tle np. RDR ?
    3. Przedmioty - jak dużo jest broni, zbroi tarcz itd. ?
    4. Walka - sprawia satysfakcję czy po pewnym czasie nudzi ? jest zróżnicowana czy raczej powtarzalna ?
    5. Fabuła - jest tak tragiczna jak wszędzie piszą ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Jeżeli znasz angielski to możesz śmiało brać-gra na miesiące.

1.Na 5 levelu napewno gry nie przejdziesz.
    2.Zapiera dech w piersi.
    3.Ogrom.
    4.Satysfakcjonuje,ale bez rewelacji.
    5.Jest nierealna,ale poukładana.

Dla mnie Skyrim i Dark Souls to bezapelacyjnie gry tego roku.

4. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    1.Raczej wątpię że by ci się to udało
    2.Jak w RPG z serii TES średnia ale nie jest tragicznie ale akurat w takich tytułach grafa nie jest ważna
    3.Troche ich jest możesz też sobie ulepszać bronie, zbroje, tarcze, strój
    4.Walka zależy co rozwijasz i jaką bronią walczysz, zróżnicowana ale bez szału
    5.Nie spodziewaj się głębokiej historii, typowa fabuła dla gier z serii.

Ogólnie gra świetna

5. grin

grin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dzięki wielkie :)
    A jak wygląda sprawa z ulepszaniem broni. W DS było to dosyć kiepsko zrobione bo każda broń miała swoje maksymalne statystyki i przykładowo jak miecz miał 250 str to mogłem go ulepszyć do jakiś 330 a inny ciekawszy miał 150 str i mogłem go podbić tylko do 250 czyli patrząc z perspektywy pierwszego raczej bezużyteczny co owocowało na ogół tym że broni, które realnie są efektywne było niewiele. Jak wygląda to w Skyrim ?

6. randnd

randnd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    1. Nie gralem w DS. Ale watpie by udalo sie gre komus przejsc na 5 LvL. Nie da rady.Rozwoj postaci jest satyskcjonujacy - zalezy
    tez co przez to rozumiesz. Sprawia radosc lepsze wladanie bronia jednoreczna oraz lukiem.

2. Wg mnie wyglada lepiej od RDR. Momentami moze wystepowac pikseloza - ale ogolnie jest dobrze jak na takiego molocha.

3. Przedmiotow moze nie jest zaskakujaco duza liczba - standardowo sa zelazne, okute zbroje, elficke, smocze, ebonowe.
    Bulawy miecze topory mloty. Rozne rodzaju mozna napotkac bronie ktore sa zaklete co niejako dodaje smaku.

4. Jak w kazdej grez po pewnym czasie nudzi. Ale piekne jest to ze mozesz rownoczesnie rozwijac Łuk, Buławe i dodatkowo
    magie zniszczenia - odpwoiednie podejscie i walka nie nudzi.

5. Dla mnie fabula jest normalna :) Jest duzo fajnych misji pobocznych, questow dla gildi itp

7. kstraczewski

kstraczewski Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sochaczew
    jak jesteś po Dark Souls i szukasz czegoś podobnego to nie w Skyrimie. cudowny RPG, ale poziom trudności nawet na poziomie MASTER się nie umywa, ale nie o to w tym chodzi. po kolei.

1. Rozwój postaci to jedna z największych zalet tej gry. Najlepiej zaplanować od początku jak to poprowadzić. W żadnej grze nie można tak cudownie pomieszać tank'a z magiem czy łucznika z alchemikiem albo stworzyć typowo sztampowego złodzieja, skrytobójce, rycerza, paladyna etc. Niby każda z klas postaci ma od początku jakieś statyczne zdolności, ale można to olać i orka przeznaczonego do rozwałki zmienić na maga od przywoływania wilków. Dowodem genialności tego systemu jest to, że samą magię podzielono na 3 czy 4 kategorię, a i jeszcze warto dodać, że jest od groma perków i żadnego bzdurnego.

2. Grafika - lepiej na x360 się nie da. Strona techniczna sprawuję się bardzo dobrze. Głośno było o słabym czytaniu tekstur itp, ale to występuję sporadycznie i nie wpływa na odbiór. Co do level design i artystycznego poziomu grafiki to.. miażdży. Północ, południe, wschód, zachód - wszędzie jest inaczej. Miasta mają swój klimat, jaskinie, których jest mnóstwo, są fantastycznie różne. Wszystko od typowej wilgotnej groty, przez piękny mały "botaniczny las" w środku, po lochy pełne trupów. Rewelacja.

3. Jak dla mnie wszelkiego rodzaju ekwipunku mogło by być trochę więcej, zwłaszcza zbroi. Na szczęście wszystko można sobie urozmaicić zaklinaniem oręża albo polatać za unikalnymi w grze zbrojami/broniami.

4. Walka mi się bardzo podoba. Korzystam z łuku, tarczy i broni jednoręcznej. Feeling strzelania z łuku, oczywiście widok pierwszoosobowy, jest genialny. Strzały lecą tak jak powinny, a przy dołożeniu kilku perków satysfakcja jest jeszcze większa. Co do walki w zwarciu z każda godziną podobała mi się coraz bardziej. Widok FPP, blok, odpychanie tarczą i łup mieczem. Warto przy zadawaniu ciosów używać klawiszy kierunkowych. Wtedy naprawdę sprawia to frajdę. Ciekawy jest też dual wielding, ale tu polecam widok TPP. Niestety nie mam pojęcia jak jest z magią, bo nie używam. Ogólny system na plus.

5. Wątek główny jest krótki, spójny i normalny. Nic nadzwyczajnego. Wątpię żebyś od razu się za niego zabrał. Questy typowo poboczne typu przynieś, podaj, pozamiataj jak na ogrom świata i tak fabułę mają znośną, bo zawsze robisz coś po coś:). Questy poboczne (te większe) mają fabułę często lepszą od wątku głównego i potrafią zaskoczyć. Natomiast największym fabularnym plusem gry są zadania od gildii. Wojna między dwa różnymi legionami (po jednej stronie musisz się opowiedzieć) ma fajnie rozbudowaną fabułę i nawiązuje do całego Elder Scrolls, spiski w gildii magów czy też intrygi w dark brotherhood naprawdę potrafią wciągnąć. Reasumując - to nie jest świetnie napisana fabuła fantasy rodem z najlepszych książek, ale są momenty, że biegniesz oddać questa z ciekawością co się dalej wydarzy i jeszcze raz polecam korzystanie z gildii.

Na pewno to gra diametralnie inna od Dark Soul's, bo nie hardcorowa. Tutaj można się spokojnie przejść, rozejrzeć. Gra bardziej dla tych co lubią zbierać, szukać, oglądać i nigdzie się nie spieszyć. W każdym razie tak rozbudowanego RPG nigdy nie było. Czy tak dobrego? Tutaj można się spierać. Mimo to gra jest rewelacyjna i totalnie wciąga. 100h i nadal nie mam głównej fabuły praktycznie ruszonej. W żadnej grze nie spędzałem 30 minut na robieniu/ulepszaniu zbroi, sprzedawaniu czy też zaklinaniu jej:)

8. Wheelman

Wheelman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    4. Tak na prawde jest nudna przez te archaizmy silnika ktory zachowuje sie prawie tak samo jak Fallout 3, gram sobie z magia i toporkiem bedac jakims Jasczurem, plomieniami pale na odleglosc, gdy sie zblizaja tnie ich toporem, luk idzie na smoki bo odziwo zadaje lepsze DMG, mogloby byc lepiej ale jest w porzadku

9. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Dodam jeszcze,że walka ze smokiem zwłaszcza w nocy zapada głęboko w pamięci.

10. theRav

theRav Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Łódź
    Na 5 może i nie, mi się udało na 9. Rozwój postaci nie jest zbytnio satysfakcjonujący

Porównywalne

Mało, z każdego moba leci praktycznie to samo

W kółko to samo, niesatysfakcjonująca i powtarzalna. A strzelanie z łuku to kpina. Większe obrażenia można zadać pięścią.

Jest. Grę przeszedłem w jeden dzień intensywnego grania, intensywnego tylko dlatego że nieraz trzeba było przejść wielki kawał drogi.

Ogólnie moje odczucia do gry są raczej słabe. Dużo ludzi zachwala tą grę, ale jak dla mnie - jest przereklamowana. Gdyby tak zamiast singla, autorzy skupili się na tym samym ale w multi - coś by z tego było, na pewno.

11. Trybex

Trybex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    1. Obliwiona podobno dało się przejść na 1lvl i z tego co czytałem w Skyrim też da radę. Ja mam 40lvl ale przez całą grę gra się tak samo bo jest skalowany poziom przeciwników.
    2. Grafika jest śliczna by zaraz wpaść ostrą w pikselozę, ogólnie ok.
    3. Przedmiotów jest tak sobie, ale nie ma nic wyjątkowego. Każdą super tarczę/broń (cokolwiek) możesz zrobić sobie sam będąc na odpowiednim poziomie. Nie ma przedmiotów z historią. Pod tym względem słabo.
    4. Walka po pewnym czasie staje się monotonna. Ale tak to jest, bo przeważnie jak się gra to się człowiek decyduje na jeden styl walki.
    5. Fabuła jest słaba. Jest multum zadań, które się nie kończą (generują losowo typu przynieś/zabij itp), ale te fabularne są dość słabe bez ciekawych zwrotów akcji. Dialogi nudne na maxa.

12. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Zależy też jak grasz, RPG trzeba lubić bo to gatunek nie dla wszystkich, niektórzy grają aby grać i ciupią tylko wątek główny (jak zapewne theRav, bo niewierze że tknął poboczne questy i zrobił ich z 60) albo grasz tak jak się w gry RPG gra najlepiej, robisz wątki poboczne a wątek główny robisz jako wisienka na torcie.

Wczytywanie...

Poleć forum