1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Słaba jakość obrazu HDMI

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Dell, Luty 15, 2014.

1. Dell

Dell Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Trudno mi to dobrze obrać w słowa, ale kontury w grach są w kształcie schodków. Ogólnie cała grafika jest marna, coś na styl gry na komputerze w najniższej rozdzielczości itp.
    Telewizor to LG FULL HD 42 cale, a konsola podłączona jest kablem HDMI. W konsoli rozdzielczość ustawiona na 1080p. Zmiana na inną nic nie daje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ixikus

ixikus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A kabel masz dobrej jakosci?

Wysyłane z mojego HTC Desire HD A9191 za pomocą Tapatalk 2

4. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Kabel hdmi to hdmi...przesyl cyfrowy...

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

5. Dell

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Kabel jest od cyfrowego polsatu, więc raczej nie jest słaby.

6. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Mozesz jedynie regulować kontrastem i jasnością. Tak w6glada grafika na konsoli. Cudów nie ma

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

7. ixikus

ixikus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  8. Andrzej Gidzgier

Andrzej Gidzgier Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie zgodze sie ze kabel HDMI to kabel HDMI. Mam do tv podpięte dwa kable, jednym idzie dekoder od tv, a drugim Xbox. Ten od dekodera jest z biedronki za 8 zl, a od Xboxa kupilem za prawie 40 zl. W grach jakos specjalnie nie szukalem roznicy, ale w tv na kanalach sd i hd roznica jest kolosalnie widoczna golym okiem! Aż sam bylem zaskoczony, ale na innym dekoderze i tv jest taka sama roznica. Wiec na moim przykladzie smialo mogę stwierdzić że jakosc kabla robi duza roznice :)

Sent from my Lumia 625 using Tapatalk

9. Dell

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zauważyłem, że słaba jakość kontur jest szczególnie widoczna w NFS Rivals, a np, w NFS Hot Pursuit już tego nie ma, mimo, że jest ona starsza.
    W innych grach też jest to widoczne, jednak nie tak bardzo, jak w NFS Rivals.

10. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    To teraz może jeszcze wytłumacz co ma do tego kabel?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

11. BARAN20

BARAN20 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam mam taki problem ze jak Xbox jest podlaczony do internetu i wkladam gre nagrana Ihashem to robi sie aktualizacja i wyskakuje po chwili ze nie moze przeczytac plyty a jak jest odlaczony od internetu to chodzi wsztsko normalnie , gra sie wlacza i mozna grac, czym to moze bys spowodowane?? ma ktos jakas recepte na to?

12. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
  13. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    To nie wina kabla tylko konsoli i gier.
    To jednak stara generacja konsol i nie oczekuj od niej grafiki na poziomie HI-END'owego PC bo po prostu hardware konsoli nie może pociągnąć już lepszej grafiki i tyle. Tym bardziej mówisz o schodkach w textrurach czyli tzw. antyaliasingu którego w zasadzie w X360 i PS3 brak ze względu słabą moc obliczeniową tych konsol.
    Owszem jak pisałeś że jeden NFS wygląda lepiej od drugiego... jeśli producent danej gry lepiej przyłoży się do niej to będzie wyglądać lepiej, a jak oleje jej optymalizację to będzie wyglądać znacznie gorzej nawet od starszego tytułu. Zresztą na X360 znajdziesz na pewno sporo gier które nawet mimo pewnych ograniczeń konsoli będą wyglądały nieźle jeśli chodzi o jakość generowanej grafiki.

W kablu za 8zł a 40zł to na pewno różnicy nie będzie widać... - chyba że mowa o walorach estetycznych bo kabel za 40zł pewnie będzie grubszy, z ładniejszą wtyczką i jakąś pseudo plecionką na zewnątrz.
    Owszem w kablu za "kilka-naście złociszy" 8-50zł, a kablu za kilka-set złociszy np. 400/500zł znajdziesz "niewielkie różnice" w obrazie o ile posiadasz jakiś wypasiony i drogi TV za ładnych kilka tysiaków, a bardziej odczuwalna różnica będzie w np. dźwięku jeśli łączysz DOBREJ KLASY odtwarzacz BD z tak samo dobrej klasy amplitunerem i słuchasz muzyki poprzez kabel HDMI. Wiem bo przerabiałem w życiu już sporo kabli w cenach 400-500zł i w zasadzie tylko w dźwięku widziałem jakieś zasadnicze różnice (dynamika, separacja kanałów oraz jakieś tam inne niuanse)...

1 osoba to lubi.
  14. Mkbewe

Mkbewe Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lublin
    Jak jest słaby kabel to mogą się ewentualnie pojawić zakłócenia w postaci drżenia obrazu, czasami zaniki lub jakieś artefakty. Ale to przy kablach dłuższych niż 4-5m. Na pewno słaby kabel nie ma związku z kiepską grafiką. Xbox 360 jest już stary i nie ma co cudów oczekiwać. Też na początku byłem trochę zawiedziony grafiką (np. w BF4, które na PC wygląda dużo lepiej), ale teraz mi już to nie przeszkadza. Wkładam płytę i się bawię.;)

15. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Mam 20 metrów hdmi, jedynie co jest po podlaczeniu do dekodera znika sygnał. Podlaczenie do amplitunera wzmacnia sygnal i problem nie występuje. Pogorszenie grafiki nie moze byc

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

16. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Zgadza się bo to już za długi kabel jak 20m. - stąd gubi sygnał.
    Kabel HDMI to tylko cyfrowy przekaz więc tam albo sygnał jest lub go nie ma jak pisze Akir.
    W kablach analogowych owszem występowały zakłócenia z racji słabej jakości użytych żył w kablu lub jego długości, a w kablach cyfrowych zakłócenia nie występują.

17. 1speed1

1speed1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    1. Sprawdź czy na pewno masz dobrze ustawioną rozdzielczość.
    2. Sprawdź czy czerń jest dobrze ustawiona, np. na konsoli: Standardowo, a na TV - poziom czerni HDMI: Niski
    3. Poczytaj o kalibracji TV, bo to naprawdę potrafi dużo zmienić. Odpowiednie dostosowanie kontrastu i "jasności" oraz wyłączenie dynamicznego kontrastu, poprawy krawędzi i innych bejerów poprawia czytelność i wiarygodność obrazu :)

Akurat twórcy Rivals się nie przyłożyli, bo jestem pewien, że gra mogła wyglądać dużo lepiej. Chociażby taki Crysis 3, Metro Last Light, Gears of War 3 czy Halo 4 wyglądają znakomicie na tak "starym" technologicznie sprzęcie :)

Wczytywanie...

Poleć forum