1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Słabe noty = dobra sprzedaż Duke Nukema

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Groszq, Czerwiec 15, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Groszq

Groszq Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    I bądź tu człowieku mądry. Kilkanaście lat oczekiwań na kontynuację Duke Nukem, po premierze gra zbiera fatalne noty, a mimo to się sprzedaje. Magia Księciunia wciąż żywa?

Wpierw może trochę faktów. Średnia ocen na dwóch największych serwisach zbierających noty to:

• Metacritic: 48/100 na podstawie 33 recenzji (użytkownicy dali 38/100)
    • GameRankings: 44.18% na podstawie 19 recenzji

Jak widzicie nie wygląda to zbyt różowo. Zaślepieni fani nie powiedzą złego słowa, ale najwięcej do powiedzenia ma reszta. Mnie osobiście bawi humor zawarty w grze, ale są momenty monotonne i powtarzalne. Na dodatek analitycy z Sterne Agee oświadczyli w raporcie, że gra sprzeda się w 1.5-2 milionów egzemplarzy. Za to największą niespodzianką jest fakt, że Duke Nukem Forever wskoczył na pierwsze miejsce sprzedaży w UK, detronizując L.A. Noire od Rockstar. I weź tu zrozum graczy…

Więcej informacji o Duke Nukem Forever i innych grach znajdziesz na XBOX Magazyn *****.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. ZDZISIU222

ZDZISIU222 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak już wcześniej powiedziałem. Kupa zawinięta w sreberko sprzeda się świetnie, jeśli tylko powie się ludziom że to czekolada.

4. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Widocznie poprzednie części gry zyskały bardzo dużą liczbę fanów, którzy zakupili najnowszą odsłonę. Ja nie należę do tej "starej generacji" i tylko raz, przed chwilę miałem kiedyś okazję zagrać w manhatan project, więc moja ocena jest jak najbardziej obiektywna (przynajmniej mam taką nadzieje :D). Gra moim zdaniem to typowy średniak. Humor i ironia w grze jak najbardziej występują i to jest ciekawe, w zasadzie gra jest jaka jest ze względu na samą postać Duke'a. Nie jest to jakiś bohater, który przez całą grę nic nie mówi i ma maskę na twarzy (np. dead space). Ma własną osobowość, która może się podobać. Reszta elementów, takich jak grafika czy sam gameplay pod każdym względem mógłby być lepszy.

5. kenczi

kenczi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To coś jak O.S.T.R w polskim Hip-Hopie

6. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Hmm generalnie nie miałem okazji jeszcze zagrać, ale po gameplayach mój zapał co do kupna Duke'a ostygł. Poczekam aż któryś znajomy kupi :D

7. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Kolejny dowód na to, że sprzedaż nie jest wyznacznikiem jakości :)

8. i.T

i.T Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Tym razem pojecahli na tytule i ludzie z senstymentu sięgali do kieszeni. Następny DN (o ile kiedykolwiek wyjdzie) sprzeda się już na poziomie, na jaki zasługuje.

9. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    Pewnie większość to była preordery i teraz ludzie myślą o jak najszybszej sprzedaży Duka... A co do humoru to i tak średnio wypadło, ale ogólnie dało sią grać.

10. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Tak jak napisałem już w dziale Dysk. na temat Gier (opinia na temat tej gry). Że patrząc na to jako zwykły gracz (bez sentymentów do starszych wersji, patrzenia na niekończącą się opowieść powstawania tej gry) jest ona po prostu cienka, czyt. niedorobiona. Po tylu latach oczekiwania i zapewniania że to będzie dobry tytuł gracz otrzymuje kiepską grę.

Więc nie ma się co dziwić że noty są takie niskie. Bądź co bądź czy to Duke czy nie gra jest kiepska.

A dlaczego się sprzedaje? Bo jest dużo osób którzy nie wierzą w to że gra jest kiepska i chcą się same przekonać bądź po prostu kupują ze sentymentu do tego że jest to (nieudana) reinkarnacja Duke Nukem.

11. topol92

topol92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W tych czasach rzadko można spotkać taką dbałość o klienta, ja tam bardzo się cieszę z tego co zrobili :)

12. MixMachine

MixMachine Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    KnO
    Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że na DNF patrzy się przez pryzmat gier jak CRYSIS, COD czy BF, stąd też niższe noty.
    Gdzie Crysis i CoD są to gry jak dla mnie z zawyżoną oceną recenzji, strasznie przereklamowane. W moim osobistym odczuciu te gry są... Po prostu słabe.

13. Floyd

Floyd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Żyrardów
    Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

14. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Battlefield przereklamowany i słaby? Chyba nie graliśmy w tą samą grę... Seria Battlefield rządzi na rynku strzelanek czy tego chcesz czy nie, a Duke Nuke jest po prostu SŁABY

ps - Obrażanie na tym forum Battlefielda jest dosyć ryzykowne ;)

15. MixMachine

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    KnO
    A gdzie ja napisałem, że BF jest słaby? Odnosiłem się w dalej części wypowiedzi do dwóch gier co jest raczej oczywiste. Czytanie ze zrozumieniem widzę jest na żenująco niskim poziomie... Sigh.

Wolę DNF zdecydowanie bardziej jak nudnego Crysisa, czy powtarzalnego jak flaki z olejem i rzygowinami CoD.
    Nie jest to gra idealna, daleko jej do tego, oczywiście, jednak mimo swego kiepskiego wykonania trafia w gusta niektórych jak mnie, zdecydowanie bardziej jak C2 i CoD. Zrozumcie to wreszcie niektórzy.

I tak, gróź mi zbanowaniem czy czymś innym za posiadanie własnych poglądów. Gratuluję.

16. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ale wszystko bierzesz na poważnie. Nie grożę ci żadnym zbanowaniem, po prostu na tym forum zdecydowana większośc userów gra i bardzo lubi BC2, więc HUMORYSTYCZNIE napisałem, że 'obrażanie' Battlefielda jest ryzykowne. Call of Duty i Crysis też są grami bardzo dobrymi, i pewnie nie lubisz ich dlatego, że wymagają trochę więcej niż tylko zmniejszenia świni i zdeptania jej.

17. MixMachine

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    KnO
    Tia. Wymagają więcej - idziesz do przodu i naciskasz RT; toś mnie rozbawił, rzeczywiście jesteś zabawny ^^

Bardzo dobre, ta. Dla typowego chyba targetu popkulturowego. Nauczysz się jeszcze w swym życiu, że nie wszystko co reklamują jest takie jakie mówią, że jest. Crysis poza grafiką nie ma nic do zaoferowania, a CoD... Poza multiplayerem. Ale jako, że dostają wysokie noty, które równie dobrze można kupić, to większość ludzi stwierdza "o to musi być zajebi*ty, skoro reklamują i zachwalają wszędzie" i tak sobie wmawia. Nie dzięki.

18. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Duke Nukem miał tylko dobrą reklamę i był zachwalany, a wyszło gó*no. Daj spokój.
    Poza tym, co ma miec FPS do zaoferowania poza świetnym, genialnym multi? COD to ma! A nie czekaj... Jeszcze Spec Opsy, split-screen, Zombie i prześwietna,trzymająca w napięciu kampanię... Ale co tam - 'Duke to Duke'
    Co ma do zaoferowania Duke? Nudną jak z flaki olejem kampanie, oblaną rzygowinami multi. Twórcy zawinęli g*wno w sreberko, i taka jest prawda.

Przy tym 'czymś' Call of Duty to symulator wojenny.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  19. MixMachine

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    KnO
    Czego chce FPS'a? By był dobrą rozrywką dla jednego gracza, po sieci nie gram już od dawna.
    CoD single ma kiepskie, nie oszukujmy się. Ale przez takie dzieciaki i psychofanów ma wielkie wsparcie użytkowników, a wydawcy Wam robią tylko wodę z mózgu i wciskają co rok to samo tylko z inną okładką :)

Masz kiepskie argumenty, oklepane przez psychofanów. Nie będę Cię obrażał, nie będę Cię szykanować za gust, przez który uważasz takie, a nie inne gry za lepsze, Twoja sprawa. Jadąc po serii Half-Life dopiąłeś swego i pokazałeś mi z jakim człowiekiem mam doczynienia i jak Cię traktować.

Do cholery zrozum wreszcie, że nie wszystkim pasuje ten wciskany przez mass-media chłam. DNF to jakaś alternatywa dla tego czegoś co nazywasz super-wielkim przebojem. Może i jest, fakt, ale tylko finansowym przebojem, za który płacą ludzie naiwni.
    I proszę Cię, dorośnij. Nie wiem ile masz lat, nie wiem kim jesteś, ale zachowujesz się... Tak jak się zachowujesz. Czas sobą coś zacząć reprezentować.

DNF mimo wszystko życzę jak najlepiej, bo liczę, że zrobią kiedyś coś jeszcze, coś co będzie doceniane przez ludzi Twojego pokroju.

20. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ja kolegę popieram. Na multi dla mnie Cod ma dużego minusa gdyż po prostu jest nudny. A Duke'a warto obadać chociażby dla samej rozwałki z humorem na czele.
    Skoro kolega lubi kupować to co inni bo jest to wielki przebój to po prostu jego sprawa heh. Ja tam nie sugeruję się tym co ludzie kupują dlatego ani jednego Cod'a jeszcze nie kupiłem. I nie kupię. MixMachine ma rację również z Crysis 2 - po przejściu gry w singlu (jak wspomniałem wcześniej - nie gram na mutli poza CS 1.6 i WoW) czułem niedosyt. Gdyż gra jest bardzo krótka, liniowa, co prawda bardzo ładna, ale po 3-ech godzinach grania dosyć nudna. Czy tego chcesz czy nie K0TAKU właśnie takie marki jak BF, CoD, Crysis wypaczają myślenie graczy co prowadzi do tego że ludzie przestają doceniać takie marki jak Duke który wygląda nawet spoko. Może starsi gracze docenią księcia.

21. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Pojechałem po serii Half Life? Nie chodziło mi o to, że BF3 jest najlepsze, tylko o to, że BF3 umili czas na oczekiwanie na Half Life'a. Może niejasno to napisałem, ale właśnie taki miał byc przekaz. Bo widzisz, jesteś graczem starszego pokroju, i byc może nie pasują ci dzisiejsze produkcje. U mnie jest wręcz przeciwnie. Nie widzę nic fajnego w bezsensownym strzelaniem do wrogów. DNF jest chwalony głównie przez starszych graczy, takich, którzy się na serii DNF wychowali. Czego ja oczekuję od współczesnych gier(głównie FPS) - świetnego multi, ładnej grafiki i kooperacji. A Ty - rozpierudchy. I proszę, nie obrażaj mnie, bo można to wyczuc po twoich wypowiedziach.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum