1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Slenderman

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Sanrajs, Wrzesień 6, 2012.

1. Sanrajs

Sanrajs Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    "Slender Man" to pseudonim nadany tajemniczej postaci widzianej w tle kilku zdjęć w jednym z tematów forum SomethingAwful. Zdjęcia pokazywały dzieci i pewnego człowieka o smukłej sylwetce, czasem pojawiającego się w długich, poskręcanych włosach przypominających macki. „Szczupły mężczyzna” został odkryty na forum SomethingAwful w wątku skupionym wokół pożaru w którym zginęło wiele dzieci w latach 80-tych. Opisuje się go jako osobę noszącą czarny garnitur i czarny kapelusz, a jak sama nazwa wskazuje, wydaje się on być bardzo chudy i zdolny do rozciągnięcia swoich kończyn oraz tułowia w długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty nie z własnej woli.

Nie wiadomo czy pochłania, zabija lub porywa swoje ofiary do nieznanych miejsc lub innych wymiarów, gdyż nie ma żadnych dowodów lub śladów do wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków. Jak dotąd niewiele wiadomo, ale jego cele i siedliska są dość wyraźnie uzgodnione. Ma potrzebę porywania dzieci i często pojawia się tuż przed zniknięciem dziecka lub nawet kilku na raz. Wydaje się pojawiać w miejscach ukrytych we mgle, parkach lub lasach, co jest najprawdopodobniej jego sposobem na kamuflaż. Należy również zauważyć, że dzieci były w stanie go czasem zobaczyć, gdy w pobliżu nie było żadnych dorosłych, chociaż mówi się, że niektóre dorosłe osoby też go widziały. Dzieci również mają sny lub koszmary o „szczupłym mężczyźnie”, tuż przed ich zniknięciem. Powstaje mnóstwo dyskusji dotyczących możliwości zobaczenia „Slender Man’a” przez inne osoby niż jego ofiary. Wielu ludzi jednak wierzy, że jeśli widzisz „Slender Man’a” to jesteś jego ofiarą lub celem, chociaż nie ma na to żadnych dowodów.

Zdjęcia:

Dokument:

The Slender Man Documentary - YouTube

Komentarz ode mnie:

Jestem świadom, że owe zdjęcia mogą być fotomontażem a nagrania audio również zmontowane. Istnieje również możliwość, że za porwaniem dzieci stoi zwyczajnie jakiś psychopata. Jednak od najmłodszych lat interesowały mnie takie historie nawet jeśli były mało prawdopodobne i to się we mnie nie zmieniło. Może niektórzy z was pamiętają program "Nie do wiary" prowadzony przez pana Trojanowskiego, uwielbiałem go oglądać. Wracając do tematu to chciałbym usłyszeć waszą opinię na temat slendermana. Może jednak ktoś wracając do domu późnym wieczorem widział jakiegoś wysokiego jegomościa w czarnym garniturze, który zachowywał się podejrzanie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. harrymason88

harrymason88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    BDG
    Co do Nie do wiary to kazdy odcinek obejrzałem na prosbe widzów nagrali nowa serie Trojanowski ma wlosy do ramion i troche sie postarzał:D

4. bembenos

bembenos V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Wierzącym w takie materiały to się chyba sufit na głowę spadł.

5. karbon1992

karbon1992 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Przecież to jest próba stworzenia miejskiej legendy sami twórcy slanderman'a to przyznali

6. Sanrajs

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    bemben jak zwykle diss w komentarzu ala rychu peja wnoszącym wiele do tematu.

Karbon możesz mi wskazać tych twórców i ich słowa na ten temat? Jestem ciekaw na czym sie wzorowali i co ich do tego sklonilo? :p

7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Temat już był. Pamiętam, że właśnie czytałem o tym tutaj na forum..

PS. Brakuje jeszcze jednego zdjęcia. No bardziej Art'a ukazującego Slendermana.

Była to jedna z najbardziej popularnych miejskich legend.

8. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    powiem tak:
    zainteresowałem się trochę tematem i uważam że to mocno naciągane.
    większość zdjęć jest ściśle związana z drzewami - a to w lesie, a to w parku..
    nietrudno w takich miejscach doszukiwać się wszelakich form, zaczynając od tych najprostszych kończąc na tych najbardziej wyszukanych.
    trochę to przypomina gapienie się w chmury - przypatrując się KAŻDEJ zawsze można znaleźć kształt coś przypominający.
    myślę że to kolejna bajeczka dla niegrzecznych dzieci:
    "jak będziesz dalej taki niegrzeczny to przyjdzie po Ciebie slenderman"

9. karbon1992

karbon1992 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Co ja gram: Slender. Najstraszniejsza gra tego roku?

cytuję
    Sieć również ma jednak swoje urban legends. Najpopularniejszą z nich jest z pewnością właśnie Slender Man (albo Slenderman, bo i taką pisownię się spotyka). W całej historii jest jednak pewien aspekt ironiczny. To bowiem miejska legenda stworzona z pełną premedytacją, pełną świadomością tego, że "ej, tworzymy miejską legendę".

Wszystko zaczęło się 8 czerwca 2009 roku na forum Something Awful. Ogłoszono tam konkurs, w którym zadaniem było takie spreparowanie zwyczajnych zdjęć, by wyglądały na fotografie zjawisk paranormalnych. Ich twórcy wgrywali je następnie na rozmaite fora miłośników UFO, duchów itp., dorabiając do nich zwykle rozmaite niestworzone historyjki, i mieli przy tym pewnie niezły ubaw.''

Niewierzyłem osobiście ze ludzie zaczną w to wierzyć a jednak...

10. bembenos

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28

? Diss? Nie wnoszę nic do tematu? Po 1. to jest dział OFFTOPIC, PO 2. Wyraziłem SWOJE WŁASNE ZDANIE na ten temat, które mam prawo wyrazić.

11. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja się niesamowicie Slendermana boję. Mówcie co chcecie, ale to może być prawda. Zobaczcie to zdjęcie

Slenderman uchwycony w jeden z moskiewskich piwnic, krążą plotki że autor zdjęcie zmarł 'w tajemniczych okolicznościach'. Będąc raz wieczorem w lesie na wsi, też zobaczyłem coś na kształt Slendermana. Poświeciłem latarką i tyle co go/to widziałem. Czytałem wczoraj na CNN.com że Amerykański Instytut Zjawisk Paranormalnych oficjalnie zajął się sprawą Slendermana - został on sklasyfikowany jako 'potencjalnie niebezpieczny' i co więcej - ludzie zgłaszali że widzieli go głównie w rejonach Meksyku i zalesionych obszarach Ameryki Południowej. Mało tego - w raporcie czytamy, że pierwsze doniesienia o tajemniczej postaci bez twarzy w garniturze pojawiły się już 1956r!

12. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    jak zwykle.
    w sumie trafil się dobry moderator działu offtopic :)

czyli przedstawiłeś nam czystą fikcję w formie nauki w którą chciałeś abyśmy wierzyli. co dalej z tematem?............

13. SuchyRR

SuchyRR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Opole
    Ja wierze ze istnieja istoty poza ludzkie, moze to i bajka ale ja sie boje takich istot/rzeczy.

Wysłane przez mojego fołna przez Tapatalk 2.

14. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Tak rodzą się choroby psychiczne

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

15. Sanrajs

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Za dużo caps locka i znaków zapytania. Twój "komentarz" zaparł mi dech w piersiach, jego bogactwo słowne i Twoja elokwencja. Go on, więcej takich.

@ a propos tematu

Nie twierdzę, że taka istota istnieje a jedynie sugerowałem taką możliwość i chciałem zobaczyć wasze opinię w tej sprawie. Po prostu podobają mi się takie sprawy z pogranicza fikcji i rzeczywistości więc założyłem ten temat. Jeśli to jedynie miejska legenda to zdobyła ogromną popularność skoro ludziom chce się przerabiać zdjęcia bądź nagrania audio lub wideo. Możliwe, że czerpią z tego pewnego rodzaju przyjemność, gdy pomyślą, że ich dzieło potrafi napawać innych strachem. Z drugiej strony jest wiele osób, które szukają takich przerażających tematów aby poczuć dreszcz emocji.

16. Onicniepytaj

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    I ludzie wierzą w ufoludki i postacie religijne typu diabły i inne bzdety.

17. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    'Diabły i inne bzdety' zostawmy, ale nie wiem jak niesamowicie ograniczonym umysłowo trzeba być, żeby nie wierzyć w żadne życie pozaziemskie.

1 osoba to lubi.
  18. bembenos

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Życie pozaziemskie a straszydła z rosyjskiej piwnicy albo lasów to dwie inne rzeczy jak dla mnie.

19. Onicniepytaj

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hmm odnoszę wrażenie, że chcesz mnie obrazić. Bo nie wierze w te "rzeczy". Nie wierzę w życie pozaziemskie. Jestem skłonny uwierzyć, że jak się umiera to jest czyszczenie wspomnień i rodzimy się na nowo. Ale nie żadne kreatury czy inne badziewia.

I jakbyś nie wiedział to każdy jest ograniczony umysłowo. W końcu nikt z nas nie korzysta w 100% z niego :p

20. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    zabawne jest trochę to co każdy mówi, człowiek nie jest w stanie wykorzystać całkowitych 100% swojego mózgu.
    no to ile powiedz? 10%? 50? 75?
    najśmieszniejsze jest to, że gdyby każda forma istnienia która posiada mózg ( ! ) nie mogła wykorzystać jego 100% to... byłaby niedorozwinięta.
    jakaś tam część mózgu służy do chodzenia, odczuwania bólu, chłodu itp itd i każde 1% niemożności wykorzystania go to upośledzenie.
    mit ten został stworzony na potrzeby filmów science fiction z obcymi w roli głównej żeby pokazać jacy Ci obcy są inteligentni.
    oni wykorzystują pełne 100% i mają latające samochodzy i gumowe budowle a ludzie tylko 25% i mają chaty z cegły i jeżdżą konno.
    naukowcy nie są w stanie jakie bodźce są wywoływane przez jakie części mózgu ale nie znaczy to że nie możemy wykorzystać go w 100%. po prostu mało o nim wiemy i tyle :]

##############################################

jak dla mnie cały ten slenderman jest dość mocno naciągany.
    zastanawiam się czy jeśli stworzyć masową plotkę, nawet teraz na tym forum i puścić ją w obieg mając przy tym dość mało wyraźne zdjęcia czy materiały łatwe do podważenia wymyślając przy tym jakąś straszną lub niewiarygodną historię to czy za kilka lat nie powstałoby więcej takich.... slendermanów...

21. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Obalmy kilka mitów.

Slenderman to fikcja, nie ma czegoś takiego, koniec tematu.

'Ufoludki' istnieją. Miliardy gwiazd, miliony galaktyk i niby mamy być sami w tym całym gównie? Cóż za egoistyczne podejście. 'Kosmici' istnieją czy tego chcemy, czy też nie. Nie jestem w stanie określić, czy są wśród nas, ale gdzieś są na pewno. Co gorsze - jak możemy być pewni, że istnieją gatunki słabiej rozwinięci od nas, tak też istnieją gatunki, które wyprzedają nas technologicznie o miliony lat. Przerażająca perspektywa, czyż nie?

Jeśli chodzi Ci o 'kosmitów' - zgadzam się. Jeśli zaś chodzi Ci o życie po śmierci... no nie za bardzo ;)

Heh. Że niby ta teoria, która mówi, że ludzie wykorzystują tylko 10% z możliwości mózgu? Wielokrotnie zostało potwierdzone, że są to bujdy. Wykorzystujemy swoje 'szare komórki' w 100%. Po prostu wraz z ewolucją, ewoluuje również mózg. Powiększa się, 'zagęszcza', a co za tym idzie, jesteśmy coraz mądrzejsi (czego po społeczeństwie jednak nie widać...). Porównując nas do ludzi z np. 1800 roku, większość z nas jest geniuszami. Stąd pewni kretyni wyciągnęli tezę, że uczymy się wykorzystywać nasz umysł w większym zakresie...

Poleć forum