1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Slim 4GB vs Slim 250GB

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez SworSky1995, Wrzesień 2, 2010.

1. SworSky1995

SworSky1995 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam.
    Już wcześniej pisałem z podobnym problemem, ale trochę się zmieniło.
    Xbox'a "kupuję" już od ponad miesiąca i mam 2 wyjścia. Za tydzień kupić Xbox'a Slim 4GB + (dokupić) headset, pendrive 4GB lub poczekać dokładnie do 9 października (moje urodziny) i kupić Slim 250GB.
    Dodam tylko, że konsola będzie służyć tylko do gier (filmy itp. odpadają, więc dysk i tak byłby praktycznie nieużywany). Może po kilku miesiącach, gdy dyski do Slim'a wejdą do sprzedaży dokupię go.
    Które rozwiązanie byłoby lepsze?
    Bardziej jestem skłonny do 1 opcji. Po pierwsze konsola byłaby matowa i nie miałbym problemu z odciskami etc. Po drugie dostałbym konsolę miesiąc wcześniej. Po trzecie miałbym dodatkowe 4GB po dokupieniu dysku ;D
    Jedyny minus opcji pierwszej to chyba brak dysku, przez co napęd by się szybciej popsuł (?)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Rudy96

Rudy96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żagań
    Ja wolałbym poczekać ten miesiąc i mieć 246gb więcej :p Wiem, że ciężko jest wytrzymać, ale....warto :D
    Co do odcisków na połyskającej konsoli, no to już jest kwestia gustu. Mi to bez różnicy, chociaż sam musiałbym tego doświadczyć :) Na pewno trzeba będzie częściej przecierać konsole, bo odciski i kurz będzie mocno widać :DD

Dyski są już 250gb do Slim(lub dopiero wejdą) ale cena jest tak wysoka, że przekracza koszt za konsolę z dyskiem 250gb(jak dobrze pamiętam, to chyba o 50$, a to dużo)
    Na początku też mówiłem, że po co mi taki wielki dysk, skoro też konsolę będę używał tylko do grania. Jednak okazało się, że przy grach od Rockstar, granie było uciążliwe(Midnight Club Los Angeles i GTA IV). Powód? Tekstury, które nie nadążały się wgrywać przy szybkiej jeździe samochodem :p Instalacja pomogła w zupełności a i hałas mniejszy. No chociaż w przypadku Slim nie jest to tak duża różnica :) Teraz na dysk zrzucam gry tylko z dużym obszarem(te dwie powyższe i Test Drive Unlimited). I tak z 60gb zostało mi 39 lub 37gb(jakoś tak)
    Jeżeli konsolę Będziesz podłączał do Xbox Live to dysk duży obowiązkowy. Raz, drugi sobie ściągniesz demko, jakieś DLC, pierdółki i w ten sposób uzbiera się dość dużo :D

4. SworSky1995

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie pomyślałem o tych demkach etc.
    Dzięki za odpowiedź.

5. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Teraz można spokojnie kupić pendrivy 16GB (Xbox obsługuje pamięci USB do 16GB) za jakieś 100zł z hakiem, na nim spokojnie zmieścisz dodatkowo parenaście dem/DLC i nawet jakąś grę może wrzucić. W sumie by wtedy było 20GB razem z wbudowaną pamięcią, a można wpiąć więcej niż jeden pendrive (nie jestem pewien ile przy Slimie)
    Oczywiście z dyskiem by wyszło taniej niż kupienie 10 pendrajwów, ale jeżeli ktoś gra w danej chwili w jedną grę którą wrzuci na dysk, i nie potrzebuje tych 250GB to opcja lepsza

6. Aviox

Aviox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gdańsk
    Dysk to przydatna sprawa - konsola chodzi ciszej, nie rysujesz plytek, nie tyrasz napędu.

Dokupujac dysk do konsoli "później" stracisz jakieś 150 zł ... Dyski kosztują aż 130$ czyli ok 450 zł (!), lepiej wiec chyba odrazu dołożyc te 300 zł do konsoli z dyskiem 250 GB.

7. Mikolak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Nie zapominajmy że mówimy tu o oficjalnych dyskach M$ które są zawsze dużo droższe. Z tego co wiem to już pracują ludzie nad przystosowaniem dysków WD pod nowego Xboxa

8. SworSky1995

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Więc biorę wersję bez dysku + pendrive 16GB.
    Gier nie będę miał dużo i te które przejdę kilka razy to będę sprzedawał, bo nie zamierzam ich kolekcjonować. A 20GB mi wystarczy.

9. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Poczekaj i kup Slima 250 GB,lepiej na tym wyjdziesz.
    A jesli zalezy Ci tylko na grach to dysk tymbardziej potrzebny bo plytka sie nie bedzie rysowala i xbox bedzie o wiele ciszej chodzil.

10. freeq_

freeq_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kędzierzyn-Koźle
    Mam Slima 250GB i nie wyobrażam sobie męczyć się z pamięcią 4GB, po pierwsze, napęd jest tak hałaśliwy, że chyba bym nie wyrobił jak bym miał cicho głos, instalacja gierki na dysku = bezgłośna praca konsoli i nawet gdy jest cicho wgl jej nie słychać, co do obudowy typu "glare" no fakt, trochę denerwujące, ale w gruncie rzeczy, fajnie wygląda na półce, ja bym czekał na 250GB i mamy totalny konkret :D

11. Mikolak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    @Marf To jest Xbox Slim, nawet z płytką chodzi ciszej niż starsze chodzące z dysku
    Jak mu zależy na grach głównie solo, które potem sprzeda to właśnie mały dysk starczy - gra ma średnio jakieś 7GB, więc 2 gry na raz się zmieszczą i będzie miejsce jakby co na DLC i dema jeszcze.
    Po co ma mieć dysk 250GB jak na raz więcej niż 2-3 gry na nim mieć nie będzie?
    Marnowanie i kasy i dysku

@up
    W moim 4GB chodzi bardzo cicho.
    A co do obudowy to już zupełnie kwestia gustu, ale ja wolę matową bo nienawidzę ścierać odcisków palców (wystarczająco już mam na komórce dotykowej) ;) Poza tym porównując w sklepie to obudowa 250GB była bardziej śliska = podatniejsza na wyśliźnięcie się z palców przy przenoszeniu :D

12. freeq_

freeq_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kędzierzyn-Koźle
    Nie no, mój X leży sobie, nie transportuję go nigdzie, ale fakt, jest "śliski" ale w przypadku konsoli telewizyjnej to jest chyba, najmniej istotna wada ^

13. Mikolak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    No tak. Ja moją bardzo często przenoszę trasą monitor-telewizor i często też do drugiego domu, więc u mnie 'śliskość' przy wyborze też miała jakieś znaczenie.
    Tymbardziej z młodszym bratem który ciągle ją obraca żeby zobaczyć co tam z tyłu za dziurki są :D

14. stenders1987

stenders1987 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mikolak ,czy Ty w ogóle widzisz co Ty piszesz ?????? Ta Twoja 'śliskość' to największa bzdura jaką słyszałem, jeżeli na decyzję o kupnie sprzętu za 1k ma wpływać taki absurd jakim jest 'śliskość' konsoli to gratuluję. Wszyscy oczywiście cieszymy się ,że masz nową konsolę ale nie doradzaj źle koledze, szkoda jego pieniędzy. Dysk 4gb to nic ,a możesz poczekać miesiąc ,który teraz wydaje się być masą czasu ale po tym miesiącu masz normalną konsolę z dużym dyskiem i z której możesz w pełni korzystać no ,bo przecież nie kupujesz X'a tylko po to żeby pograć w parę tytułów ,a nawet jeśli teraz tak myślisz to pewnie zmienisz zdanie, tak mi się przynajmniej wydaje, ale to moje zdanie ;]

15. Rudy96

Rudy96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żagań
    Moim zdaniem sprzedawanie gier jest trochę bez sensu(no chyba, że te sportowe wychodzące co rok). No bo jak się jakaś gra nieziemsko spodoba to szkoda ją sprzedawać, czasami się do niej wraca na jeden dzień, żeby jeszcze trochę sobie pograć :p Biorąc mój przykład, NFS Most Wanted to jedne z początkowych tytułów na X'a, a nie mam zamiaru go sprzedawać, bo jest dla mnie jedną z lepszych ścigałek i często sobie wracam do niego. No i ma świetny Split-Screen :D To samo z Test Drive Unlimited :)
    Dlatego chyba 250gb byłoby najrozsądniejsze(według mnie) :DD

16. Mikolak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Czytam co piszę, ale ponieważ jedyną inną rzeczą którą się różnią już opisałem wcześniej, teraz o obudowie mówię.
    Gdyż wbrew pozorom niektórym może zależeć na rodzaju materiału z którego zrobiona jest obudowa.
    A jak już pisałem 'śliskość' obudowy była dla mnie minimalnie (ale jednak) znaczącą rzeczą przy wyborze konsoli

17. perhon

perhon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    czy mimo że konsola jest nie przerobiona (slim) można wgrać gre na dysk?

18. SworSky1995

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    @up
    Tak. Bez przeróbki można instalować gry na dysku.

19. perhon

perhon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    ta instalacja polega na skopiowaniu z płyty z grą? i czy można (gdyż mam jeszcze po starym iksie który miał ixtreme) kilka gierek na dysku od komputera skopiować na pendrive lub na dysk (ten 250GB co ma slim) i grać ??

20. mosakPL

mosakPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    krakow
    instalacja polega na tym, że gra instaluje się na dysku konsoli z płyty. Ale podczas gry, płyta musi być w napędzie.

21. SworSky1995

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dobra. Wytrzasnąłem w pewien sposób trochę kasy i biorę Slim'a 250GB, więc nie ma sprawy.
    Temat do zamknięcia.

EDIT:
    A może jeszcze inaczej. Po co mam wydawać 1000zł na slima 250GB skoro za 850 mogę wziąć Elite i mam w sumie to samo, tylko 2 razy mniejszy dysk, ale mi i tak starczy. Wifi mi niepotrzebne. A 150 zł zaoszczędze i będą już ze 2-3 gry na xbox'a. ;D

Wczytywanie...

Poleć forum