Slim Corona i RGH - jak się do tego zabrać?

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Postfixa dajemy, gdy nie ma ścieżek (tak jak na zdjęciu z lewej) i ja tak własnie mam
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Dokladnie tak jak piszesz. Postfix konieczny
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wszystkie rzeczy potrzebne do przeróbki już mam, natomiast mam jeszcze mały dylemat co do miejsca rezystora R2C4 - w jakimś filmiku widziałem, że też je mostkowali i nie wiem teraz czy robić to samo u siebie czy też nie (nie mam w tym miejscu rezystora, jedynie same pady)
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Nie musisz
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki wielkie, zabieram się więc do pracy :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Jeszcze może takie głupie pytanie, ale właśnie przyszło mi na myśl, czy po skończeniu przerabiania, a więc wyciągnięciu cpu key i wgraniu xebuild odlutowuję sam programator, a chip zostawiam, czy chip też odlutowuje oraz przerywam mostki na R2C6 i R2C7, innymi słowy przywracam konsolę do stanu jak z przed przeróbki?
 
Ostatnia edycja:

kawiq

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Chip i mostki zostawić
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Bez chipa konsola działać nie będzie. Zworki zostają.
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zabrałem się do przeróbki, przylutowałem chip, programator, podłączyłem do komputera, zaktualizowałem J-Runnera, potem kliknąłem read nand, zczytało 2 razy i pokazało, że nandy są takie same (przy okazji samo zaznaczyło glitch2 i wykryło płytę jako Corona), potem kliknąłem Create ECC+, stworzyło plik, po czym kliknąłem Write ECC, wyskoczyło, że complete, więc podłączyłem kabel hdmi, kabel sieciowy, RF board i odpaliłem konsolę - czekałem kilka minut i tv pokazywał brak sygnału, wyłaczyłem więc i stwierdziłem, że może źle zczytałem nand i w ogóle, chciałem więc zczytać jeszcze raz, ale teraz wyskakuje mi, że płyta to Trinity - tak więc stoję w martwym punkcie i zwracam się o pomoc - co robię/zrobiłem źle?
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Kolego czy masz ten nand co zczytales za pierwszym razem ??? Pokaz fotki jak polutowales chipa.
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam, zrobiłem sobie backup tego pierwszego nandu, zdjęcia już robię
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Czy jak włączyłeś konsole z wgranym ecc dioda na chipe migala ???
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Własnie nie, świeci tylko ta czerwona od zasilania, a ta led2 (zielona) nie świeci, ani nie miga
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
No to dawaj fotki bedziemy patrzec co jest do dupy
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Poka punkt D jak masz postfixa zamontowanego ?? Czy posiadasz miernik ??
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak



 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Posiadam miernik, tutaj dodałem kolejnych kilka zdjęć i co do punktu D, to na zdjęciu nie widać, ale przylutowałem go do padu oznaczonego C5R11 (tak jak na obrazku z punktami do lutowania).

Mam co prawda założony radiator, ale jak trzeba będzie, to zdejmę, natomiast postfix, też raczej dobrze jest zamontowany - igła wsunięta pod procesor
 

fifi88

Użytkownik
Użytkownik
Na włączonej konsoli sprawdz napięcia na chipie na wszystkich punktach wzgledem masy i podaj zobaczymy gdzie jest lipa.
Acha a najwazniejsze chip zaprogamowany ???
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak kupowałem, to pisało, że jest zaprogramowany (trzeba przeprogramować w przyapadku PHATA i Trinity), tak, że założyłem, że jest zaprogramowany. Już sprawdzam napięcia
 

puz219

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdziłęm napięcia i chyba zaraz potwierdzisz moje przypuszczenia:

D: 1,79
F: 3, 24
E: 3, 23
C: 0,00
Co jeszcze dziwne, to gdy dotknąłem miernikiem punktu C, to przez moment zapaliła się zielona dioda na chipie, mierzyłem jeszcze kilka razy punkt C i zawsze 0
 

Do góry Bottom