1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Smarowanie originalnych wiatrakow

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez the_bart123, Kwiecień 15, 2010.

1. the_bart123

the_bart123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    "ciaglem" podobny temat ale temat byl na wymiane na inne wiatraki

w google kompletnie nie ma nic o smarowaniu (wyciszaniu) takich wiatrakow (jak w j. ang. tak i w j. pl)

czy moglby ktos powiedziec jak nasmarowac je? (oczywiscie wsuwanie rureczki WD40 w ta szczeline to sam bym wiedzial - ale boje sie o zalanie konsoli/wiatrakow no i o zwarcie i uszkodzenie konsoli)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Monk666

Monk666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    akurat wd40 jest bardzo dobry w takich sprawach. Aczkolwiek nie wiem po co ci to smarowanie? niesadze by sie wyciszyly.Skoro jednak korci cie by sprobowac to moze smaru do maszyn specjalnego uzyj ale ciezko bedziesie tam dostac. ja generalnie bym sie za to nie bral

4. Konrad Mrok PL

Konrad Mrok PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Solec Kujawski
    z własnego doświadcznia wiem żę WD40 nie powoduje zwarcie bo stosuje go od 2 lat w wiatrakach w kompie i powiem że nie raz ochlapało mi płyte główna czy karte graficzną i nic sie nie stało

oczywiście nie polecam smarowania wiatraczków bo ciężko jest zmyć potem te WD40 gdy juz ci coś ochlapie

5. the_bart123

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    a te otwarcie wiatrakow by dostac sie do lozyska?

kompletnie nigdzie nie ma takiej informacji - nawet na youtube

z swojego doswiadczenia wiem ze rozbierajac dobrej jakosci wiatrak PC i smarujac go - uzyskuje sie lepsze efekty niz fabryczne

6. promi

promi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sam ma problem z głośnymi deltami w mojej konsoli. Też zastanawiałem się nad ich wymianą lub nasmarowaniem, jednak boję sie stracić gwarancje.
    W wiatrakach komputerowych z dużym powodzeniem stosuję specjalny olej maszynowy (jak najgęstszy), do kupienia w sklepach z dodatkami krawieckimi.
    WD40 ma to do siebie ze jest mało gęsty i szybko traci swoje właściwości smarujące. Aha można też spróbować smarować wiatraki specjalnym smarem do łańcuchów motorowych, ja stosuję smar w sprayu valvoline na bazie teflonu - jest doskonały i ekstremalnie długo utrzymuje swoje właściwości smarujące. Ma też tą zaletę iż chroni przed zanieczyszczeniami które się do niego nie przylepiają. Wentylatory powinny mieć miejsce do smarowania po zdarciu tej białej nalepki z logiem producenta.

Bardzo uważnie przyglądałem się twojemu wcześniejszemu wątkowi bo też mnie interesuje jakich rozmiarów musiały by być wentyle na zamianę za ten oryginalny badziew.

7. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    15,8 x 7cm maja oryginalne wentyle. i nie maja zadnego miejsca do smarowania. W tej chwili sprawdzalem delty.

8. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    czyli dwa wentyle 70x70 były by idealne :) Dexter jeśli możesz to podaj jeszcze grubość :) - bo grubsze wentyle mają inny profil łopatek :)

Edit: Dexter - szerokość (te 15,8) to jest w najszerszym miejscu wentyli czy an najwęższym ? bo to diametralnie zmienia postać rzeczy, bo jeśli dobrze się orientuję to miejsce (otwór) w płycie konsoli ma rozmiar taki jak najwęższy rozmiar wentyli.

Edit2 przeglądając zdjęcia w necie trafiłem na takie oto zdjęcie wentylatorów delta http://img.techpowerup.org/080706/0628081548.jpg czy mógłby ktoś kto ma zdemontowane delty sprawdzić czy nie ma na nich jakiegoś rodzaju "kapselka" który po zdjęciu ujawnia coś takiego ?

9. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    15,8 w najdzluzszym bo jeszcze troche wysuniete sa jak sie wlozy, 2 wentyle po 7cm wejda idealnie. grubosc 2,2cm. i niestety nie ma opcji zeby je rozlozyc.

10. Pabcio

Pabcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bełchatów
    Orygialnych wiatraków nie da się nasmarować a przynajmniej jest to bardzo utrudnione bo nie można się dostać do łożyska. Jeśli głośno chodzą to prawdopodobnie są zakurzone. Wątpię, żeby wiatraki się tak szybko wyrobiły nawet jeśli ktoś ma konsolę z 2006 roku.

Moja rada jest taka - wziąć odkurzacz i jakiś cienki, twardy drucik lub gwóźdź. Gwoździem zatrzymujemy łopatki wiatraka żeby nie kręciły się podczas odkurzania. Powinno pomóc nieco.

11. janekccq25

janekccq25 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    do smarowania możesz zastosować smar tf silikon+teflon: zastosowanie-magnetofony,magnetowidy-kserokopiarki,skanery,drukarki laserowe,igłowe i atramentowe-urządzenia pracujące w wysokich temp. temp pracy -40stopni C do +260stopni C
    stosowałem to do smarowania prowadnicy lasera w ps2

12. the_bart123

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

z tym wlasnie "kapselkiem" wlasnie caly czas wojuje - brak go w Delta :-|

piszecie ze brak jest mozliwosci rozlozenia wentlatora by sie dostac do lozyska - moim zadaniem cos co zostalo zlozone MUSI sie dac rozlozyc :-]

moze jest lozysko wkladane na scisk i by wyciagnac wiatrak z korpusu trzeba uzyc sily?

w kazdym badz razie mam extra zapasowy Delta - i bede kombinowal - wpierw tylko WD40 - a jak to nie wyciszy to mloteczek i meselek w pierwszego wiatraka - w drugiego wiertarka wywierce ten BRAKUJACY otwor :shisha :)

13. Konrad Mrok PL

Konrad Mrok PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Solec Kujawski

I tu się mylisz, większość takich wiatraczków jest produkowana na liniach montażowych i są skaładane przez maszyny, do tego takie wiatraczki jak delty sa spajane ultradźwiękami więc wątpie żebyś dal rade je rozłożyć

14. the_bart123

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A wiec - co zrobilem - unioslem wiatrak od korpusu by miec wieksza szczeline by wpsiknac WD40. Wpsiklem go dosc duzo by zrobic cos w rodzaju "przemycia bebechow"

potem odkurzaczem rozpedzalem go do max obrotow w roznych pozycjach powodujac wylanie sie resztek WD40 - wycieranie do sucha wiatraka - i ponowne "odkurzanie" - i tak az do momentu gdy po zabiegu wiatraki byly suche

efekt - ciszej jest - ale szalu nie ma (w porownaniu do ciszy Nintendo Wii)

15. butcher s son

butcher s son Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    Po pierwsze wiatrakow nie powinno sie smarowac. Kazdy wiatrak jest na lozyskach slizgowych i jest wywazany takze jak dolozysz mu do srodka smaru to zmienisz jego wywazenie i jeszcze moze ci to zaszkodzic bo wiatrak o wiele szybciej sie zuzyje. Po drugie tak jak mowiles ze
    to lepiej przed zrobieniem czegos takiego odepnij wentylator od napiecia bo znam bardzo duzo przypadkow ze przez wlasnie takie krecenie wentylatora wytwarza sie prad ktory moze spalic Ci plyte albo jakas inna czesc konsoli czy komputera. Wiem to bo pracuje w serwisie i troche sie na tym znam

16. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Eee ściemniasz :)

Ps. jak myślisz smarowanie łożyska koła w samochodzie zmienia wyważenie koła ??

17. the_bart123

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    hmm - nie pomyslalbym o tym odlczeniu wiatraka od pl. gl. :) - poprostu wydawalo mi sie to naturalne by miec wiatrak odlaczony i dopiero wtedy odkurzaczem go

pozatym WD40 - smar - to nie smar gesty - tylko plynny :)

18. promi

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    ponieważ w tych deltach nie ma otworu do "smarowania", dlatego nic innego raczej się nie nadaje, jednakże geste oleje/smary pozwalają uzyskać bardzo dobre wyniki.

Ps co do odłączenia wentylatorów od płyty podczas odkurzania to sie zgadzam z przedmówca gdyż zaczynają one wtedy działać jak prądnica.

19. the_bart123

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    majac doswiadczenie z wiatrakami z PC wiem ze z zwyklymi wiatrakami z lozyskiem ciernym lepszego (cichszego) efektu nie uzyskam (tym bardziej 2 wiatraki obok siebie)

moze z lozyskiem kulkowym - ale to tez by stalo pod znakiem zapytania - moze i ciszej by bylo - ale jak kupie takie 2x 70mm - to bym musial kombinowac z uszczelnieniem tego plastikowego tunelu

podsumowanie - jak taka praca (cisza\glosnosc) utrzyma mi sie po smarowaniu WD40 - to zostaje jak jest

20. Pabcio

Pabcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bełchatów
    A ja dodam w skrócie - z gów*a bata nie ukręcisz i ciszej nie będzie chyba, że chcesz zmienić napięcie na 3V ale to nie wyjdzie na dobre konsoli. Możesz zmienić ew. na Talismoon'y albo kompletnie zmodyfikować chłodzenie. Jak dla mnie temat został wyczerpany.

21. the_bart123

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    dla mnie chyba tez wyczerpany - no chyba ze ktos opisze hardcore z opisywana przezemnie wiertarka

tak tylko tobie dodadma ze kazdy tylko gadal kupuj Talismoon'y, kupuj Talismoon'y, kupuj Talismoon'y - jak widac wykombinowalem ciszej przy pomocy WD 40 - niby prosta rzecz - a jakos nikt nie zaproponowal jej

zatem czekam na podobne pomysly :)

Wczytywanie...

Poleć forum