1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

SMB W XBMC - Ustawienia krok po kroku

Temat na forum 'Oprogramowania' rozpoczęty przez Gangst3r, Styczeń 23, 2011.

1. Gangst3r

Gangst3r Banned Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    TUTORIAL
    KONFIGURACJA I UDOSTĘPNIANIE SIECI INTERNETOWEJ (RADIOWEJ) NA XBOX'IE ZA POMOCĄ ROUTERA + AKTYWACJA SMB W XBMC​

CO NAM BĘDZIE POTRZEBNE:
    - PRZEROBIONA KONSOLA (TSOP, SOFTMOD, CHIP)
    - DASHBOARD XBMC
    - KABEL UTP PROSTY (ROUTER)/CROSS (KARTA SIECIOWA PC)
    - ROUTER (U MNIE TP-LINK TL-WR543G)
    - DOSTĘP DO INTERNETU
    - CHWILA CIERPLIWOŚCI

NINIEJSZY TUTORIAL MA POMÓC W ROZWIKŁANIU PROBLEMU PODŁĄCZENIA XBOXA DO INTERNETU POSIADACZOM ŁĄCZA RADIOWEGO.
    !!!WAŻNE!!!​

PRZED ROZPOCZĘCIEM TRZEBA PAMIĘTAĆ, ŻE KAŻDY MA INNEGO USŁUGODAWCĘ INTERNETOWEGO CO MOŻE WIĄZAĆ SIĘ Z RÓŻNICAMI POMIĘDZY KONFIGURACYJNĄ OPCJI INTERNETOWYCH A TUTORIALEM.

DODATKOWO PODAJE INFO NA JAKIM SPRZĘCIE BYŁ TWORZONY TEN TUTORIAL:
    1. SYSTEM: WINDOWS XP SP3 PROFFESSIONAL
    2. ŁĄCZE: INTERNET RADIOWY (PODŁĄCZONY KABLEM RP-SMA DO ROUTERA)
    3. ROUTER: TP-LINK TL-WR543G
    4. KONSOLA: XBOX V1.0 BIOS X2 5035
    5. DASHBOARD: XBMC 8.10 - ATLANTIS (COMPILED: NOV 14 2008)

ZACZYNAMY!

PRZYJMUJĘ, ŻE ROUTER MASZ JUŻ SKONFIGUROWANY DO OBSŁUGI INTERNETU NA PC.

KROK 1. UDOSTĘPNIANIE SIECI INTERNETOWEJ KONSOLI XBOX

1) NAJPIERW MUSIMY UDOSTĘPNIĆ INTERNET NASZEJ KONSOLI (JEŚLI KTOŚ JUŻ MA TO POMIJA TEN KROK I PRZECHODZI DO KROKU 3) DO TEGO CELU WYKORZYSTAMY ROUTER DO KTÓREGO PODŁĄCZAMY KABEL UTP PROSTY Z KOŃCÓWKAMI RJ-45. PO PODŁĄCZENIU KABLA W ROUTERZE DODAJEMY ADRES MAC NASZEJ KONSOLI (OPIS GDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ ADRES MAC NASZEJ KONSOLI ZNAJDUJE SIĘ NA KOŃCU TUTORIALA) I NUMER IP W INNYM PRZYPADKU NIE BĘDZIE WYKRYWANA! (PATRZ FOTO 1)

FOTO 1

2) ABY TO ZROBIĆ PRZECHODZIMY DO ZAKŁADKI ADRESS RESERVATION KLIKAMY NA ADD NEW W KOLEJNYM OKNIE (PATRZ FOTO 2)
    FOTO 2

3) PO DODANIU ADRESU MAC I IP KONSOLI ZATWIERDZAMY GO KLIKAJĄC NA SAVE, PO CZYM NASZ ADRES POJAWI SIĘ W OWEJ ZAKŁADCE, A OBOK UKAŻĄ SIĘ NAM DWIE OPCJE MODIFY, GDZIE MOŻEMY ZMIENIĆ NAZWĘ SYSTEMU POD PODANYM ADRESEM MAC I DELETE - CHYBA NIE MUSZE TŁUMACZYĆ:)

4) PO TEJ OPERACJI ROUTER MA NA LIŚCIE ZAPISANE ADRESY MAC DOSTĘPNYCH SYSTEMÓW URZĄDZEŃ, KTÓRYM MOŻNA TERAZ UDOSTĘPNIĆ INTERNET (LISTA ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE DHCP CLIENTS LIST, PATRZ FOTO 3)
    FOTO 3

INFO: NALEŻY TAKŻE PAMIĘTAĆ, ABY WYŁĄCZYĆ ZAPORĘ FIREWALL DLA ADRESU MAC NASZEJ KONSOLI (PATRZ FOTO 4)
    FOTO 4

KROK 2. USTAWIENIA SIECI W XBMC.

1) W XBOX MEDIA CENTER PRZECHODZIMY DO ZAKŁADKI SYSTEM/KONFIGURACJA (ZALEŻNIE OD SKÓRKI) NASTĘPNIE SIEĆ W POLU PRZYPISANIE DAJEMY AUTOMATYCZNIE (DHCP) I NA SAMYM DOLE ZAZNACZAMY OPCJE SZUKAJ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM (PATRZ FOTO 5)

FOTO 5

2) W KOLEJNEJ ZAKŁADCE SERWERY ZAZNACZAMY OPCJĘ WŁĄCZ SERWER FTP I PONIŻEJ W PISUJEMY HASŁO (UŻYTKOWNIK AUTOMATYCZNIE ZOSTANIE DODANY DO LISTY WYBORU)

3) PO ZAPISANIU OPCJI RESTARTUJEMY XBMC I SPRAWDZAMY CZY MAMY POŁĄCZENIE Z NASZĄ KONSOLĄ, DLATEGO W TYM CELU WCHODZIMY DO ZAKŁADKI SIEĆ I W POLU ADRES IP SPRAWDZAMY JAKI MAMY PRZYPISANY NR IP, NASTĘPNIE NA PC DAJEMY START -> URUCHOM -> I W NOWO OTWARTYM OKIENKU PISZEMY NASTĘPUJĄCĄ KOMENDĘ (PATRZ FOTO 6)

FOTO 6

GDZIE XXX TO KOŃCÓWKA TWOJEGO NR IP. JEŚLI MAMY POPRAWNIE POŁĄCZONĄ KONSOLE I WPISANY NUMER IP TO POWINIEN NAM SIĘ UKAZAĆ TAKI KOMUNIKAT (PATRZ FOTO 7), CO OZNACZA ŻE KONSOLA JEST POPRAWNIE SKONFIGUROWANA

FOTO 7

NATOMIAST JEŚLI WYSKOCZY NAM TAKI KOMUNIKAT (PATRZ FOTO 8)

FOTO 8

OZNACZA TO, ŻE MAMY ŹLE SKONFIGUROWANĄ KONSOLE (ZALECA SIĘ SPRAWDZENIE NUMER IP I ADRESU MAC DODANEGO W USTAWIENIACH ROUTERA)

4) GDY JUŻ WSZYSTKO USTAWIMY POPRAWNIE TO MOŻEMY SIĘ CIESZYĆ MOŻLIWOŚCIAMI INTERNETOWYMI NA NASZEJ KONSOLI (NP. SPRAWDZIĆ POGODĘ I DOCZYTYWAĆ WIADOMOŚCI RSS) ALBO PRZESYŁAĆ PLIKI PRZEZ FTP.

KROK 3. JAK UZYSKAĆ ADRES MAC ZA POMOCĄ XBMC.

1) WŁĄCZAMY PASEK NARZĘDZI (PRZYCISK R3)

2) WYBIERAMY INFO O SYSTEMIE (PATRZ FOTO 9)

FOTO 9

3) ZAKŁADKA SIEĆ (PATRZ FOTO 10)
    FOTO 10

4) I W 3 LINIJCE OD GÓRY WIDZIMY NAPIS MAC:

KROK 4. AKTYWACJA I USTAWIANIE OPCJI SMB W XBMC.

INFO: SMB MOŻEMY UŻYWAĆ NA DWA SPOSOBY BEZ OGRANICZEŃ Z WYŁĄCZONYM FIREWALLEM LUB/I W BEZPIECZNIEJSZY PO UTWORZENIU NOWEGO KONTA Z OGRANICZENIAMI DOSTĘPU.

1.NAJPIERW ZACZNĘ OD TEJ PIERWSZEJ MOŻLIWOŚCI:

1) WCHODZIMY DO EKSPLORATORA W XBMC NASTĘPNIE BIAŁYM PRZYCISKIEM WYWOŁUJEMY MENU, W KTÓRYM WYBIERAMY OPCJE DODAJ ŹRÓDŁO (PATRZ FOTO 11),

FOTO 11

2) NASTĘPNIE DAJEMY PRZEGLĄDAJ, POTEM DODAJ MIEJSCE SIECIOWE (PATRZ FOTO 12),

FOTO 12

3) Z LISTY WYBIERAMY PROTOKÓŁ WINDOWS NETWORK (SMB) (PATRZ FOTO 13),

FOTO 13

4)
    NASTĘPNIE OK I NA LIŚCIE POJAWI SIĘ NAM NOWE MIEJSCE SIECIOWE smb:// ZAZNACZAMY JE I DAJEMY OK(PATRZ FOTO 14)

FOTO 14

5) W NASTĘPNYM OKNIE MOŻEMY ZMIENIĆ NAZWĘ NASZEGO MIEJSCA SIECIOWEGO PO CZYM DAJEMY OK (PATRZ FOTO 15)

FOTO 15

6) OD TERAZ WIDZIMY NASZE MIEJSCE SIECIOWE W EKSPLORATORZE (PATRZ FOTO 16)

FOTO 16

7) TERAZ STWORZYMY GRUPĘ ROBOCZĄ I PODAMY NAZWĘ KOMPUTERA W USTAWIENIACH XBMC.

8) ABY TO ZROBIĆ PRZECHODZIMY DO ZAKŁADKI USTAWIENIA -> SIEĆ -> SMB UDZIAŁ POLA WYPEŁNIAMY NASTĘPUJĄCO:

DOMYŚLNY UŻYTKOWNIK (TUTAJ WPISUJEMY NAZWĘ UŻYTKOWNIKA NASZEGO KOMPUTERA)
    DOMYŚLNE HASŁO (TUTAJ NATOMIAST HASŁO KOMPUTERA O ILE TAKOWE MAMY)

SERWER WINS - WAŻNE (W TEJ LINIJCE WPISUJEMY IP NASZEGO ROUTERA, LUB KARTY SIECIOWEJ)
    GRUPA ROBOCZA - WAŻNE (WPISUJESZ NAZWĘ GRUPY ROBOCZEJ TWOJEGO KOMPUTERA)

(POLECAM TAKŻE ZAZNACZYĆ WSZYSTKIE OPCJE W ZAKŁADCE AUTO DETEKCJA A W POLU NICK WPISAĆ NICK Z KOMPUTERA)

9) PO WYPEŁNIENIU WSZYSTKICH PÓL XBMC POPROSI CIĘ O RESTART WIĘC DAJEMY TAK
    GDY MAMY JUŻ WSZYSTKO USTAWIONE PRZYSTĘPUJEMY DO UDOSTĘPNIANIA FOLDERÓW NASZEGO KOMPUTERA.
    10) NAJPIERW OTWIERAMY OKNO MÓJ KOMPUTER W OPCJI NARZĘDZIA WYBIERAMY OPCJE FOLDERÓW, NASTĘPNIE WIDOK I W OKNIE USTAWIENIA ZAAWANSOWANE ODZNACZAMY OPCJĘ UŻYJ PROSTEGO UDOSTĘPNIANIA PLIKÓW (ZALECANE) (PATRZ FOTO 17)

FOTO 17

11)
    NA KOŃCU ZATWIERDZAMY OK. OD TERAZ KLIKAJĄC PRAWYM KLAWISZEM MYSZY KLIKAJĄC NA WŁAŚCIWOŚCI MAMY DO WYBORU WIĘCEJ OPCJI, MIANOWICIE UDOSTĘPNIANIE I ZABEZPIECZENIA.

TO DRUGIE NAS NIE OBCHODZI DLATEGO SKUPIAMY SIĘ NA ZAKŁADCE UDOSTĘPNIANIE (PATRZ FOTO 18)

FOTO 18

12) W TYM OKNIE ZAZNACZAMY OPCJE UDOSTĘPNIJ FOLDER WIDZIMY LITERĘ DYSKU TWARDEGO (IKONKA $ OBOK NAZWY OZNACZA ŻE DANY FOLDER/DYSK JEST NIEWIDOCZNY, DLATEGO ABY ZROBIĆ GO WIDOCZNYM W SMB NASZEGO XBMC MUSIMY KLIKNĄĆ NA NOWY UDZIAŁ PO CZYM POJAWI SIĘ NAM NASTĘPUJĄCE OKNO (PATRZ FOTO 19)

FOTO 19

13) W POLU NAZWA UDZIAŁU WPISUJEMY LITERĘ NASZEGO DYSKU (W TYM PRZYPADKU J), A W POLU KOMENTARZ NAJLEPIEJ TO CO W ZAKŁADCE UDOSTĘPNIANIE CZYLI DOMYŚLNY UDZIAŁ NASTĘPNIE OK I NASZ DYSK OD TEJ PORY BĘDZIE WIDOCZNY W SMB.

14) Z FOLDERAMI NATOMIAST JEST TAK SAMO JAK W PRZYPADKU STACJI DYSKÓW TYLKO, ŻE NIE MUSIMY ICH EDYTOWAĆ BO NIE ZAWIERAJĄ ZNAKU ?$? W NAZWIE WIĘC BĘDĄ DOMYŚLNIE WIDOCZNE W EKSPLORATORZE XBMC POPRZEZ SMB.

2. TERAZ INNY BEZPIECZNIEJSZY SPOSÓB (DZIAŁA TYLKO NA WIN XP PROF, NIE DZIAŁA NA WIN XP HOME EDITION)

1) NA POCZĄTKU TWORZYMY NOWE KONTO UŻYTKOWNIKA Z TYM WYJĄTKIEM, ŻE TO KONTO BĘDZIE OGRANICZONE I TAKĄ OPCJE WYBIERAMY PRZY JEGO TWORZENIU.

FOTO 20

FOTO 21

2) NADAJEMY MU JAKĄŚ NAZWĘ, NP. LOGIN: XBOX, HASŁO: XBOX (TAKI LOGIN I HASŁO PODAJEMY W USTAWIENIACH SMB W XBMC)

FOTO 22

3) PO POMYŚLNYM UTWORZENIU KONTA TWORZYMY FOLDER DO UDOSTĘPNIANIA PLIKÓW NA KONSOLI XBOX. NAJLEPIEJ ZROBIĆ JEDEN (NP. C:/SHARED/) , A W NIM PODKATALOGI, FILMY, MUZYKA, ZDJĘCIA.

FOTO 23

4) GDY JUŻ UTWORZYLIŚMY FOLDER W KTÓRYM BĘDZIEMY PRZECHOWYWAĆ PLIKI ZABEZPIECZAMY GO UDOSTĘPNIAJĄC JEGO ZAWARTOŚĆ TYLKO JEDNEMU UŻYTKOWNIKOWI (TAK, ABY NIKT NIE MIAŁ DO NIEGO DOSTĘPU) ROBIĄC TO DOKŁADNIE TAK JAK NA FOTO NR 24, 25, 26, 27, 28, 29.

a) Wybieramy Udostępnianie i zabezpieczenia?

FOTO 24

B) Następnie uprawnienia

FOTO 25

c) Usuwamy grupę wszyscy

FOTO 26

d) Dodajemy naszą nazwę użytkownika i zatwierdzamy ok

FOTO 27

e) Pamiętamy o włączeniu wszystkich uprawnień, potem już tylko zastosuj i ok.

FOTO 28

(INFO: PRZY UDOSTĘPNIANIU FOLDERU WCHODZIMY TAKŻE W ZAKŁADKĘ ZABEZPIECZENIA, GDZIE DODAJEMY KONTO XBOX, A TAKŻE ODZNACZAMY UPRAWNIENIA DLA DANYCH UŻYTKOWNIKÓW)

f) Jeśli wszystko dobrze zrobiliśmy to powinien pojawić nam się taki komunikat

FOTO 29

5) TE KONTO BĘDZIE WYKORZYSTYWANE W CELACH UDOSTĘPNIANIA PLIKÓW NASZEMU XBOX'OWI, WIĘC MOŻESZ WYŁĄCZYĆ WIDOK TEGO KONTA PODCZAS URUCHAMIANIA SYSTEMU. WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ TUTAJ
    OD TERAZ MOŻEMY SIĘ CIESZYĆ MOŻLIWOŚCIAMI SMB NA NASZYM XBOX'IE (DZIĘKI SMB NIE JEST NAM POTRZEBNE FTP)

W RAZIE JAKIŚ BŁĘDÓW LUB NIEZGODNOŚCI W TUTORIALU BĄDŹ TYM PODOBNYCH PROSZĘ PISAĆ NA PW

TO BY BYŁO WSZYSTKO;)

MAM NADZIEJE, ŻE TUTORIAL JEST CZYTELNY I OPISANY W BARDZO PROSTY SPOSÓB (BARDZIEJ JUŻ SIĘ CHYBA NIE DAŁO). PODOBNY TUTORIAL ZNAJDUJE SIĘ NA TEJ STRONIE

TUTORIAL W CAŁOŚCI JEST MOJEGO AUTORSTWA (PISANY TROCHĘ NA SZYBKIEGO;)

PS: PLIK DOSTĘPNY TAKŻE W FORMACIE ".DOC" I ".DOCX" (OFFICE 2007) DO POBRANIA TUTAJ

!!!UWAGA!!! SPOSÓB NA SMB W WINDOWS VISTA !!!UWAGA!!!

Logujemy się jako administrator, następnie przechodzimy w dowolnym oknie o "Narzędzia -> opcje folderów -> widok -> dajemy pokaż ukryte pliki i foldery" następnie w xbmc w połączeniu SMB dajemy edytuj źródło i do listy dodajemy nazwę naszego użytkownika i ew hasło. Po tej operacji nasz Xbox powinien widzieć folder default znajdujący się w na dysku c:/documents & settings/dokumenty udostępnione/default

Sposób sprawdzony na Windows Home Premium (Laptop Toshiba)
    !!!UWAGA!!! SPOSÓB NA SMB W WINDOWS VISTA !!!UWAGA!!!

DOWNLOAD MIRROR:
    ==::MEGAUPLOAD::==
    ==::RAPIDSHARE::==

"ZAKAZ KOPIOWANIA TEKSTU ORAZ ZDJĘĆ W ZAWARTYM TUTORIALU BEZ MOJEJ ZGODY! ZAKAZ UMIESZCZANIA TUTORIALA NA INNYCH FORACH DYSKUSYJNYCH BEZ MOJEJ WIEDZY, A TAKŻE UMIESZCZANIA GO BEZ NAZWY AUTORA! ZASTRZEGAM SOBIE PRAWO DO EDYCJI TEKSTU W POWYŻSZYM TUTORIALU!"

"ZEZWALAM NA KOPIOWANIE I ROZPOWSZECHNIANIE MOICH LINKÓW"

POZDRAWIAM GANGST3R

2. Lotnik421 Xbox One

3. O JEZUS MARIA

O JEZUS MARIA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice, Poland, Poland
    PROSZĘ JAKIEGOŚ ADMINISTRATORA O POMOC W KONFIGURACJI ROUTERA MAM ROUTER KOZUMI K-1500NR I ZA CHOLERKĘ NIE WIEM GDZIE CO I JAK WPISAĆ

4. wojek_gacek

wojek_gacek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    151
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    BB
    A na cholerę sie drzesz?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

5. O JEZUS MARIA

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice, Poland, Poland
    żeby było czytelne
    fajna pomoc i po co to?

6. wojek_gacek

wojek_gacek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    151
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    BB
    Po to że ja jak i forumowicze chetnie pomogą ale jak ktoś krzyczy to niech radzi sobie sam;) pozdro

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

7. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To zachowuj się normalnie, a nie jak rozwydrzony dzieciak.

SMB ustawiasz tylko na Xboxie wpisując dobre adresy IP i bramę domyślną. Podpinasz Xbox'a do routera i działa...

Wysłano z Motorola Moto G

8. O JEZUS MARIA

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice, Poland, Poland
    przepraszam
    co do ustawień wyraźnie pisze u góry że trzeba ustawić udostępnianie na routerze i adres MAC konsoli
    adres mam ale nie mam pojęcia gdzie to wpisać
    a tego niestety nie potrafie sam wpisać

9. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jakoś ja nigdy nic nie ustawiałem i wszystko mi trybi ale jak znasz się lepiej to się baw dalej :).

Wysłano z Motorola Moto G

10. O JEZUS MARIA

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice, Poland, Poland
    rozumie ale tak jak napisałem wyzej syn mi pogrzebał i nie wiem ja ustawić optymalne ustawienia tak jak było ;(

Wczytywanie...

Poleć forum