1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Śmierć fizycznych nośników dopiero za kilka dekad?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Październik 1, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W ostatnich latach ciągle słyszymy o rychłej rezygnacji z fizycznych nośników. Dla przeciwwagi mamy dla Was dwa głosy od osób, które twierdzą, że płyty mają przed sobą jeszcze bardzo długą przyszłość.

Pierwszą osobą jest prezes sieci sklepów GameStop Paul Raines. Gość stwierdził, że gry na fizycznych nośnikach "nigdy nie umrą". Taką wypowiedź można oczywiście rozumieć w kategoriach życzeniowych, bo w końcu Paul Raines kieruje ogromną siecią sklepów, która żyje z handlowania fizycznymi nośnikami.

Do tonu ustalonego przez prezesa GameStop przyłączyła się jednak osoba neutralna, czyli Michael Pachter. Analityk rynkowy przypomniał że rynek muzyczny został opanowany przez pliki mp3 i dystrybucję cyfrową, ale płyty audio-CD nadal się sprzedają i to całkiem nieźle. Podobnie jest ze sprzedażą DVD. W związku z tym Pachter przewiduje, że końca fizycznych nośników z grami trzeba się spodziewać dopiero za kilka dekad.

Pachter powiedział, że sieć sprzedaży GameStop ma przed sobą dobre lata - firma nie jest zadłużona, a wyniki sprzedaży płyt są cały czas dobre, pomimo większego zainteresowania graczy dystrybucją cyfrową.

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1855
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    I bardzo dobrze, nie lubię wersji cyfrowych ;-)

4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Gdyby wersja cyfrowa była produktem wymiennym na naszym koncie steam/xbox live/psn to pewnie więcej osób by po taką sięgało do tego ceny cyfrówek są takie same a nawet wyższe niż pudełka już nie wspomnę o tym że wersja cyfrowa to jedynie licencja i mogą nam ją zabrać (jak DLC do FM3/4) a pudełko wyciągam za 20 lat i gram (teoretycznie). Co najważniejsze mam grę/film/muzykę na dysku fizycznym i mogę to odtwarzać w największej głuszy a wersji cyfrowej bez dostępu sieci już nie (uproszczając).

BuRRRza i kuleczka91 lubią to.
  5. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1855
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jest dokładnie tak jak mówisz. Sama biorę pudła, bo mam możliwość odsprzedaży jak mi się znudzi, albo przejdę grę do końca i nie zamierzam grać w nią dłużej. Cena to swoją drogą, nieraz mnie bawią promocje w sklepie MS, gdzie cena przy ich promocji jest i tak dużo wyższa niż realna cena pudła w danym czasie. Do tego w moim przypadku wolno idzie pobieranie z sieci, a tak dam płytę i mam dużo szybciej zainstalowane. Lubię też jak na półce ładnie kolekcja gier stoi. Dla mnie płyty mają same plusy :)

6. xdawid

xdawid Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    No może minusem jest to, że trzeba je wkładać do napędu i wykładać. Z cyfrowymi jest wygodniej :p

Wczytywanie...

Poleć forum