Smużenie na tv podczas gry

Pifko

Świeżak
Świeżak
Witam mam tv LG LED 42LE5300 i podczas gry w Fife 11 zauważyłem nie duze rozmywanie się obrazu(piłki czy zawodników) podczas ruchu.Mam pytanie czy jest na to jakiś sposób żeby to zniwelować ? A drugie moje pytanie jest zwiazane z tym ze z tego co zauwazylem to konsola wyswietla wszystko w 60Hz natomiast tv jest 100Hz i mam pytanie czy można jakos ustawic żeby odświerzanie było 100Hz?
pzdr
 

Takenishi

Użytkownik
Użytkownik
A to rozmywanie to nie jest efekt gry? Taka bajerka graficzna ;)
 

Pifko

Świeżak
Świeżak
Wydaje mi sie ze raczej nie, bo nie ladnie to wyglada...
podobnie jest tez machając szybciej tą reką na ekranie od kinecta...taka malutka poswiata zielona sie za nią ciągnie...na białym tle tego nie widac natomiast na czerwonym juz tak
 

saperxd

Użytkownik
Użytkownik
może to wada telewizora? ; p
 

Pifko

Świeżak
Świeżak
Raczej tak,zauwazylem ze po resecie obrazu (powrót do standardowej konfiguracji) jest duzo lepiej (chodzi o ta reke kinecta) :) zobaczymy jak będzie na PES...
 

Tauosu

Banned
To nie wada TV tylko słabej jakości matryca telewizora. TV LED to w nazwie może mieć :p Podświetlenie LED może i ma.. ale do pełnego LED'a to mu duuuuuuuuużo brakuje. Za 2,5K 42" w Ledzie się nie kupi, taki rynek :p

Za smużenie odpowiada czas reakcji: w tym wypadku 2,4 ms (jednak prawdopodobnie jest to GTG czyli Gray 2 Gray) w kolorze pewnie jest to koło 4/5 ms, jak TV LCD z przed kilku lat.


Raczej tak,zauwazylem ze po resecie obrazu (powrót do standardowej konfiguracji) jest duzo lepiej (chodzi o ta reke kinecta) :) zobaczymy jak będzie na PES...
Według mnie to raczej placebo, ale może się mylę.
 

saperxd

Użytkownik
Użytkownik
ja w monitorze sprzed 5 lat mam czas reakcji matrycy 6 ms ;D
telewizory z podświetleniem LED zużywają mniej prądu niż lcd i o wiele mniej niż plazmy ; )
 

Pifko

Świeżak
Świeżak
No nie jest to pełen LED powiedzmy "półLED" za podświetlenie calej matrycy diodami musialbym zaplacic jeszcze raz tyle do tego dochodzi kwestia ze narazie nie wiele jest telewizorów z FULL LED. Ponoć to smuzenie wystepuje w znacznej czesci telewizorów jesli chodzi o LCD.Chyba jedynie mozna probowac to niwelowac właśnie własnymi ustawieniami obrazu aby było to jak najmniejsze, no chyba ze ktos zna jakies inne rozwiazanie(moze aktualizacja oprogramowania?) swoja drogą jesli nawet rzeczywisty czas reakcji wynosi 4/5ms to i tak sie dziwie ze to smuzenie czasami jest widoczne. Jak narazie zauwazylem je podczas machania szybko tą reką od kinecta i w grze fifa 11 z prawie wszystkimi włączonymi polepszaczami obrazu ustawionymi na maxa. Gdy zresetowalem ustawienia bylo lepiej ale nie dalo sie go wyeliminowac do konca a szkoda.
Pobawie sie tym jeszcze...i przetestuje na PES 11.
 

Szark

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdź czy masz tryby ustawień obrazu w tv (raczej na pewno masz). Włącz sobie tryb: "gra" (tak u mnie w tv się nazywa) bądź coś podobnego i powinno być w porządku.
 

Fannadil

Użytkownik
Użytkownik
prawdziwy led jaki bedzie to oled ale niema takiego jeszcze na rynku( albo sa ale drogie) :) a co do smuzenia to faktycznie odpowiedzialny za to jest czas reakcji i na panelach lcd jest to norma
 

Pifko

Świeżak
Świeżak
Sprawdź czy masz tryby ustawień obrazu w tv (raczej na pewno masz). Włącz sobie tryb: "gra" (tak u mnie w tv się nazywa) bądź coś podobnego i powinno być w porządku.
Jest taka opcja w tym tv...jeszcze z nią nie sprawdzalem zrobie to jak wroce do domu :) wlaczylem ja tylko na chwile z ciekawosci i zobaczylem ze w tym trybie obraz robi sie jakis taki sciemniony tracac na jakosci kolorów.
A Tobie ten tryb pomógł ?

Szkoda tez ze gry działaja tylko w max 60Hz ,moze gdyby bylo to 100Hz to byloby tez lepiej.
A w reklamie piszą że koniec smużenia czas reakcji 2ms i True Mottion 100Hz ...a jednak kłamią...

A może to wina po częsci kabla HDMI za 10 zł hmm? :D
 

Doczu

Użytkownik
Użytkownik
Jest taka opcja w tym tv...jeszcze z nią nie sprawdzalem zrobie to jak wroce do domu :) wlaczylem ja tylko na chwile z ciekawosci i zobaczylem ze w tym trybie obraz robi sie jakis taki sciemniony tracac na jakosci kolorów.
A Tobie ten tryb pomógł ?
No i dobrze, bo ten tryb wyłącza różne MotionPicture i inne bajery, które na codzień mają za zadanie wyostrzyć obraz z TV czy tunera sat, a w grach nie trzeba tego robić, ponieważ gra ma stałą jakość obrazu.
Szkoda tez ze gry działaja tylko w max 60Hz ,moze gdyby bylo to 100Hz to byloby tez lepiej.
A w reklamie piszą że koniec smużenia czas reakcji 2ms i True Mottion 100Hz ...a jednak kłamią...
Stary - taki T to nie kineskop sprzed 10 lat. Na kompie z LCD przeszkadza Ci że jest 60Hz ?
Jesteś w stanie na LCD zobaczyć różnicę między 60 Hz a 100Hz ?

A może to wina po częsci kabla HDMI za 10 zł hmm? :D
Tu też może być coś na rzeczy. Ale niekoniecznie.
 
M

MaverickPL

Guest
Na dobry poczatek wylacz wszystkie cudowne poprawiania plynnosci obrazu i tym podobne bajery w ustawieniach TV.
Co do samej czestotliwosci odswierzania, to w przypadku plaskich telewizorow to troszke zabieg marketingowy. Telewizor LCD/LED nie ma jako takiego odswierzania, moze miec co najwyzej czas reakcji matrycy ale roznica 8ms czy 6ms jest malo marketingowa, wiec wypisuja 100, 200, 600Hz bo ladniej wyglada.

Powody moim zdaniem moga byc dwa. Pierwszy, ustawienia TV i poprawianie wyswietlania obrazu... masz wlaczona jaks opcje obrazu kinowego, albo poprawiania plynnosci. Wylacz wszystko co sie da i sprawdz czy cos sie zmieni.
WYLACZ, a nie wlacz opcje ostrego obrazu...

Nie wiem czy to TV Full HD czy HD Ready, bo na strnie LG jest idiotycznie opisany jako HD Ready 1080p i taka tez ma podana rozdzielczosc. Tylko ze HD Ready to nie 1080p, a 1080p to nie HD Ready, wiec podejzewam ze moze to byc jakis "wynalazek" ktory przyjmuje sygnal 1080p, ale skaluje go do rozdzielczosci HD Ready.
Jesli TV ma slaby procesor, a wiekszosc "tanich" telewizorow takie ma. To wszelkiego rodzaju przeskalowywanie obciaza go na tyle ze pojawia sie wlasnie takie upierdliwe smuzenie.
Sprobuj dla testu przelaczyc konsole na rozdzielczosc 720p i sprawdz czy cokolwiek sie zmieni. A najlepiej gdybys mial kabel VGA do konsoli i nim podlaczyl konsole do TV. W przypadku uzywania kabla VGA, bedizesz mogl wybraz dokladnie taka rozdzielczosc jak maja telewizory HD Ready. Rozdzielczosc 720p to 1280x720px, natomiast matryca telewizorow HD Ready wyswielta obraz w rozdzielczosci 1366x768px, wiec nawet w przypadku ustawienia konsoli na 720p (jesli zapieta jest kablem HDMI) telewizor i tak musi przeskalowywac obraz, co w przypadku niektorych TV skutkuje wlasnie takim smuzeniem.

Mozesz tez miec ustawiony obraz na jakies minimalne rozciagniecie, i znow pojawia sie problem przeskalowywania obrazu... sprawdz czy jest napewno ustawione 16:9 dla tego zrodla gdzie masz podpieta konsole.

Rownie dobrze moze to byc jakis inny powod, ale zaczol bym od sprawdzenia tego.
 

Do góry Bottom