1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sniper Elite 3

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez KAF4R84, Październik 1, 2014.

1. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Witam wszystkich,
    chciałem się zapytać, czy ktoś grał w Sniper Elite 3 w wersji na XO ?
    Proszę o opinie na temat tej gry.
    Nie znam w ogóle tej serii i jestem ciekaw, czy warto to kupić.
    Z góry serdeczne dzięki.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ptaszyskoo

Ptaszyskoo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Przeszedłem cała, na rożnych poziomach trudności,dla mnie baja,polecam!

4. korePL

korePL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lbn
    Nudne, rozlazłe, przewidywalne i do bólu powtarzalne jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki. 5/10.

Typowy przeciętniak. Kupić w promocji za 99? Tak, jak ktoś lubi skradanko-strzelanki. Ale nie przepłacać po obecnych cenach!

5. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    163
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon

Wystarczy, ze napiszę„mordujemy Niemców” i już wysoka ocena gotowa. Byłaby to idealna recenzja.

Grę dostałem niedawno na urodziny, od kumpla, maniaka podobnych gier, uwielbia snajperów i jakimś dziwnym tokiem rozumowania uznał, że powinienem w nią zagrać. Jest to jakiś plan, ponieważ nigdy bym jej z własnej woli nie kupił. Odpaliłem więc od razu i pierwsze co mnie zaskoczyło to ładna grafika. Gra przenosi nas na afrykański front II Wojny Światowej, ale nie biegamy o dziwo z wywieszonym jęzorem po pustyni. Mamy bardzo ładne, plastyczne, zróżnicowane i dość rozległe lokacje. Nie ma powtarzających się, schematycznych miejscówek, każda misja rzuca nas w inne, ciekawe miejsce. Mapy są idealnym miejscem dla naszych snajperskich umiejętności, pełno w nich zakamarków, ukrytych ścieżek i przejść. Powoduje to, iż gra jest bardzo dobrze wykonana składanka. Można bez większego problemu cichym sposobem eliminować większość wrogów. Zajmuje to jednak wieki, poza tym wykorzystanie karabinu snajperskiego jest dużo ciekawsze. Twórcy gry zadbali i o te stronę zabawy. Wykorzystując elementy otoczenia jak głośne generatory, silniki, przelatujące samoloty, czy wystrzały artylerii mogą zagłuszyć nasz strzał i tym sposobem pozostajemy niezauważeni. Oczywiście zgranie tego nie jest najprostsza rzeczą i jeśli zawiedzie timing nadal nie stoimy na przegranej pozycji. Dopiero 3 strzał z tej samej pozycji powoduje namierzenia nas przez wrogów. Jeśli będziemy się regularnie przemieszczać, pozostaniemy niczym duch dla przeciwników.

Kolejna mocna strona gry to nacisk na planowanie. Mamy do czynienia półotwarty świat, spora przestrzeń i bardzo ważne jest by odpowiednio rozplanować nasze działania, od początku, czyli wyboru uzbrojenia, aż po kolejność wykonywania misji. Główne zadania są ciekawe i zróżnicowane, natomiast te dodatkowe odkrywamy w miarę rozwoju sytuacji. Bywa iż przegapimy zadanie poboczne przez brak odpowiedniej eksploracji terenu. Zdarzyło mi się całkiem przypadkowo natknąć na dokument, który odblokował zadanie eliminacji jakiegoś generała. Początkowo w ogóle nie planowałem pojawienia eis w tym pomieszczeniu, na szczęście brak amunicji zmusił mnie do dokładnego zbadania otaczających budynków.

Mimo, iż do tej pory gra wygląda na idealna, niestety takowa nie jest.

Bardzo nierówno zachowuje się sztuczna inteligencja. Nasz głośny strzał, czy odnalezienie ciała powodują przeszukanie okolicy, ale po chwili wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego. Zero alarmu, brak mobilizacji, wezwania posiłków itp. Natomiast gdy już zostaniemy namierzeni, wrodzy żołnierze potrafią zaleźć za skore. Szybko skracają dystans by nie dać nam szans na daleki strzał i starają otoczyć.

Kompletnie zaniedbano także rozwój postaci. Tak ubogiego dobytku i mało zróżnicowanych broni jeszcze nie widziałem w grze. Dla przykładu w całej kampanii mamy jedynie 4 karabiny snajperskie, a dodatki do nich można policzyć na palcach jednej reki.

Ponadto o ile otoczenie w grze wygląda bardzo dobrze, o tyle rozmaite animacje wołają o pomstę do nieba. Charakterystyczny dla serii rentgenowski strzał wygląda świetnie podczas pierwszych kilku egzekucji, później już tylko przeszkadza. Mało tego, strzał który niszczy hitlerowcowi pól czaszki, na zewnątrz pozostaje bez konsekwencji. Model martwej postaci po tak tragicznej śmierci się nie zmienia, zero krwi, brak obrażeń, nie mówiąc już o śmiesznych tikach i podrygach pośmiertnych.

Opisana przeze mnie kampania dla jednego gracza daje mimo kilku uchybień ogromna satysfakcje amatorom składanek i powolnego, dokładnego planowania akcji. Tym mniej cierpliwym może wydawać się absurdalnym powolne przedzieranie przez wrogi obóz by dotrzeć do orlego gniazda i w napięciu czekać na przelatujący samolot, który zagłuszy nasz strzał. Myślę, ze niedługo jeszcze raz rozpocznę kampanie, gdyż w niektórych misjach zbytnio skoncentrowałem się na eliminacji i głównym zadaniu niż na eksploracji. Zachęcam tez do gry na najwyższym poziomie trudności. Można go zmienić przed każdą misja, wiec nie ma obawy.

Gra oferuje sporo form zabawy przez siec. Generalnie cala kampanie można ukończyć w kooperacji z innym graczem. Ponadto jest kilka rożnych rodzajów rozgrywki sieciowej.

Julian1916 lubi to.
  6. Big Oz85

Big Oz85 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Zielona Gora
    Dla mnie, jak dla kogos kto ma czas pograc tylko w weekend, kupa Na maxa. mechanika gry, ai przeciwnikow i ogolnie brak klimatu o fabule nie wspominajac. Naprawde szkoda czasu.

7. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Gratuluję, otrzymujesz złotą łopatę za odkop sezonu świątecznego...

Wczytywanie...

Poleć forum