1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

socket 2011

Temat na forum 'PC' rozpoczęty przez KULA, Październik 30, 2012.

1. KULA

KULA V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Witam
    Co myślicie o płytach głównych na s.2011?? czy warto na tym składać komputer?? od prawie miesiąca jestem bez komputera padła płyta główna a że miałem na s.939 to się nie opłaca naprawiać i tak żadna nowa gra na tym starociu nie chodziła więc pomyślałem nad złożeniem nowego wybrałem takie podzespoły

Procesor: Intel i7 3820
    Płyta główna: MSI BigBang XPower II
    Karta Graficzna: MSI GTX680 Twin Frozr
    RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDRIII
    HDD: WD Green 1TB 64MB Cache SATA-III
    Zasilacz: OCZ Fatal1ty 750W 80+
    Chłodzenie: Noctua NH-D14
    Obudowa: CoolerMaster HAF-912

co o tym sądzicie?? komputer ma być typowo do gier

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Fajny sprzęt, tylko weź pod uwagę że jakoś na początku wychodzą nowe procki od Intela (architektura Haswell) bodajże na socket 1150 więc ten 2011 zostanie pewnie (znowu) porzucony.

Ogólnie zestaw masakrator, co do wersji karty to brałbym od Gigabyte ze względu na najbardziej ciche chłodzenie na rynku, a ogólnie jest spoko. Procesor mógłby być z "K" na końcu (odblokowany mnożnik - tak na przyszłość).

Mam tą samą obudowę, idealna do takiego zestawu.

4. KULA

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Różnica cenowa pomiędzy 3820 a 3820k niewielka, ale nie wiem czy będzie mi potrzebny odblokowany mnożnik myślę że turbo boost będzie mi stykał.

W tym procku może turbo nie jest imponujące bo kręci się z 3.6 na 3.8 no ale to przecież i tak i7 :)

Nom słyszałem o 1150 ale czy opłaca się czekać? ogólnie to ma być tylko ulepszona wersja 1155 lepszy chipset bardziej przyjazny dla overclockerów, czyli wyjdą procesory o takich parametrach jak i7 2600k czy i5 2500k tylko że z dużo lepszymi możliwościami o/c

Napisałeś że karta lepiej od Gigabyte a jaką wersje bo są dwie?

PS
    Nie wiem czy zasilacz wybrałem odpowiedni może coś mocniejszego jak 800-850W ??

5. Hextor

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
  6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    ja jednak radziłbym wziąć mocniejszy zasilacz, 800 powinna być jak najbardziej na miejscu.
    //Edit
    no i moje zdanie jest takie, że lepiej mieć dwa dyski po 500gb niż jeden 1TB ale jest to moje 'zboczenie' i tyle

7. Hextor

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Lepiej mieć SSD pod system (OCZ Vertex 4 128 GB) i 1TB na dane.

Co do zasilacza, to to nawet na markowym 650W by poszło, więc nawet 750W będzie git...

8. KULA

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    dysk SSD nom na pewno się przyda ale jak na razie zadowolę się zwykłym dyskiem aż tyle kasy nie mam żeby od razu wszystko brać bo później oczywiście oprócz SSD wciągnę jeszcze kolejne 8GB ramu albo i więcej

9. Lego Harry Potter

Lego Harry Potter Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Daleko
    2011 to socket na bardzo dobre procesory, bardziej przeznaczona na liczenie w zaawansowanych programach aniżeli granie.
    Stricte pod granie bym składał na 1155 Ivy Bridge (i7 3770K). Zaoszczędzisz na płycie głównej, te pod 2011 to tylko high-end więc są drogie.
    Porównanie wydajności procesorów tutaj:
    AnandTech - Bench - CPU
    Wychodzi że 3770 jest nieco mocniejszy od 3820, w dodatku oszczędniejszy :)

SSD Polecam Crucial M4 oraz Samsung 830. Ew. OCZ Vertex 4 - są to jedne z najszybszych SSD, które są niezawode. Unikaj starszych wersji OCZ Vertex bo się sypią (problemy z firmwarem).

10. KULA

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Słyszałem i czytałem o pierwszych modelach OCZ Vertex i wiem że to totalny niewypał co do Samsungów i tych Crucial nic nie słyszałem :/ ale spróbuję się dowiedzieć jak najwięcej :)

Co do linka który podałeś to testy pokazują że w grach jest minimalna różnica o kilka fps, a wyniki 3dsmax czy Cinebench mnie nie interesują, ale i tak co do reszty testów to też nie są jakieś duże różnice

Tak jak pisałem komputer ma być do gier i mi się wydaje że na takim kompie jak odpalę BF3 w 1920x1080 na ultra detalach czy Crysis 2 to będę miał ~90fps, więc raczej też nie będę musiał się martwić o nowe tytuły które wyjdą jak Crysis 3, Grid 2, ArmA III, BF4

Składam na socket 2011 bo podoba mi się to że w przyszłości będę mógł wpakować sporo pamięci RAM oraz może kolejna karta graficzna płyta główna ma 8 gniazd pamięci oraz 7 slotów PCI-Express

Ogólnie wszędzie ciężko usłyszeć coś pozytywnego o s.2011 bo nikt na tym nie składa ciągle popularne jest s.1155, a na 2011 nikt się nie przerzuca bo wszyscy czekają na s.1150

Wczytywanie...

Poleć forum