1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sony i Square Enix pozwane za "Final Fantasy XIII"

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Raffcio, Czerwiec 9, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Raffcio

Raffcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Do kalifornijskiego sądu trafił pozew z żądaniem 5mln USD, przeciwko koncernom Square Enix oraz Sony.

Amerykanie uwielbiają się procesować i jeśli coś nie jest po ich myśli, natychmiast udają się z tym do sądu. Tak właśnie postąpił Daniel Wolf mieszkający w San Diego w Kalifornii, który 2 czerwca złożył w lokalnym sądzie pozew przeciwko koncernom Sony i Square Enix, domagając się od nich aż 5mln dolarów odszkodowania, za uszkodzenia wywoływane przez "Final Fantasy XIII"

Przyczyną pozwu jest gra "Final Fantasy XIII", która jak twierdzi Wolf, uszkadza konsole PlayStation 3. We wspomnianym pozwie możemy przeczytać, iż gra jest przyczyną "zawieszania się konsol i sprawia, czyni je permamentnie niesprawnymi".

Wolf twierdzi, że nabył "Final Fantasy XIII" w dniu jej oficjalnej rynkowej premiery, a gdy tylko włożył płytkę do czytnika i postanowił zachować stan gry, konsola przestała działać. Nie tylko nie dało się na niej grać, lecz także odtwarzać jakichkolwiek mediów.

Pozywający twierdzi, że oba koncerny doskonale wiedziały o uszkodzeniach jakie może wywołać ich wadliwy produkt, a mimo to nie uczyniły nic by temu zapobiec. Ponadto w pozwie możemy jeszcze znaleźć informację iż oba koncerny wzajemnie zwalały na siebie winę za zaistniałą sytuację, a mimo to żaden z nich nie poczuwał się do odpowiedzialności i nie chciał pokryć kosztów naprawy. Naturalnie ani Sony, ani Square Enix nie zamierzają komentować tej sprawy.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy przypadek pozwu złożonego przeciwko Sony i dotyczącego konsoli PS3. Niedawno informowaliśmy o kilku sprawach sądowych dotyczących niesławnej aktualizacji blokującej możliwość instalacji innych systemów operacyjnych. Jednak żaden nie opiewał dotąd na tak wielką kwotę.

źrodło: onet.pl :D

2. Lotnik421 Xbox One

3. akro16

akro16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Radom
    Onet.pl i wszystko jasne.
    Mój kolega też włożył do napędu GoW 3 i konsola mu padła i co ma to być wina gry, napewno nie konsole PS3 tez są awaryjne, a że akurat włozył ta grę a nie inną i pozywa Sony jest bez sensu.

4. dawidek295

dawidek295 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    ja sie założe że wygra sony porzucają trochę $$$$$$$ i bedzie sprawa unieważniona

5. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    co za żenada... gościu powinien być zjechany w mediach za chciwość i tyle.

6. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Co za ludzie, w dodatku jakie wiarygodne źródło... pewnie miał najstarszą wersje PS3 która chodziła nonstop, a że włożył akurat tę grę do napędu i konsola już nie wytrzymała, to, że tak powiem poszedł z niej dymek. Ciekawe czy próbował oddać konsolę na gwarancję ;]

7. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja z Final Fantasy XIII nie mam żadnych problemów poza brakiem kodu, który powinien być częścią każdego pudełka z grą. Kontaktowałem się w tej sprawie ze sprzedawcą, Sony jak i Square ale żaden z tych podmiotów nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Innymi słowy obwiniają siebie nawzajem, a najbardziej to rozbawiła mnie pani z Sony Polska, kiedy stwierdziła, że to nie ich gra, a co za tym idzie nie mają z tego żadnego zysku więc nie mogą się tym zając. To jest żenujące. Klient po dokonaniu zakupu jest traktowany jak śmieć. Wyjątkiem jest Ms. Tej firmie można niewątpliwie wiele zarzucić ale na pewno nie to, że ucieka od odpowiedzialności, kiedy pojawiają się problemy z ich produktami. PS3 to świetna konsola ale brakuje jej jakości Microsoftowego serwisu jak i uprzejmości, rzetelności obsługi, z która przychodzi NAM klientom rozmawiać.

8. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Koleś niezłą fortunę chce wyciągnąć od Sony i Square Enix :D
    Ale wydaje mi się że jeszcze na tym straci...

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum