1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sony rzuca nieco światła na problemy powodujące awarie PlayStation 4

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez NikoBellic91, Listopad 18, 2013.

1. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo

Podaje też listę możliwych "sprawców" niemiłej sytuacji.

Jak wiemy, jeśli niebieska świetlna linia nie zmieni koloru na białą - mamy problem i na PS4 nie pogramy. Zgodnie z przewidywaniami, Sony stworzyło krótki dokument podsumowujący wiedzę o problemie. Pulsujące na niebiesko światło nie oznacza jednego, konkretnego błędu, który łatwo zidentyfikować. Sony dzieli powody jego występowania bardzo ogólnie na cztery kategorie.

Może chodzić o problemy ze współpracą konsoli z telewizorem. Brak obrazu i dźwięku może rozwiązać aktualizacja oprogramowania nie tylko w PS4, ale także w telewizorze, który ma taką funkcję.

Przy problemach z zasilaniem Sony zaleca odłączenie konsoli od prądu i inspekcję kabli, ewentualnie wymianę ich na inne - na przykład kabel zasilania od PS3. Warto także przyjrzeć się portowi HDMI, który w niektórych konsolach posiada wygiętą blaszkę, niszczącą wtyk HDMI i powodującą brak obrazu i dźwięku na telewizorze.

Awarię może powodować także dysk twardy. By to sprawdzić, należy wyłączyć konsolę i dobrać się do niego poprzez rozsunięcie górnej osłony, by sprawdzić, czy nie jest poluzowany.

Jeśli to nie pomoże, Sony radzi odpalić konsolę w trybie "bezpiecznym". Można w nim zaktualizować oprogramowanie konsoli lub przywrócić ją do stanu początkowego. Gdy i to zawiedzie nie pozostaje już nic innego, jak naprawa sprzętu w serwisie.

Źródło: Sony rzuca nieco światła na problemy powodujące awarie PlayStation 4

2. Lotnik421 Xbox One

3. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Qźwa dopiero co była kilka dni temu premiera (USA) a już sypią się awarie...
    Aż strach się bać co dalej będzie i ciekawe co z Xbox One :smile:
    Ja w takim razie poczekam jeszcze jak sytuacja z PS4 się wyprostuje zanim ją kupię (a liczyłem że na Święta postawię sobie ja już w domku) bo kupić sprzęta za blisko 2k. i latać po serwisach nie bardzo mi się widzi.

4. masti1986

masti1986 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Southampton(Wielka Brytania)
    Początki nie są lekkie, to było do przewidzenia. Ja anulowałem zamówienie na swojego Xboxa One, poczekam troszkę i jak będzie bez problemów wtedy zamawiam...

5. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Racja są głównie 4 zasadnicze przyczyny z czego 2 możemy naprawić sami - wsunąć do końca dysk oraz zmienić kabel. Na blokujący port hdmi nic nie poradzimy.

6. paxmack

paxmack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    No dobra, ale nie ukrywajmy, że pracowali nad nimi kilka lat. Testowali je tysiące razy w różnych warunkach. Nie wierze, że wcześniej nie mieli takich problemów ;)

1 osoba to lubi.
  7. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Pewnie ze nie mieli, ludzie to produkcja masowa.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

8. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Wszystkie sprzęty RTV/AGD itp to produkcja masowa - ale żadne się aż tak nie sypią jak konsole...
    Widać mało osób je musiało testować albo jest jakaś wada fabryczna skoro nagle tyle awarii w dopiero co świeżo zakupionej konsoli.
    Zobaczymy jak ruszy światowa premiera bo wtedy będzie dużo większa sprzedaż niż w samych Stanach i wtedy zobaczymy czy problem będzie masowy czy nie...

9. fazarro

fazarro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    40
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    dlatego sony nie mialo problemu z DRM. grase na PS4 nie graja bo nie maja na czym. ale za to moga sie bez problemu wymieniac grami.

10. jary84

jary84 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Andrychów
    Jak to zwykle bywa każda nowość musi przejść początkowe problemy! Nikt już nie pamięta jak xenony itp rrodowaly na początku? Nie ma idealnego sprzętu! Wszystko dopracują z czasem!

11. WooC4$h

WooC4$h Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Racoon City
    Jak się robi sprzęty szybko i na odpie***l się to później są problemy :)

1 osoba to lubi.
  12. pablinho

pablinho Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Niechciał bym siać tutaj teorii spiskowych ale cała ta sytuacja BARDZO ALE TO BARDZO pomaga XboxOne. Microsoft to firma o potężnym budżecie i teoretycznie mogła by sobie pozwolić na porozmawianie z podwykonawcami za drzwiami. Zastanówcie się ile osób odeszło przez to od zakupu ps4.
    Teoretycznie nie jest to wykluczone. ....

13. tysszek

tysszek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja podejrzewam że to wina fabryki. Kontrola jakości leży. Wszędzie się szuka oszczędności. Pewnie normy na produkcję teraz są tak wyśrubowane, że nikt nie jest im wstanie sprostać i dlatego posyła się wszystko.
    Z Xboxem będzie to samo albo i gorzej.

Wysyłane z mojego LG-E975 za pomocą Tapatalk 2

14. mlody2171

mlody2171 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a ja myślę że to wina brzozy , i w 10 sekundzie słychać strzały , nie ma co gdybać , Sony za bardzo się pośpieszyło, paliło się piórko w ***** i są tego efekty , dla mnie stoi na przegranej w stosunku do one :highly_amused:

15. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Zobaczymy co będzie z XO, z pierwszymi wersjami x360 też mieli problemy..

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4

16. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    To jest ewidentnie wina fabryki ale tak to jest jak chińczyk pracuje jak murzyn za miskę ryżu

Wczytywanie...

Poleć forum