1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sony: Stałe połączenie online to kiepski pomysł

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez grisza133, Kwiecień 1, 2013.

1. grisza133

grisza133 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Grodziec, Bielsko, Poland, Poland

Takiego zdania jest jeden z producentów z obozu Sony.

Skandar Djerbi odpowiedzialny za produkcję Fuel Overdose odniósł się ostatnio do bardzo kontrowersyjnej kwestii drążącej temat następcy Xboxa 360. Oczywiście chodzi tutaj o nic innego, jak o stałe połączenie z Siecią, które pojawia się na ustach branży coraz częściej i niewykluczone, iż Microsoft wdrąży w życie takowy patent, czy tego chcemy, czy nie. Dla większości jest to negatywne, a zarazem ryzykowne posunięcie, które w dodatku nie ma odzwierciedlenia w grach. Pan Djerbi jest jedną z takich osób:

Tak długo, jak nie dostrzegam wykorzystania tego w grach, nie widzę sensu, aby zmuszać ludzi za każdym razem to stałego połączenia z Siecią.

Z jednej strony nie byłoby aż tak źle, gdybyśmy nie byli obciążeni jakimiś wymogami związanymi ze stałą immersją ze społecznością Online, bo liczę na to że w takim wypadku konsola po prostu będzie pobierać jedynie więcej prądu, pracując 24/7, lecz:

Głównym powodem dla wydawców i producentów, którzy kierują konsole w tym kierunku jest walka z piractwem, jednak to zły pomysł dając graczom takie ograniczenia.

Cóż, jeśli Microsoft nie widzi w tym żadnej innowacyjnej kwestii to rzeczywiście może być nieciekawie, szczególnie że walka z piractwem to dość słaby pretekst i jak wiemy jest wiele innych sposobów by zapobiegać rozprzestrzenianiu się pirackich kopii. Póki co czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Źródło: XboxC.pl - Xbox 720, Xbox Durango - najnowsze informacje

2. Lotnik421 Xbox One

3. create86

create86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    tylko, że PS4 będzie musiało być podłączone do neta, a granie przez sieć będzie płatne jak Live

4. pablotablo

pablotablo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie wiem kto naopowiadał Ci takich bzdur, ale pamiętaj, że dzisiaj jest prima aprilis

Wysyłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2

5. create86

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  6. smrodek11

smrodek11 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ci "testerzy" tej konsoli na oczy nie widzieli.

1 osoba to lubi.
  7. create86

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    uwierz mi ps4 w firmach produkujących gry w pl jest już 2 msc.

8. Remek00

Remek00 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jasne, sam Yoshida mówi, że nie będzie wymagany stały dostęp do internetu, ale to tylko taki chwyt marketingowy i po premierze powie, że tylko żartował. Co do płatnego grania przez internet na PS4 - wątpię. Tutaj nic nie jest powiedziane, ale skoro nowe Playstation ma się jeszcze bardziej skupić na PS+ to nie widzę, żeby ludzi było stać na wydatek jakiś 400-500zł rocznie na konsolę, za którą zapłacili te, przypuśćmy, 2 tysiące. Byłby to straszny błąd i bardziej opłacalny byłby zakup PC lub najnowszego Xboxa, jeżeli nie oferowałby podobnych funkcji.

9. Malan

Malan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dobczyce
    Chcą zrobić jeszcze jakiś fejm wokół konsoli, bo zbyt cicho się zrobiło. Darmowa reklama.

10. bbkingt800

bbkingt800 Banned

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  11. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    1 osoba to lubi.
  12. slimak_110

slimak_110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowe Miasteczko
    przecież oficjalnie było powiedziane że ps4 NIE BĘDZIE potrzebował stałego dostępu do sieci. I jedyne za co będzie trzeba płacić to ps+. Dlatego wydaje mi się że m$ będzie miało live jak dotychczas ale połączenia z netem nie będzie potrzebowało bo to by był strzał w stopę.

13. HICKS

HICKS XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jeśli konsola Microsoftu będzie wymagała stałego podłączenia do internetu, to Sony przejmie większość graczy, w tym mnie.
    A co do używanych gier - jakoś Steam istnieje tyle czasu i cieszy się dużą popularnością :)

14. Remek00

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Na Steamie masz sporo tanich kluczy, na konsolach trzeba czekać na jakieś coroczne promocje lub kupować tanie punkty, których już ostatnio coraz mniej i każdy wie, że może się to źle zakończyć (choć trzeba mieć na prawdę szczęście, żeby dostać bana za to). Microsoft głupi nie jest i powinien dobrze wiedzieć, że jeżeli będą wymagali stałego dostępu do internetu to Sony wygra spór między konsolami. Swojego xboxa mam niby cały czas prawie podłączonego do internetu, ale nie zmienia to faktu, że czasami mogą wystąpić jakieś problemy, jedzie się gdzieś gdzie internetu nie ma albo po prostu do kumpla, pograć bez jakiś zbędnych problemów.

15. Darkkpoland

Darkkpoland Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Podlasie
    Jeśli Xbox rzeczywiście będzie wymagał stałego połączenia z internetem, to Playstation na pewno będzie się lepiej sprzedawał. Nie każdy ma stały dostęp do internetu, czasem coś się popsuje i już nie możesz pograć w jakąś grę? To będzie zupełna klapa...

16. bbkingt800

bbkingt800 Banned

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  17. Remek00

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jak w Watch Dogs to w sumie ma sens (wystarczy spojrzeć na obecne gameplaye i nicki nad kamerami, sporo się spekulowało, że właśnie każdy będzie mógł zajrzeć do jakiejś kampanii i mieć wpływ na różne rzeczy, ale nie wiem ile w tym prawdy będzie). Ktoś też pisał, że nawet jeżeli Sony zadecydowało, że będzie można grać offline to i tak niektórzy wydawcy będą mogli wprowadzić wymagania gry online. Wydaję mi się, że to kolejne głupie plotki, ale jeżeli ma się sprawdzić to byle jak najmniej takich gier było.

18. Darkkpoland

Darkkpoland Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Podlasie
    Po co stałe połączenie z internetem w Assassins Creedzie? o_O

19. create86

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  20. Remek00

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ciężko wywnioskować prostych słów od Shushei Yoshidy? Sam jasno określił, że PS4 będzie działało offline. Zamiast wierzyć jakimś "testerom" i szukać jakiegoś przesłania z opisu możliwości konsoli, może skupiłbyś się na czymś innym. Już większe szanse są na gry (i tak wątpię, żeby wszystkie tytuły tego wymagały), które wymagają dostępu do sieci niż nagłego oświadczenia, że Yoshida zrobił wszystkich w konia i żartował, żeby zakupili konsolę.

Masz jeszcze linka (Na PS4 zagramy w używane gry, bez połączenia z Internetem - Artykuły - Chip.pl), żebyś nie podejrzewał mnie o jakieś wypowiedzi wyssane z palca.
    Swoją drogą - uparłeś się tak na to online, bo jesteś fanbojem Xboxa czy może jakimś krytykiem ogółem konsol i uważasz, że tylko na PC można grać normalnie?

21. create86

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    no spoko :) fanbojem nie jestem - psx ps2 miałem a obecnie mam x360 gbasp pc, co nie zmienia faktu, że sporo możliwości powiązanych z internetem ma konsola a bez netu jest o wiele mniej funkcjonalna w porównaniu do obecnej generacji

Wczytywanie...

Poleć forum