1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sony wprowadzi uciążliwe reklamy w grach ?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Azur, Maj 25, 2012.

1. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska

Wiele firm zgłasza do urzędów patentowych na całym świecie codziennie setki rozwiązań, które chcą zastrzec. Graczy szczególnie interesuje to, o zastosowaniu jakich mechanizmów myślą producenci sprzętu, w tym Apple, Microsoft, Nintendo czy Sony. Ten ostatni gigant, jak się dopiero niedawno okazało, od jakiegoś już czasu przypatruje się między innymi sprawie wprowadzenia reklam w trakcie grania.

Mechanizm byłby niezwykle prosty i wzorowany na tym stosowanym od dawna przez komercyjne stacje telewizyjne, acz oczywiście odpowiednio zmodyfikowany. Jeżeli kiedyś wejdzie w życie, podczas zabawy z konsolą, albo na komputerze, gra w pewnym momencie zwolni, co oznaczać ma, że za moment na ekranie pojawi się reklama. Po jej wyświetleniu zabawa zostanie wznowiona, a w przypadku dłuższych materiałów promocyjnych ewentualnie przewinięta o kilka sekund, żeby gracz przypomniał sobie, gdzie skończył.

Patent z punktu widzenia konsumenta może wydawać się bzdurą, nie należy jednak zapominać, że w telewizji także kiedyś nie było reklam w środku nadawanego filmu. Pozostaje pytanie, czy chodziłoby o stosowanie systemu wyłącznie w przypadku gier darmowych, w ten sposób je utrzymując i za pozyskane z reklam środki rozwijając, czy też przy postępującym przenoszeniu wszystkiego do chmury oraz coraz powszechniejszym wymaganiu od graczy stałego dostępu do Internetu to nie stanie się kiedyś jednak ogólno panującą modą...

Źródło: nie będę trollować!

2. Lotnik421 Xbox One

3. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    to będzie masakra jak z gry polsat zrobią, co ci ludzie dla kasy nie wymyśla

1 osoba to lubi.
  4. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    To już jest przesada, nie bez powodu nie oglądam telewizji, jak wprowadzą takie coś to podziękuję za oryginały i będę grał na piratach z wyciętymi reklamami.

5. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ciekawy jestem czy na multi by też reklamy wyskakiwały :D

2 użytkowników lubi ten post.
  6. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    jezeli ceny gier by spadly do poziomu 20 zl za konkretny tytul to te reklamy moga byc, jezeli jednak by mialo zostac tak jak jest to chyba im sie w glowie przewrocilo

7. resident202

resident202 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Niedożeczny pomysł, to tak jakby każdą warstwę cukierka oddzielać folią i by się dostać do środka trzeba by go było wyjmować z ust żeby zobaczyć napis: umyj później zęby pastą blend-a-med!

1 osoba to lubi.
  8. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź

Tyle w temacie...

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  9. Simo

Simo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Takie rozwiązanie dla gier tylko i wyłącznie DARMOWYCH !!! Tylko wtedy mogę się z tym zgodzić bo jednak coś za darmo dostajemy ale jakieś tam reklamy są żeby wyciągnać kase nie od nas tylko od reklamodawców za ich pracę.

Takie np. rozwiązanie jest w Quake Live już od dawna. Jednak reklamy tam się pokazują tylko między ładowaniem map i trwa to naprawde nie długo a gra jest darmowa oczywiście za dopłatą ma się po prostu więcej opcji ale i tak dla fanów tej gry sama gra darmowa bez abonamentu naprawdę cieszy. Ale nie potrafię sobie wyobrazić grając w grę za którą dałem 200zł i co jakieś 30-40 min gry wyskakuje mi jakaś wqrwiaj.ca reklama. Wszystko wszystkim ale jeśli takie roziwązanie miało by wejść naprawdę to na pewno zniechęci to wielu graczy.
    Mnie to już drażni w grach jak jest za wiele przerywników typu "cut" scenki związanych z grą i fabułą, a co dopiero jakbym miał oglądać jakieś reklamy proszków do prania (to tylko przykład) OMFG o_O

10. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    nie realne:) bajki jak z disneya

11. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    Nie mozliwe, czy to darmowe gry czy nie reklam byc nie powinno...
    Gdyby sony takie cos dodalo to w kazdym demie tez bysmy mieli reklamy bo rowniez darmowe.
    Moze i by to przynioslo wiele zyskow ale by stracili wiele graczy.

12. NeVeR95

NeVeR95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Puławy
    Tak jasne....Chcesz sobie pograć w swoją ulubioną gre a tu reklama, a w multi też tak zrobią? wszyscy grają np w nowego coda i nagle wszyscy mają reklame?

13. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    tak na chłopski rozum widzieliście kiedyś reklamy na cyfrze itd na cyfrowej plaformie za która się płaci?

14. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nie no przesada! W grze reklamy?! To komercja jak Ich Troje.. Toż to nie może być.

Już na TV nie patrze bo mi te reklamy bokiem wychodzą jak leci jakiś fajny film to wolę obejrzeć go online. W kinie też tylko z początku lecą reklamy (też mnie to lekko wkurza..) ale nie że w czasie filmu przerwa i reklama.

Zresztą ja nienawidzę reklam.

15. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    jak sony to mi się chce śmiać bo miałem ps2 ale ps3 to klapa kolejne gwożdzie do trumny?jestem 5lata użytkownikiem xboxa 360. dziwne czemu się irytuja ci co mają xa? jak ich nie tyczy?

16. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Niby masz rację, że nas jako posiadaczy Xboxów, nie powinno nas irytować, no ale może być tak, że M$ zgapi ten pomysł od Sony :F

17. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ms ciągnie za multi:) jak ktoś ma telewizje cyfrową i się płaci to takiego czegoś nie ma. Można spać spokojnie nawet ps3 unser:)prowakacja temat:)

18. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Akurat tak się składa, że jestem posiadaczem PS2 :p PS3 przez bardzo krótką chwilę.. Tak jak powiedział NikoBellic91 nie wiadomo co później M$ i innym producentom strzeli do łepetyny..

19. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Prowokacja ? poszukaj trochę, serwisy o grach posiadają podobne newsy.

20. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    to nie
    ja gram 12lat to znam temat:) ps1>ps2>xbox 360 rewacja nigdy nie oddam:)

21. Wilk14

Wilk14 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    To jednym słowem bez sensu.
    Od tego jest telewizja!

Wczytywanie...

Poleć forum