1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Sony zdominowało słupki sprzedażowe w Europie

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Styczeń 18, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3216
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Dowiedzieliśmy się o ostatnio o wyższości Xboksa One nad PS4 w USA, a tym razem prezentujemy wyniki z zachodniej części Europy. Konsole Sony okupują podium w Holandii i Belgii.

Prezentowanymi rynkami są Holandia oraz Belgia, gdzie niemalże niepodzielnie panują konsole Sony. Spójrzcie sami na ogólne wyniki z Holandii:

1. Nintendo 3DS

2. PlayStation 3

3. PlayStation 4

4. Microsoft Xbox 360

5. Nintendo WiiU

6. PlayStation Vita

7. Nintendo Wii

8. PSP

9. Nintendo DS

10. OUYA

Tak natomiast prezentują się wyniki sprzedażowe z sąsiadującej Belgii:

1. PlayStation 3

2. Nintendo 3DS

3. PlayStation 4

4. PlayStation Vita

5. Microsoft Xbox 360

6. Nintendo Wii

7. Nintendo WiiU

8. PSP

9. Nintendo DS

10. OUYA

Prezentowane dane zostały sporządzone przez Game Manię, popularną w tych krajach siecią sklepów z grami.

Na powyższych listach nie ma niestety Xboksa One, z racji przełożonej premiery z tzw. "launch day" na bliżej nieokreślony czas w tym roku. Nie ma także konkretnych, liczbowych danych, które powinny pojawić się w bliskiej przyszłości.

Jak widać, 3DS dotrzymuje kroku stacjonarnym konsolom, zostawiając także głęboko w tyle rynek konsol przenośnych. Wysokie miejsca w rankingach okupują PS3 i PS4, a Xbox 360 trzyma się obecnie poza podium.​

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. BE_Mroku_256

BE_Mroku_256 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Posiadacz PS4 i XONE
    Często chodzę do tego sklepu w Belgii :) U mnie, to prawie wszyscy grają na PS3/PS4 mało kto z moich znajomych w tym kraju gra na X360

4. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    teoretycznie nie ma powodów do zachwytu.
    jak xboxOne będzie bardziej dostępny to SONY ukorzy się i pokłoni kark z szacunkiem w stronę MS

5. przemek11

przemek11 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mroku masz moze adres tego sklepu bo mieszkam w Bruxelli parenascie lat i nigdy go nie widzialem.

Juz znalazlem wcale sie nie dziwie ze nigdy nie widzialem bo w bruxelli go niema

6. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Potem się przebudzisz, zapłaczesz i znów pójdziesz spać.

1 osoba to lubi.
  7. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    hah, jeszcze wspomnisz moje słowa, wtedy złapiesz się za głowę i stwierdzisz
    "faktycznie..." po czym się popłaczesz z żalu i bezradności.

8. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To już nie to co 8 lat temu. Konsole wystartowały niemal równo, hype na nowe maszynki jest duzo wyższy niż kiedyś, nie ma mowy o pochylaniu karku w ktora kolwiek ze stron. Zakładam sprzedaz pod koniec tej generacji na poziomie: PS4 - 100mln, XBO - 80mln

9. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Ta OUYA zalega na półkach :D Dziś widziałem tego całkiem sporo w Saturnie, a cena 449zl, więc mnie to nie dziwi, bo wystarczy dorzucić stówkę i kupić x360/ps3 :)
    Co do nazwy tematu to co się dziwić, że PS4 dominuje jak XO nie ma oficjalnie w tych krajach, to samo u nas :p

10. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Nikt nigdy więcej nie ukłoni się w stronę Mikrosyfu bo ta firma to jedna wielka porażka PRowa. Nie chodzi mi o sam sprzęt, ale o podejście do konsumenta. Wieczne kłamstwa, zmiana polityki, dźganie w plecy użytkowników... to się tam nigdy nie zmieni. A Pan Panie moderatorze wiem że musisz tak pisać, bo inaczej MS nic więcej by nie dał w gratisie za wychwalanie ich na forum. Znam działania forum tematycznych i wiem na jakiej zasadzie są one sponsorowane (tudzież jak to się nazywa - nagradzane za dobry PR) i wiem że nawet gdy boli trzeba pisać że łaskocze.
    MS przegrał jeszcze zanim wypuścił konsolę na rynek. Ba. MS przegrał obecną "wojnę nowej generacji" jeszcze u schyłku x360 (a w moim przypadku już w połowie) i to właśnie podejściem do ludzi. Gdyby XboxOne był wydany przez jakąkolwiek inną firmę (no może poza Applem) to by miał o niebo lepszy start i rację bytu niż z MS.
    Także jeżeli mam zapłakać z żalu i bezradności to jedynie nad MS'em, który się coraz bardziej pogrążą. No chyba że jeszcze ze śmiechu jak zobaczę kolejne wyniki sprzedaży.

11. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Chętnie bym kupił sobie PS4, ale mieszkam w Polsce :)
    Muszę odłożyć...

12. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Chętnie bym kupił sobie PS4, ale mieszkam w Polsce :)
    Muszę odłożyć...

eekz dobrze mówisz, no ale w sumie to się okaże.
    PS3 ukazało się dużo później i miało zaporową cenę startową.
    Choć z poprzedniej generacji miałem tylko Xbox'a to wgl nie było mi żal gdy go sprzedawałem.

13. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    O czym Ty mówisz....Latały w tej bajce kucyki ?

4 użytkowników lubi ten post.
  14. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    No dokladnie sam sie zastanawialem gdzie kolega widzial w Belgii ten sklep, tak w ogole nie wiedzialem ze tu z forum sa osoby z Belgii myslalem ze sam w tej dziurze siedze i tu zagladam hehe .

A co do tematu sprzedazy czym sie dziwic skoro w tych krajach nie ma w sprzedazy konsol microsoftu ? Zainteresowanie jest ale brak sprzetu . Jedynym sklepem tutaj ktory znalazlem w stolicy byl smartoys tutejszy ktory tez mial problem z dostawa czego sam doswiadczylem ze swoja konsola ktora zamowiona na premiere doszla dopiero jakis tydzien temu do mnie i to sprowadzana z Hiszpanii .

15. BE_Mroku_256

BE_Mroku_256 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Posiadacz PS4 i XONE
    Mieszkam na Flandrii, więc nie wiem jak jest w Bruxelli, ale wydaje mi się, że tam nie ma tego sklepu.

16. MARGRA26

MARGRA26 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Chmielnik
    Witam wiadomo cos na temat dostaw PS4?tak zeby mozna bylo isc do sklepu i nabyc konsole bez problemu bo jak wiadomo jest ciezko dostac ten sprzet , pracuje w niemczech i w weekendy chodze do sklepow media markt/saturn i konsoli jak nie ma tak nie ma , tydz temu dalem sie naciac na 925zl , zakupilem konsole na Tablica... i koles polecial w chu.... ehhh :concern:

17. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Obecnie można dostać konsole w każdym Sony Center w PL. Jakoś do 17go obecnego miesiąca miała być/była dostawa kolejnych sztuk do normalnych sklepów.
    link:
    Sony Centre | Sony

Wczytywanie...

Poleć forum