Sony znowu zhackowane. Wykradziono 1 000 000 haseł.

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Facepalm

Użytkownik
Użytkownik
Zgubiliśmy się już w liczeniu, który to z kolei atak na Sony. Hasła, e-maile, adresy domowe, daty urodzenia i inne informacje na temat ponad miliona kont należących do klientów Sony zostały dziś wykradzione z serwisu SonyPictures.com. Za atakiem stoi grupa LulzSec, która twierdzi, że włamania dokonała bez zbytniego wysiłku.

W opublikowanym przez LulzSec oświadczeniu włamywacze wskazują na podatny na SQL injection skrypt:

http://www.sonypictures.com/homevideo/ghostbusters/photoupload/view.php?id=12838
TEAR THE LIVING SHIT OUT OF IT WHILE YOU CAN; TAKE FROM THEM EVERYTHING!

…i dodają, że oprócz danych miliona klientów Sony uzyskali także dostęp do informacji dotyczących administratorów serwera oraz 3,5 miliona kuponów muzycznych. Atakującym nie chciało się wykradać całości bazy (czas), ale to co ściągnęli udostępnili na **********. LulzSec podkreśla, że wszystkie dane nie były zaszyfrowane (tak, tak, Sony trzymało milion haseł w “plaintekście”).

I pomyśleć, że to wszystko zaczęło się od prześladowania GeoHota, który próbował przywrócić usuniętą z PlayStation opcję Other OS…

P.S. Swoją drogą, to żyjemy w ciekawych czasach — grupy “hackerskie” publikują informacje prasowe o swoich włamaniach….
Źródło:Niebezpiecznik.pl
Oryginał: ť Sony znowu zhackowane. Wykradziono 1 000 000 haseł. -- Niebezpiecznik.pl --
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
o żesz... zaczynam im powoli współczuc... ciekawe czy MS poradziłby sobie z taką serią ataków...
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Wcale się nie dziwie tym hakerom, a zabezpieczenia jakie ma Sony jeszcze bardziej powodują że im przestaję współczuć
 

MartiiPL

Użytkownik
Użytkownik
Współczuje graczą ps3 .... Może sony w końcu weźmie do roboty i zabezpieczy porządnie raz na zawsze psa :)
 

VipKuzKo64

Banned
Współczuć Sony ? Nie, nigdy. Ja współczuje ich klientom, bo szkoda, żeby tak cierpieli tylko ze względu na lenistwo i brak zabezpieczeń ze strony Sony. No cóż trudno się mówi.
Sony po prostu wywołało przysłowiowego Wilka z lasu doczepiając sie do GeoHot'a. ^^ A no i proszę nie zapominać, że to tylko początek końca jak zapowiedzieli hakerzy.
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To się robi śmieszne i żałosne.
 

VipKuzKo64

Banned
To się robi śmieszne i żałosne.
Śmieszne ? Pewnie, że śmieszne, bo która tak wysoko postawiona marka pozwoliła by sobie na takie 'coś'
Żałosne ? Żałosne to są zabezpieczenia Sony.

;)
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
no to i tak hakerzy są porządni że ukradli im tylko hasła i loginy - wyobraźcie sobie jaka będzie wtopa jak podmienią na którymś z serwerów sony firmware do np. Bravii czy laptopów i zdechnie z 20tyś telewizorów albo Vaio- na chxx im to było potrzebne
tak jak mówiłem - sony jest niereformowalne - bo oni są z japonii to wiedzą lepiej niż reszta świata :(
 

Marydson

Użytkownik
Użytkownik
to ja już wole płacić za XBL i mieć spokój, niż miec darmowe konto PSN i pozyczke w prowidencie na mnie wzieta przez kogos .
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
to ja już wole płacić za XBL i mieć spokój, niż miec darmowe konto PSN i pozyczke w prowidencie na mnie wzieta przez kogos .
Dobrze powiedzianie ;) Swoją drogą dziwne, że nie potrafią sobie poradzić ktoś tu nie docenia sceny.
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
Dobrze powiedzianie ;) Swoją drogą dziwne, że nie potrafią sobie poradzić ktoś tu nie docenia sceny.
Zawsze znajdzie się lepszy haker od tego który tworzy te zabezpieczenia ;)
Przecież gdy takich łapią to dostają propozycje nie do odrzucenia - pracujesz dla nas albo za kratki...
 

shanimuraj

Użytkownik
Użytkownik
Prawdopodobnie posiadaczy PS3 jest tutaj niewielu, jstem jednym z nich (XBOX + PS) i usługom online w PS3 daleko do stanu sprzed ataku, niby działa ale ... ciągłe rozłączanie, zawieszanie, tracę nerwy i zastanawiam się nad sprzedaniem PS3 (jak zrobiło już wielku graczy) a następne ofensywy hakerów na pewno sytuacji nie poprawią.
 

gimi

Użytkownik
Użytkownik
i dlatego nie powinno zatrudniac sie do takich rzeczy jakis okularnikow z oxfordu ktory zna sie tylko na tym z opowiesci a nie z praktyki... powinni zatrudniac hakerow ktorzy sa samoukami i siedza w tym od malego....
 

shanimuraj

Użytkownik
Użytkownik
i dlatego nie powinno zatrudniac sie do takich rzeczy jakis okularnikow z oxfordu ktory zna sie tylko na tym z opowiesci a nie z praktyki... powinni zatrudniac hakerow ktorzy sa samoukami i siedza w tym od malego....
Dodatkowo wysyłają w świat swoje portfolio, dla nich sytuacja na wszech miar korzystna.
 

kufer111

Banned
Użytkownik
i co znów bedą przepraszać użytkowników psn....no nie
 

SzynszyL94

Użytkownik
Użytkownik
Ja też jestem użytkownikem i X360 i Ps3 i w tym tygodniu albo sprzedam peesa albo wróci do swojej pierwotnej funkcji dla ktrórej została zakupiona u mnie czyli odtwarzacz blu ray , bo na granie przez neta już się nie naadaje .
 

yaqub

Banned
Użytkownik
Materiał na dobry film... Możemy tylko współczuć Sony i użytkownikom PS.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
To się robi po prostu śmieszne i nic więcej. Nie jest to pierwszy atak, a sony po prostu sobie to olewa jak widać. Nikt mi nie powie, że taki gigant jak Sony nie ma kasy by postawić konkretne zabezpieczenie. Współczuć im nie współczuje, jedynie klientom, którzy zapłacili za konsolę chcą pograć na PSN, a nie umieją..
Bardzo proste hakerzy nie wracają "od tak" ostro ich coś wkurzyło, a teraz Sony zbiera wypłatę za to.

Ogólnie to nie lubię ani Sony ani M$ - żeby nie było, iż kolejny M$ lover się odezwał ze względu że mam Xboxa..
 

regeman85

Użytkownik
Użytkownik
Nikt mi nie powie, że taki gigant jak Sony nie ma kasy by postawić konkretne zabezpieczenie..
w sumie to tak samo mozna napisac o microsofft, taki gigant a nie moze zabezpieczyc konsoli przed piractwem :)
 

Starh

Użytkownik
Użytkownik
od świąt wielkanocnych tak to już miesiąc PSN po prostu nie działa albo udaje że działa. To jest totalna żenada ze strony sony;/
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom